

Спорт
Підсумки 2021 року. Головні перемоги та досягнення українських спортсменів
2021 рік виявився неабияк насиченим для українських спортсменів. Євро-2020, Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо, чемпіонати світу, захопливі боксерські поєдинки та нові рекорди. Досягнення та здобутки українців вже увійшли в історію. ШоТам пропонує згадати головні перемоги наших спортсменів за рік, що минає.
19-річний чемпіон світу з боксу Юрій Захарєєв
Боксер з Одещини Юрій Захарєєв виборов «золото» чемпіонату світу з боксу. Ця медаль стала єдиною для України, утім її складно переоцінити. На шляху до перемоги Захарєєв здолав п’ятьох опонентів, зокрема двох ексчемпіонів світу. А в фіналі українець зустрівся із представником Федерації боксу Росії Вадимом Мусаєвим. Росіянин вже мав чималий досвід виступів на міжнародних аренах, тоді як для українця цьогорічний дорослий чемпіонат став дебютним у кар’єрі.

Перемога Юрія на цьогорічному чемпіонаті світу стала для України першою з 2017 року та сьомою за всі роки незалежності. Утім це не всі здобутки 19-річного боксера. У 2021 році він також став чемпіоном світу серед молоді. А в аматорському боксі на рахунку Зарахарєєва назбиралося 15 перемог та жодної поразки.
Олімпійські ігри в Токіо: 19 нагород та золото Беленюка
До Токіо Україна делегувала найменшу кількість спортсменів за всю історію участі в Олімпійських іграх – 158. Утім, вже після оголошення складу збірної кількість представників України знову зменшилася через травми та дискваліфікації. Зрештою нашу країну представили 153 атлети.

Попри це українці змогли здобути 19 медалей, серед яких — одне «золото», 6 срібних нагород та 12 бронзових. Двом спортсменам — каноїстці Анастасії Лузан та плавцю Михайлу Романчуку вдалося привезти з Токіо одразу по дві медалі. За кількістю нагород збірна повторила свій результат на Олімпійських іграх у Лондоні.

Єдине «золото» для нашої команди здобув борець Жан Беленюк, здолавши у фіналі триразового призера чемпіонатів світу угорця Віктора Лорінца. Фінал у Токіо став другим у кар’єрі Беленюка. Раніше він вже боровся за «золото» у 2016 році, однак повернувся до України зі срібною нагородою, поступившись росіянину Давіду Чакватадзе.
Історична медаль каратистки Анжеліки Терлюги
Для 29-річної української каратистки участь в Олімпійських іграх у Токіо стала справді історичною. Адже цьогоріч карате вперше увійшло до змагань як самостійна дисципліна. Тому «срібло» Терлюги стало не лише першим для неї, але й першим та наразі єдиним в олімпійській історії України.

Анжеліка — шестиразова призерка чемпіонатів Європи у вазі до 55 кг та командному куміте. У 2019 році вона виборола «золото» Євро у командному куміте. А до Токіо представниця Одеської області відібралася завдяки рейтингу.
Успіх українських паралімпійців
Для паралімпійської збірної України змагання в Токіо стали більш результативними. За підсумками змагань наша команда посіла шосте місце у загальному заліку, здобувши 98 нагород. Серед них — 24 «золота», 47 срібних та 37 бронзових медалей. Українські паралімпійці брали брали участь у 15 видах спорту, і в 10 із них вибороли призові місця.

Найбільшу кількість нагород українці здобули у змаганнях із плавання — 43 медалі, а також у легкій атлетиці — 24 медалі. Крім того, саме українець став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020. Плавець Максим Крипак виборов 5 золотих медалей, одне «срібло» та одну «бронзу».

Цьогорічні Паралімпійські ігри стали для нашої команди другими за результативністю. Здобутки на змаганнях у Токіо поступаються лише Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро в 2016 році, коли наші спортсмени вибороли 117 медалей та посіли третє місце в загальному заліку.
Новий елемент у гімнастиці назвали на честь 18-річного українця
Міжнародна федерація гімнастики визнала новий елемент, який уперше виконав 18-річний українець Ілля Ковтун під час четвертого етапу Кубка світового виклику 2021 року. Елемент складається з перевороту назад з упору на руках та повороту на чверть оберту до бруса. Звучить складно, тому радимо подивитися відео.
І хоча спортсмену всього 18 років, цьогоріч він вже встиг дебютувати на Олімпійських іграх у Токіо та вибороти бронзову медаль на чемпіонату світу та Європи в багатоборстві. Ковтун – володар Кубка світового виклику в трьох видах у вільних вправах, на коні та паралельних брусах.

Додамо, Ілля — вже не перший українець, на честь якого називають елемент у спортивній гімнастиці. У 2020 році два елементи на брусах назвали на честь Петра Пахнюка. «Іменні» елементи також мають Лілія Подкопаєва, Ігор Радівілов, Ірина Яроцька та Наталія Кононенко.
Двірник, який у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу
Історія Ігоря Євтушенка вразила багатьох українців: звичайний шкільний двірник став чемпіоном світу з джиу-джитсу. Утім насправді Ігор — перш за все, спортсмен та тренер, який працює двірником, аби бодай якось покривати витрати на оренду зали та комунальні послуги.

Аби потрапити на чемпіонат світу в ОАЕ спортсмен опублікував у Facebook допис із проханням допомогти зібрати кошти на поїздку. І люди відгукнулися. Та це не перша нагорода для спортсмена з Херсона. Раніше він вже встиг стати призером українських та європейських чемпіонатів.
А сьогодні чоловік продовжує працювати в школі та тренувати усіх охочих. Він переконаний: ані вік, ані досвід у спорті не можуть стати на заваді для того, хто вирішив спробувати себе в джиу-джитсу. Журналістам ШоТам вдалося поспілкуватися з Євтушенком, прочитати інтерв’ю можна тут.
Шостий титул чемпіона світу з пауерліфтингу
Спортсмен з Краматорська Олексій Бичков цьогоріч вже вшосте став чемпіоном світу з пауерліфтингу. Завдяки черговій перемозі Бичков отримав ліцензію на участь у Всесвітніх іграх, які відбудуться у 2022 році.

Цікаво, що Олексі не лише успішно виступає на міжнародних змаганнях, але й сам тренує інших спортсменів. Зокрема на цьогорічному чемпіонаті світу в Норвегії ще одним чемпіоном став Данило Ковальов. До змагань його підготував саме Олексій Бичков.
Історичний результат на Євро-2020
Цьогоріч Україна показала свій найкращий результат на чемпіонаті Європи з футболу. Нашим гравцям вдалося не лише вийти з групи, а й потрапити до 1/4 фіналу. В останньому матчі команда Андрія Шевченка програла збірній Англії з рахунком 0:4. Та попри це національну збірну зустрічали як справжніх героїв. Адже до цього Україні ще жодного разу не вдавалося вийти з групи.

Ба більше, матч нашої збірної проти команди Нідерландів, який завершився для нас поразкою з рахунком 3:2, УЄФА включила до найкращих на чемпіонаті. А Артем Довбик став справжнім улюбленцем вболівальників, оскільки саме його удар вирішив долю поєдинку Україна-Швеція та подарував нам путівку до чвертьфіналу.

Чергове чемпіонство Людмили Бабак
Чемпіонські титули збирає не лише Олексій Бичков! Українська каноїстка Людмила Бабак цьогоріч вкотре стала чемпіонкою світу з марафону. Спортсменка стала найсильнішою не лише на короткій (3,4 км), а й на довгій (15,4 км) дистанціях. Каноїстка не програє на світових першостях із 2017 року, а на чемпіонатах світу в 2019 і 2021 роках вона також виборола одразу по два «золота».

Усик — новий чемпіон світу
Олександру Усику цьогоріч вдалося стати третім в історії України боксером, який виборов бодай один чемпіонський титул у надважкій вазі. До нього чемпіонами були лише брати Клички. Повторити рекорд легендарних українських боксерів Усику вдалося завдяки перемозі над британцем Ентоні Джошуа. За результатами 12 раундів Олександр відібрав у суперника чотири пояси — WBA, WBO, IBF та IBO.

24-річна українка виборола три золота чемпіонату світу з важкої атлетики
Під час чемпіонату світу з важкої атлетики в Ташкенті 24-річна українка Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу серед жінок. Вона виборола одразу три золота: у ривку, поштовху та сумі двоборств.

До цього лише один українець здобував усі три титули на одному чемпіонаті світу – Тимур Таймазов. Це сталося в 1994 році в категорії до 108 кг. Аліна Марущак стала першою українкою, якій це вдалося. Крім того, перемога спортсменки в двоборстві стала першою для України за останні 18 років. До цього подібний титул здобувала Наталія Скакун ще в 2003 році.
Українець – чемпіон світу зі скелелазіння
І не просто чемпіон, а змушує Москву слухати гімн України. Українець Данило Болдирєв завоював «золото» в дисципліні «швидкість» на чемпіонаті світу зі скелелазіння, що відбувся в Росії. У фіналі Данило на 0,226 сек. випередив іспанця Еріка Ною Кардону. Цією перемогою Болдирєв повторив власний успіх 2014 року.

Спорт

На Київщині 31 березня провели перший Всеукраїнський турнір з військового-технологічного спорту у дисципліні «Перегони FPV-дронів».
Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Турнір відвідали представники льотних шкіл, підрозділів ЗСУ, оператори дронів, інженери та спортсмени. Під час заходу також відбулися панельні дискусії на теми «Військово-технологічний спорт як новий спосіб підвищення обороноздатності країни» та «Як технології змінюють хід війни».
Разом із цим у межах змагань також провели тестовий турнір у дисциплінах «Бомбер» та «Виконання місій НРК».
Читайте також: Оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)




Нагадаємо, що Міністерство молоді та спорту України офіційно визнало військово-технологічний спорт новим видом неолімпійського спорту у лютому 2025 року.
У межах цього спорту учасники змагатимуться на БпЛА та наземних роботизованих комплексах у таких дисциплінах:
- перегони;
- перехоплення;
- розвідка;
- дистанційне ураження;
- комбіновані місії.
Фото: сайт Міністерства молоді та спорту
Спорт

Українські спортсмени Данило Чуфаров та Андрій Трусов вибороли на Паралімпійських іграх 2024 року дев’ять медалей на двох. За ці перемоги вони отримали 400 тисяч гривень призових, які задонатили на збір благодійного фонду «Повернись живим».
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Спортсмени родом із Донеччини. На Паралімпійських іграх у Парижі Данило виборов чотири медалі, а Андрій здобув два «золота» і три «срібла» у плаванні.
«У проєкт “Зброєносці” ми задонатили 400 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки державним призовим, які ми отримали за перемоги на Паралімпійських іграх у Парижі. Ми раді долучитися до збору, адже впевнені: лише разом зможемо досягти спільної перемоги та закінчити цю страшну війну», — розповіли спортсмени.
Читайте також: Вокаліст панк-гурту Хейтспіч доєднався до лав Сил оборони
У межах збору «Повернись живим» забезпечує необхідним обладнанням та зброєю такі бригади:
- 24-ту окрему механізовану бригаду імені Короля Данила;
- 68-му окрему єгерську бригаду імені Олекси Довбуша;
- 80-ту окрему десантно-штурмову Галицьку бригаду;
- 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду.
Нагадаємо, що 16-річна українка здобула все «золото» на турнірі з художньої гімнастики у Франції.
Раніше ми писали, що боксер Олександр Усик став обличчям благодійного дропу одягу від ДТЕК та DAMIRLI.
Фото обкладинки: інстаграм Львівської міської ради
Спорт

Українська спортсменка та амбасадорка UNITED24 Еліна Світоліна знову стала однією з 20 найкращих тенісисток у рейтингу Жіночої тенісної асоціації (WTA).
Про це повідомили в UNITED24.
Тепер Світоліна посідає 18 місце у рейтингу. Вона піднялася на чотири позиції у результаті виступу на турнірі WTA 1000 у Маямі. На змаганнях вона дійшла до 1/8 фіналу.
Раніше ми писали, що Еліна Світоліна стала першою українкою, яка виграла 100 матчів на турнірах «Великого шлему».
Нагадаємо, що 16-річна українка здобула все «золото» на турнірі з художньої гімнастики у Франції.
Фото обкладинки: інстаграм Еліни Світоліної