Ви читаєте:
Петиція про встановлення захисних екранів у метро набрала необхідну кількість підписів: що далі
4хв на читання
Назад
Петиція про встановлення захисних екранів у метро набрала необхідну кількість підписів: що далі
4хв на читання

Петиція про встановлення захисних екранів у метро набрала необхідну кількість підписів: що далі

22 Серпня 2024, 14:25
Олексій Яворський
Поділилися
0

Петиція, яка пропонує встановлення захисних екранів на станціях київського метро, набрала необхідну кількість підписів для розгляду Київською міською радою. Ініціатива, зареєстрована в липні, привернула увагу тисяч киян, стурбованих питанням безпеки в підземці.

Про це повідомляється на сайті Електронних петицій.

Автори петиції зазначають, що впровадження захисних екранів допоможе убезпечити пасажирів від можливості потрапляння під потяг. Зокрема, у тексті петиції підкреслюється, що через війну значна частина населення перебуває у важкому психологічному стані, що іноді призводить до суїцидальних намірів.

«Захисні екрани можуть стати важливим барʼєром, який запобігатиме трагічним випадкам. Навіть якщо людина не перебуває в тяжкому психологічному стані, існує ризик втратити рівновагу, задивившись на потяг, що прибуває», – пишуть автори петиції.

Читати також: У Києві відновить пошкоджений будинок на Сирці коштом міського бюджету: фото

Реалізація

Однак для реалізації цієї ініціативи необхідно провести суттєву модернізацію системи автоматизації руху поїздів. Це пов’язано з тим, що двері потяга і двері захисного екрана мають збігатися під час зупинки поїзда на платформі.

Як зазначають експерти з громадської організації «Пасажири Києва», без належної автоматизації така система не зможе функціонувати належним чином.

Прикладом подібного проєкту є модернізація лінії метро М3 в Будапешті, яка коштувала 440 мільйонів євро і тривала майже три роки. Протягом цього часу значні ділянки лінії не працювали і були замінені автобусними маршрутами. Це викликає певні сумніви щодо доцільності та ефективності впровадження подібних заходів у Києві, особливо з огляду на можливі витрати.

Нагадаємо, що у Києві триває масштабне будівництво метро на Троєщину: що нового на Русанівських садах.

Фото: Богдан Миколайович Коваленко.

Київ Метро
По темі
Читайте також

Як ми мало не втратили Різдво. Спогади зі святкування в 2000-х від українців з різних регіонів

Для українців, народжених у 1980–90-х, Різдво рідко мало чіткий канон. Поруч уживалися дідух і дід мороз, колядки...
24 Грудня 2025
00:41
Ось як виглядає налагоджений робочий процес

Ось як виглядає налагоджений робочий процес

1 день тому
01:53
Кутя по-українськи: яка вона у різних регіонах?

Кутя по-українськи: яка вона у різних регіонах?

1 день тому
Вербування підлітків

Вербування підлітків

Побачили в телеграм-каналі роботу: «5000 гривень за кур’єрську доставку» чи «коментарі під постами»? Легкий підробіток у Telegram-каналах — це найпоширеніший старт вербування…
24 Грудня 2025