Суспільство
Петиція про збереження українського дубляжу набрала необхідну кількість голосів
Петиція із закликом залишити дубляж українською набрала необхідні 25 000 підписів за п’ять днів.
Про це повідомляє ШоТам.
Петицію на сайті Офісу президента розмістив 4 липня Павло Скороходько. Наразі її підписали понад 25 000 громадян.
Автор петиції закликає президента України переглянути законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні». Йдеться про положення, в якому зазначається, що частка фільмів, які демонструються мовою оригіналу, у 2025 році становитиме 50%, у 2026 – 75%, а з 2027 – 100%.
«В Україні дубляж вже давно став окремим культурним явищем і частиною культурного надбання. Його скасування, хай поступове, неминуче призведе до значного зменшення популярності української мови, оскільки саме дубляж свого часу сприяв її значній популяризації», – наголосив Павло Скороходько.
Читайте також: Як зробити бізнес ефективним, або Чому слід починати з маркетингового плану
До того ж автор петиції вважає, що кількість глядачів у кінотеатрах зменшиться і це підштовхне їх шукати дубляж російською на піратських сайтах.
Скороходько пропонує збільшити кількість сеансів мовою оригіналу з українськими субтитрами, водночас залишити дубляж українською, аби в потенційного глядача було право вибору.
Довідка
Законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні» пропонує визначити англійську мову як мову міжнародного спілкування, а також надасть рішення підвищення доступності її вивчення. Зокрема, вивчення англійської починатимуть не зі школи, а з дитсадків.
Зауважимо, що 2 липня 2023 року заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної й інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що норми законопроєкту, які стосуються дубляжу фільмів у кінотеатрах, доопрацюють.
Нагадаємо, петиція про створення меморіалу полку «Азов» на Співочому полі набрала понад 25 тисяч голосів.
До того ж петиція з вимогою підписати закон про заборону імпорту книг з Росії та Білорусі набрала необхідні 25 тисяч голосів.
Фото: unsplash.com.
Коментарі