Суспільство
Перший гелікоптер, придбаний через United24, передали на фронт
Українським військовим передали медичний гелікоптер Мі-2 АМ-1, який рятуватиме життя поранених. Його придбали завдяки пожертвам через платформу United24.
Про це повідомив у своєму телеграм міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що Мі-2 — перший гелікоптер, який придбали завдяки United24. Він здатен перевозити двох важкопоранених і трьох лікарів або вантажі вагою до 1000 кг на відстань до 600 км, зі швидкістю до 200 км/год.
На борту гвинтокрила — обладнання для першої медичної допомоги під час евакуації.
«Гелікоптер забирав військовий, який щойно повернувся з Нікополя. Він подякував кожному, хто донатить на United24 та вірить в українську армію», — написав Федоров.
Дивіться відео: 15-річний школяр розробив надпотужний павербанк для ЗСУ
Гелікоптер модернізувало талановите українське виробництво. Мі-2 має двигун підвищеної потужності, сучасні монітори Garmin, оновлену частину кабіни та українську систему моніторингу польоту. Усе це дозволило зменшити вагу гелікоптера на 400 кг.
Як повідомили в United24, український виробник модернізував модель у такий спосіб, аби збільшити його підіймальну силу та швидкість:
- встановлено двигун підвищеної потужності,
- замінено частину кабіни, а також усі пілотажні прилади — замість застарілих приборів встановлені сучасні монітори Garmin,
- оновлено систему моніторингу польоту.
Довідка
United24 — це глобальна ініціатива, перша складова якої — онлайн-платформа для збору коштів на підтримку України. Зібрані кошти розподіляють за трьома напрямками: оборона та розмінування, гуманітарна та медична допомога, відбудова України.
Нагадаємо, 4 серпня стало відомо, що ініціатива United24 придбала рятувальний гелікоптер МІ-2АМ-1
Фото: facebook.com/u24.gov.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі