

NewСхід
Підприємець з Луганщини після переїзду «з нуля» відновив швейний бізнес
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Підприємець з Луганщини Олександр Циганков переїхав з окупованих територій та «з нуля» відновив власну справу, повідомили на фейсбук-сторінці Проєкту USAID.
Через початок російсько-української війни Олександр переїхав з родиною з Кадіївки до Сєвєродонецька у 2014 році. Вдома лишив швейний бізнес, який розвивав із батьками.
На новому місці починав усе заново. Спочатку купив кілька вживаних швейних машинок, запросив на роботу швачок. Використав свої заощадження та почав шукати додаткової підтримки для розвитку бізнесу.

У 2018 році Олександр отримав грант на розвиток свого бізнесу від Данської ради у справах біженців в рамках програми «Економічний розвиток Східної України». Цей грант успішно реалізував для розширення виробництва та придбання додаткового швейного обладнання. Десять швейних машин, стільці, стіл для прасування та парогенератор дозволили підприємцю значно збільшити об’єми виробництва.
У 2019 році отримав грант для розвитку та масштабування бізнесу від Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
Читайте також: Солодка пам’ять. Історія кондитерки із Закарпаття, яка відроджує рецепти легендарного Йозефа Шнайдгена
Нове сучасне обладнання за цим грантом значно розширило виробничі потужності швейного цеху. Розкрійний стіл, лазерна лінійка, автоматична машина з лазерною різкою – це обладнання дозволило брати у клієнтів замовлення та кроїти у рази швидше.
«Раніше розкрійник міг покроїти до 300 одиниць одягу за тиждень, автоматизація виробництва за рахунок грантового обладнання збільшила потужності. Тепер один працівник виконує розкрій 1000 одиниць продукції за той же час», – каже Олександр Циганков.
За грантом підприємець отримав текстильний принтер та вишивальну машину. Це дозволило створювати авторські принти на тканині та шити з неї одяг. Вишивальна машина дозволяє брендувати одяг клієнтів різних компаній, раніше ці замовлення віддавали іншим виробникам, через що втрачали можливість заробітку.
Також підприємець почав створювати власну лінійку дитячого одягу. Наразі реєструє торгову марку Sunny Bunny. Під нею почав випускати колекції сезонного одягу.

Торік кравці Луганщини почали кооперуватися. Вони створили громадську спілку «Кластер легкої промисловості Луганської області». До спілки долучився також Олександр. Він вірить, що таке об’єднання допоможе отримувати нові партнерства та кооперуватися для виконання замовлень, закупити тканину за гуртовою ціною.
Читайте також: Врятувати стародавню традицію. Як бренд Vereta перетворює ганчір’я на стильні килими та наповнює життям село на Вінниччині
Цими днями підприємець бере участь у тижні моди, який проходить у Києві. На ньому вже заплановані зустрічі з потенційними партнерами, які зацікавлені у співпраці з підприємцем із Луганщини.
Нагадаємо, компанія з Маріуполя налагодила експорт до Європи для виробника акустичних систем.
Фото: facebook.com/ERAUkraine.

NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Жителі сходу України продовжують навчання за проєктом «IT nation 2.0», який реалізується Глобальним договором в Україні.
Про це ШоТам розповіли організатори проєкту.
Навчання розпочалося у січні, на нього зареєструвалося понад 1700 учасників. Серед них майже однакова кількість жінок та чоловіків, а ще відсутні вікові стереотипи про ІТ – найстаршому учаснику 72 роки.
Учасники могли обрати один з напрямків у IT:
- Frontend Base (веброзробник);
- Frontend Advanced (просунутий фронтенд розробник);
- QA Manual (ручне тестування програмного забезпечення);
- QA Automation (автоматизоване тестування програмного забезпечення).
Водночас поряд з навчанням на платформі Powercode Academy слухачі беруть участь у вебінарах від ІТ-фахівців, які прокачують соціальні й професійні навички учасників. Усі курси безкоштовні.
«Ми запитали учасників, чи готові вони продовжувати навчання. 68% опитаних вирішили повернутися до курсів. Зараз ми публікуємо корисні матеріали у соціальних мережах, беремо інтерв’ю у фахівців, які працюють в IT, даємо поради з працевлаштування», — розповіла генеральна директорка Глобального договору в Україні Тетяна Сахарук.
Учасники проєкту долучаються також до IT-волонтерства та підтримують країну на кіберфронті. Так допомагають наблизити перемогу України, а ще отримують перший досвід і навички у сфері IT.
«Наша мета – надати учасникам якісні знання й навички, які допоможуть їм реалізуватися в сфері IT, забезпечити себе та свої родини гідним майбутнім. Попереду у нас заплановані додаткові міні-курси з основ кібербезпеки, програмування Python та англійської мови для IT. Сьогодні ці напрямки актуальні, нададуть нашим випускникам додаткову конкурентну перевагу на ринку праці. Також ми готуємо до запуску неформальну жіночу спільноту “Woman in IT club” та фінальний кемп», – сказала керівниця проєкту Оксана Кавтиш.
Понад 100 учасників проєкту завершили обрані курси та отримали сертифікати, понад 70 з них почали освоєння другого курсу на навчальній платформі. Вони вже шукають роботу, стажування чи продовжують самоосвіту та впевнено входять в екосистему ІТ України.
Нагадаємо, благодійний фонд «Запорука» запустив гарячу лінію безкоштовної цілодобової психологічної підтримки для українців в умовах війни.
Також ми повідомляли, що громадська організація «GoLocal» запускає проєкт з допомоги у переміщенні українських підприємств, які постраждали або вимушені були зупинити діяльність через вторгнення військ Росії на територію України.
Фото: varosh.com.ua
NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Луганщині зведений загін прикордонників та бійців Збройних Сил України вигнав загарбників з околиці одного з український міст.
Прои це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби України.
Відомо, що захисники України знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки, також в окупантів є втрати в живій силі.

В результаті бою українські бійці захопили трофейний БРДМ та взяли в полон одного окупанта.
Читайте також: 17 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
Наголошується, що прикордонники, разом з військовослужбовцями ЗСУ, НГУ та іншими захисниками України продовжують боронити нашу землю, наочно демонструючи ворогу давню істину: хто до нас з мечем прийде, від меча і поляже.

Нагадаємо, на Донеччині ЗСУ успішно відбили наступ окупантів, ворог зазнав втрат.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.
NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Донеччині з метою збереження цінних та типових природних комплексів створили новий ландшафтний заказник місцевого значення «Новотроїцький».
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної держадміністрації.
«Новотроїцький» створили на території Ольгинської селищної територіальної громади Волноваського району. Його площа — 140,0 га.
Території включають відновлюваний степ на колишніх землях відвалу відпрацьованого доломітного та вапнякового кар’єрів з частково відновленою степовою та деревною рослинністю.
На цих територіях зростають 2 види рослин, які занесені до Червоної книги України: ковили волосиста та Лессінга.
Тут зустрічаються види тварин, занесені до Червоної книги України: поліксена, ксилокопа звичайна, лунь польовий.
Читайте також: «Росіяни привласнили цю техніку». Як ветеранка створила бізнес, що відроджує стародавню українську традицію вибійки
Одним із завдань заказника є дослідження стану відновлення природного рослинного покриву ділянки, на якій після відпрацювання кар’єру відбувається поступова природна ренатуралізація рослинного покриву. Наголошується, що створений заказник представляє наукову цінність в якості моделі відтворення природного фітоценозу.
Нагадаємо, в Україні створять нові національні природні парки на Черкащині, Рівненщині та Одещині.
Фото: v-variant.com.ua.