

Технології
Підприємство “Антонов” відновлює літаки для кубинської авіакомпанії
Держпідприємство “Антонов” розпочало працювати над відновленням та подальшим забезпеченням безперебійної експлуатації літаків АН-158 кубинської авіакомпанії “Cubana de Aviacion”. Перші два літаки планується відновити вже в першому кварталі 2020 року, повідомляє пресслужба підприємства.
“ДП “Антонов” розпочало роботу по відновленню та подальшому забезпеченню безперебійної експлуатації за схемою «full fleet support» (повна підтримка) шести регіональних реактивних пасажирських літаків кубинської авіакомпанії «Cubana de Aviacion»”, – йдеться у повідомленні.

Виходячи з умов договору з лізинговою компанією SOUTH AMERICAN AIRCRAFT LEASING S.A. (SAAL), Панама, на першому етапі фахівці підприємства вже проводять оцінку технічного стану всіх літаків Ан-158 кубинського експлуатанта. Після завершення цих робіт розпочнеться другий етап по відновленню льотної придатності всіх шести літаків. Базуючись на отриманих результатах, буде сформовано “технічну аптечку” – склад запасних частин, за допомогою якого буде здійснюватись подальша регулярна та безперебійна експлуатація цих машин.
Зазначимо, що поставки літаків Ан-158 на Кубу почалися в квітні 2013 року. Шоста машина була передана замовнику в 2015 році. Термін гарантійних зобов’язань ДП «АНТОНОВ» закінчився в 2017 році. Відтепер партнери поєднують зусилля, забезпечуючи новий етап експлуатації літаків Ан-158.

Технології

Вінницькі айтішники створили додаток Remo app, який дозволяє отримувати відгуки від клієнтів за їхніми емоціями. Про це пише День.
Над застосунком працювали магістерка Вінницького національного технічного університету Ярослава Марущак та аспірант цього вишу Ярослав Яхимович.
Що відомо про додаток?
Зазначається, що за допомогою камери та мікрофону додаток зчитує вираз обличчя і тембр голосу, а потім визначає рівень задоволеності клієнта.
Читайте також: Прикарпатець створив мобільний додаток для походів у Карпати
Свою розробку вінничани презентували на міжнародному хакатоні Developer Week Global, що мав проходити в США(Сан-Франциско), але через карантин відбувався в онлайн-форматі. Remo app отримав численні схвальні відгуки від організаторів хакатону, а також пропозиції від однодумців, як і де його можна було б використовувати із суспільною користю.
«Суть хакатону була представити ідею, яка покращить твоє місто, – розповідає Ярослава Марущак. – Ми задумували цей додаток, як ідею для вінницьких «Прозорих офісів», що допомогло б дуже швидко робити аналітику по задоволеності громадян наданням адміністративних послуг. Також такий вид оцінювання може бути запроваджений в лікарнях, ресторанах, чи інших установах, що було б дуже зручно, оскільки отримати відгук можна за кілька секунд. А відтак майбутні відвідувачі можуть одразу побачити найсвіжіші реакції і оцінити той, чи інший заклад. Зараз додаток проходить тестування, ми його удосконалюємо і готуємо до запуску на український ринок».
Нагадаємо, у столиці запустили застосунок міських сервісів «Київ Цифровий».
Фото: lexinform.com.ua
Технології

Прикарпатець Роман Гелемб’юк розробив мобільний додаток для походів у Карпати.
На платформі “В похід Карпатами” зібрано все, що потрібно для гірської мандрівки, повідомляє Суспільне Карпати.
Чим особливий додаток?
Над створенням додатку програміст Роман Гелемб’юк працює впродовж двох років. Своїм хобі займається у вільний від роботи час.
“Я не використовую якихось методологій розробки. Коли в мене є вільних пів години, я сів за ком`ютер і роблю”, – каже розробник.
Читайте також: Понад 100 маршрутів українськими Карпатами відтворять у 3D-форматі

Додаток містить карти, якими можна користуватися без інтернету, якщо попередньо їх завантажити, чат, де мандрівники можуть спілкуватися або звертатися за допомогою в екстрених ситуаціях.
“Ви бачите по додатку, де ви знаходитеся, можете обрати маршрут для походу в Карпати. Маршрути описані, там розписані окремо вершини гірські. Самі користувачі додатку можуть позначати, де є джерела, колиби, місця привалів. Можна обмінюватися коментарями, фотографіями”, – розповідає Роман Гелемб’юк.
Читайте також: Відомі й не дуже: 10 українських вершин, які варто підкорити цього літа в Карпатах

Інформацію для маршрутів автор шукає з різних джерел, треки складає по картах і супутникових знімках, 3D анімацію бере з програми Google Earth.
“Я написав модуль, який натисканням кнопки експортує мені спеціальний файл, в якому записаний маршрут. Тобто сам трек, назви гір по дорозі, їхні координати, висоти. Оце все експортую, а потім я відкриваю програму Google Earth, яка є безкоштовною”, – ділиться автор.
Загалом розробник планує створити 108 віртуальних маршрутів, а також розробити версію для IOS.
Додаток безкоштовний, його можна завантажити з Google Play.
Фото: suspilne.media
Технології

У Луцьку облаштовують першу з 9 “розумних зупинок” для громадського транспорту, повідомляє пресслужба міської ради.
Кожна з “розумних” зупинок міститиме інформаційне табло, на якому висвітлюватиметься інформація про прибуття громадського транспорту, сонячну батарею, точку для підзарядки смартфону, зовнішнє освітлення, смітники для роздільного збору сміття, сітілайт та камеру відеоспостереження.
Встановлення першої такої конструкції розпочали на зупинці “Центральний універмаг міста”.
Читайте також: В Одесі стартував ремонт Деволанівського узвозу (ФОТО)

Окрім того, реалізація проєкту передбачає закупівлю серверу для збереження інформації з камер відеоспостереження, розробку Стратегії розвитку громадського транспорту та транспортної інфраструктури Луцької міської територіальної громади до 2025 року, створення сайту, що висвітлюватиме інформацію про громадський транспорт Луцької МТГ, організацію навчань для працівників Луцького підприємства електротранспорту та багато іншого.
Читайте також: Прикордонники отримали нові паливозаправники (ФОТО)

Проєкт “Використання екологічних і розумних технологій у системі громадського транспорту міста Луцька” фінансується у співпраці із Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини через Engagement Global gGmbH та Сервісної служби «Міста в єдиному світі», програма Nakopa.
Сума грантових коштів становить 6 541 000 грн, а співфінансування з бюджету громади – 1 014 660 грн.
Фото: lutskrada.gov.ua
- Суспільство18 години тому
У Києві планують реконструювати дві площі
- Суспільство16 години тому
Як виглядає найбільший бункер в Україні та в Східній Європі (ВІДЕО)
- Суспільство20 години тому
Вийшла стрічка про 80-ту окрему десантно-штурмову бригаду (ВІДЕО)
- Суспільство23 години тому
«Антонов» розпочав виробництво Ан-178 для Міноборони