Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/QlBGeaqta6A?si=qA4L9PagVhe3KB8aSSSSSS

Суспільство

Підприємець з Тернополя запустив цех, аби переробляти ягоди від селян (ВІДЕО)

Опубліковано

Коли хтось сильно розпалюється в інтернет-дискусіях, йому кажуть: «Не треба влаштовувати тут базар!», а Святослав Абрам’юк влаштував. Ще й справжній базар, де є і квас, і домашня ковбаска, і огірочки з грядки… Тільки все онлайн. І це врятувало крафтярів Тернопільщини під час локдану. Тепер спільнота «Від села до міста» має власний офлайн-магазин та невеликий виробничий цех. Як з «базару в інтернеті» виріс соціальний бізнес, дивіться у відео ШоТам!

Святослав зробив базар, де огірки та спаржу купують просто сидячи в офісі. Так врятував селян Тернопільщини під час ковіду. А тепер відкрив цех і робить модні снеки з фруктів. Раніше Святослав Абрам’юк працював держслужбовцем.

У 2014 році звільнився, щоби підтримати Революцію гідності. Коли повернувся з Майдану, треба було годувати сім’ю. Спочатку почав возити на продаж чаї та гриби з Карпат. Щойно налагодив систему – почалася пандемія. Друзі-фермери не мали куди дівати сири та ковбаси.

Читайте також: Як молодь очолює зміни у Корецькій громаді (ВІДЕО)

“Ми вирішили створити спільноту, де виробники могли виставляти свою продукцію та доставляли їх карантинних умов, до населення міста Тернополя”, – розповідає чоловік.

40 000 містян замовляли зелень, м’ясо, молоко з села онлайн. Це допомогло виробникам пережити локдаун. Сам Святослав на карантині почав робити джеми. У січні 2022 знайшов приміщення під магазин. Та почалося вторгнення, і треба було допомагати ЗСУ. З фермерами організували місцевих та почали робити снеки та тушкованку. Через дефіцит пального крафтарі не могли щодня їхати до міста . Тоді чоловік відкрив магазин, де раз на місяць збирає товари з далеких сіл.

Сири та ковбаси могли зберігатися у холодильниках, а от фрукти псувалися. Щоб врятувати врожай селян Святослав задумав робити з фруктів фрипси. Потрібно було обладнання, щоби нарізати, сушити та фасувати. Магазин прибутку не мав, тож Святослав подався на грант.

“Взяли участь у програмі “Конкурс на Незалежність” від БФ “Повір у себе”. Цей проєкт дав нам поштовх відкрити цех, і тут вже у спільноті “Від села до міста”, окрім магазину з’явився і виробничий цех”, -каже чоловік.

Тепер він купує у селян полуницю і малину влітку і обліпиху та гарбузи восени. Аби переробити все у джем та снеки найняв 4 працівників. Ідеї смаколиків черпає від домашніх експерток – 3 донечок.

То ж знає, як обліпиху і гарбуз перетворити у смачненькі ласощі.

Нагадаємо, Естонія відправить Україні енергоблок, який забезпечить світло для 150 тис. українців.

Фото: ШоТам!

Суспільство

На Південному вокзалі відкрили виставку про гендерне насильство

Опубліковано

На Південному вокзалі в Києві стартувала виставка «Зламай Тишу», присвячена темі гендерного насильства. Експозиція триватиме до 31 січня 2025 року.

Про це повідомили представники компанії «Укрзалізниця».

Що можна побачити на виставці

У холі біля колії №14 облаштовано вісім інсталяцій, які розповідають про різні форми гендерного насильства, його вплив на життя людей та актуальну статистику. Відвідувачі можуть дізнатися, як розпізнати насильство та як допомогти тим, хто постраждав.

Проєкт реалізували в межах всеукраїнської кампанії «Зламай Тишу» за ініціативи ГО «Дівчата». Виставку підтримали ООН Жінки в Україні та Жіночий фонд миру й гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

Читати також: Українська ілюстраторка Ольга Протасова увійшла до журі ADC 104th Annual Awards

Що далі

Після завершення виставки на Південному вокзалі експозицію перенесуть до холу станції метро «Золоті ворота», де вона продовжить привертати увагу до теми гендерного насильства.

Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.

Фото: соціальні мережі «Укрзалізниці».

Читати далі

Суспільство

YouTube повертає в Україну кнопки-нагороди

Опубліковано

Українські ютубери знову отримуватимуть заслужені нагороди від YouTube. Це стало можливим завдяки зусиллям Мінцифри та Google.

Про це повідомляє Мінцифра.

Під час повномасштабної війни доставку YouTube-нагород в Україну було зупинено. Українські контент-мейкери, чиї канали досягли визначних показників, не могли отримати срібні, золоті чи діамантові кнопки. Після звернень спільноти Мінцифра ініціювала діалог із Google, і тепер проблему вирішено.

З січня 2025 року нагороди знову надходитимуть до України.

Читати також: 7 фільмів, які змінять ваше ставлення до класичного українського кіно

Хто отримує YouTube-кнопки

  • Срібна — за 100 000 підписників;
  • золота — за 1 000 000 підписників;
  • діамантова — за 10 000 000 підписників.

Доставку нагород до росії, Білорусі, Ірану, КНДР та інших підсанкційних країн YouTube не здійснює.

Нагадаємо, що кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» продовжує маршрут поїзда Рава-Руська – Чернівці до Коломиї

Опубліковано

З 10 лютого регіональний поїзд №865/866 Рава-Руська – Чернівці курсуватиме до Коломиї.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Що зміниться для пасажирів

Потяг прибуватиме до Коломиї о 00:03, а відправлятиметься о 05:40. Новий маршрут забезпечить жителям і гостям Чернівців зручні пересадки в Коломиї на поїзди до Луцька, Рівного, Ковеля та популярних курортів Карпат: Яремчі, Ворохти, Татарова, Ясіні й Рахова.

Цей рейс узгоджено з міжнародним поїздом №766/765 Рава-Руська – Варшава, що стане приємною новиною для тих, хто планує подорожі до Польщі.

Читати також: «Укрзалізниця» запускає нові нічні потяги, які з’єднають Закарпаття, Прикарпаття, Львів і Київ

Зміни в маршруті Ужгород – Ковель

Ще одна важлива новина — поїзд №368/367 Ужгород – Ковель тепер курсуватиме через Дрогобич і Самбір. Новий розклад зробить пересадку у Львові зручнішою: пасажири з Ужгорода прибуватимуть о 06:10 замість 05:18.

Для подорожуючих із Відня та Братислави через Чоп також скоротиться час очікування на пересадку до Львова, Луцька та Рівного.

Фото: «Укрзалізниця».

Читати далі

Шопочитати