Технології
Під Полтавою на сміттєзвалищі добувають біогаз
На Макухівському сміттєзвалищі під Полтавою із 1 січня 2019 року запрацювала електростанція, яка виробляє енергію зі звалищного газу. У станцію вклали 35 млн грн інвестицій. Планують, що проект окупиться через 5 років. Загалом, тут планують виробляти 5 млн Кв/год за рік, повідомили у міськраді.
Упродовж 2018 року тривали перемовини компанії ТОВ “Кліар Енерджі – Кременчук” з міською владою Полтави щодо спорудження станції, а з вересня по грудень велося її будівництво.
20 млн грн економії
Сама електростанція складається з 44 свердловин (глибина буріння — 12 м), які розташовані по всьому сміттєзвалищу; газоочисної системи, де відбувається фільтрація газу; генератору — там газ-метан вже перетворюється на електроенергію — і трансформаторної. Таким чином відбувається дегазація полігону.
Читайте також: У Києві зведуть перший в Україні сміттєпереробний завод. Коли він запрацює?
Головна мета об’єкта — економія коштів на бюджетному рівні та покращення екологічної ситуації. За допомогою австрійського обладнання газ-метан переробляють в електричну енергію. Виробляється 600 кВт/год електричної енергії. Це заміщує близько 2 млн куб. м природного газу на рік. Якщо перевести в річний показник, то економія бюджетних коштів буде складати 20 млн грн.
“Процес дегазації полігонів корисний для сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів тим, що ми примусово вилучаємо газ-метан. Станція працює в режимі 24/7, без зупинок щодня. Електроенергію продаємо в держпідприємство “Енергоринок” за “зеленим” тарифом. Плануємо працювати тут щонайменше 20-25 років ”, – розповідає директор ТОВ “Кліар Енерджі Кременчук” Сергій Дяковський.
Плюс 4-5 об’єкти в різних регіонах
Щоб така електростанція запрацювала, спершу проводять дослідження і з’ясовують, чи достатньо на території метану. Якщо так, розпочинається будівництво станції. Зводять свердловини, звідки метан по газотранспортній системі, що знаходиться під землею, доходить до газоочисної системи. Там газ фільтрується і надходить у генератор, де безпосередньо перетворюється в електроенергію. Далі відпускається в електромережу і продається.
Читайте також: Тернополян зобов’язали сортувати сміття
Така електростанція вже є другим об’єктом, що побудувала компанія “Кліар Енерджі Кременчук” на Полтавщині. Перший знаходиться у Кременчуці і працює більше року.
“У 2019 році плануємо запустити 4-5 об’єкти по Україні в різних регіонах. Зараз дуже багато планів вітрової, сонячної енергетики, біомаси. Є об’єкт в Чернігівській області – Корюківська теплоелектростанція, яка працює на відходах деревини. Спалювання щепи дає нам електричну енергію. При нормальній експлуатації полігону він працює 10-15 років. Ми можемо працювати паралельно з сортувальними станціями”, – говорить представник головного офісу ТОВ “Кліар Енерджі” Андрій Мензюк.
Чому це важливо?
Запровадження такої електростанції – це крок до рекультивації сміттєзвалища в цілому. Оскільки зараз ліквідовується одна з головних причин виникнення постійних пожеж — метан. Саме ж сміттєзвалище представник ГО “Еколтава” Максим Макуха порівнює з повітряною кулькою.
Читайте також: В Україні запустили біогазовий завод на відходах птахофабрики
“Взагалі, вірогідність пожеж на місцевості, де проводиться дегазація, буде з часом наближатись до нуля. Одне з основних джерел загоряння ліквідовано. Це дуже добре. І це один з кроків до рекультивації самого полігону, тому що в будь-якому випадку, коли сміттєзвалище закривається, проводиться дегазація. Зараз сміттєзвалище, як повітряна кулька. А ми його протикаємо, викачуємо газ, тож воно зменшується”, – говорить Максим Макуха.
Наразі міська рада планує оголошувати тендер на придбання сміттєвозів, контейнерів для негабаритного сміття, для побутових відходів, і контейнерів, які дозволятимуть сортувати сміття. Коли буде менше пожеж на сміттєзвалищі, від цього виграють всі: і люди, які працюють тут, і люди, які поруч мешкають, і полтавців, які дихають цим.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі