Суспільство
Перші 4 французькі вертольоти прибудуть в Україну вже цього року
Три гелікоптери французької фірми Airbus Helicopters для Державної служби з надзвичайних ситуацій та один для Національної гвардії України надійдуть у рамках українсько-французького контракту до кінця 2018 року. Про це повідомляє Урядовий портал.
Три машини працюватимуть у підрозділах ДСНС – це гвинтокрил, обладнаний необхідним устаткуванням для аеромедичної евакуації, аварійно-рятувальних і протипожежних цілей. Ще один гелікоптер Н-225 надійде у авіапідрозділ Національної гвардії України.
Що це за вертольоти?
Франція та Україна уклали угоду про придбання 55 гвинтокрилів для парку нової мобільної вертолітної служби. Основними завданнями вертолітних підрозділів МВС будуть: аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, охорона державного кордону й підтримання безпеки на дорогах.
“Вони оснащені усіма видами спецтехніки, системами відеоспостереження, можливостями для десантування та інше. Це будуть вертольоти для служби із надзвичайних ситуацій, прикордонників, Нацгвардії та поліції”, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: В Україні вироблятимуть електричні автомобілі та літаки
За умовами угоди, французька сторона в два етапи поставить в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тонн. Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна.
Де працюватимуть з технікою?
Сервісний центр системи авіаційної безпеки МВС буде розташований у Ніжині. Для нових гелікоптерів вже почали готувати льотний склад, який проходитиме навчання у Франції.
В авіаційному загоні ДСНС планують розширити можливості – прискорити реагування на всі види пригод, а також посилити патрулювання вертольотами на базі аеродрому “Ніжин”. Він же за необхідності може базуватися і нести чергування на авіаційній точці в “Жулянах”.
У ДСНС сподіваються, що після розширення вертолітного парку рятувальники зможуть нести посилену службу і в південному регіоні нашої країни та виконувати пошукові операції на морі.
Скільки заплатили?
Кабінет міністрів України повідомив, що вартість контракту склала 555 мільйонів євро. Контракт передбачає і закупівлю вертольотів, і технічну підтримку, і навчання пілотів, і персоналу обслуги.
Частину коштів надає пул французьких банків, а також казначейство Франції у формі кредитів.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі