

Економіка
Переселенці звели на Хмельниччині грибну ферму і зібрали перший врожай
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У ВПО-хабі на Хмельниччині, у якому переселенці з Луганщини побудували грибну ферму, зібрали перший врожай.
Про це повідомили у Луганській обласній військовій адміністрації.
Зазначається, що коли ферма запрацює на повну потужність, обслуговувати її будуть переселенці з Луганщини та інших регіонів України, які проживають у хостелі у селі Ружичанка.
За інформацією, першу зібрану партію грибів продали місцевим мешканцям за нижчою ціною – по 50 гривень за кілограм. Але й за таких умов витрати на субстрат з міцелієм для їх вирощування окупилися. Наступні три збори становитимуть чистий прибуток для власників ВПО-хабу.
Усе обладнання для вирощування грибів – стелажі, контейнери з субстратом та міцелієм, системи контролю стану повітря, його кондиціонування та вентиляції – отримані як міжнародна технічна підтримка від Програми Розвитку ООН в рамках проєкту «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та врядування».
Читайте також: Двічі підкорила Босфор. Як зіркова плавчиня з Харкова стала тренеркою для немовлят та дорослих у Коломиї
Передбачається, що у подальшому ці потужності грибної ферми стануть базою з підготовки співробітників для подібних виробництв в Україні та закордоном.

Проєкт реалізується Луганською облдержадміністрацією спільно з Програмою розвитку ООН та Європейським Союзом, за участі громадської організації «Люди миру і праці» у рамках Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Луганській області у 2022-2026 роках.
Нагадаємо, на Київщині херсонець відкрив магазин спецій з нуля.
Раніше ми повідомляли, як крафтова грибарня на Львівщині вирощує гриби до 2 кг цілий рік.
Фото: facebook.com/odalug.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Містечко Меджибіж на Хмельниччині відновлює торгівельні традиції, які сягають кількох століть.
Про це розповів на фейсбук-сторінці Меджибізький селищний голова Олександр Ткач.
Колись площа Ринок у центрі Меджибіжа була адміністративним, торгівельним та громадським осередком.
Як наголосив селищний голова, до сьогодні питання відновлення ринку в громаді було досить актуальним і важливим, що спонукало початку відновлення історичної традиції.
Відзначимо. що Меджибіж відоме на все Поділля рибною продукцією, різними крафтовими смаколиками, колись гончарними виробами.
Читайте також: Від маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя
Минулої суботи після майже десятилітньої перерви тут зібралися перші продавці і покупці на меджибізький ярмарок.
Місцеві підприємці й пересічні мешканці громади залюбки пропонували відвідувачам ярмарку свій товар – від чобіт до городини й різноманітних смаколиків.
«Ми впевнені, що відкриття ринку вирішить чимало питань для жителів та суттєво допоможе у розвитку нашої громади. Адже людям не доведеться при кожній потребі їхати до інших районів чи в місто за товарами першої необхідності. Тепер щосуботи кожен може завітати в якості покупця або продавця на торгівельні ряди», — написав селищний голова.
Також нині вирішують питання з підвозом жителів з інших населених пунктів на меджибізький ярмарок.
Читайте також: «Нас називали божевільними». Як відкрити бізнес під час війни і не прогоріти? Історії підприємців, яким вдалося
У Меджибожі сподіваються, що ярмарок розширюватиметься й вдосконалюватиметься, на торги приїздитимуть продавці та купці й з інших громад.
Нагадаємо, ми повідомляли, як українська «Етніка» відвідала найбільший ярмарок майстрів та ремісників в Європі.
Також на Закарпатті відкрили середньовічний шоу-рум.
Фото: ye.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У 2022 році ринок дронів-обприскувачів України став № 1 у Європі.
Про це повідомили у компанії DroneUA на фейсбук-сторінці.
Зазначається, що попри труднощі, в 2022 році дронами-обприскувачами обробили 1,2 млн га, що на 20% більше, ніж попереднього сезону.
У компанії припускають, що 2023 році збережеться попит на послуги агродронів, і навіть посиляться їхні позиції.
Переваги агродронів
За даними компанії, у 2021-2022 роках агродрони заощадили близько 12,1 млн літрів пального, адже потребують його удвадцятеро менше порівняно із наземною технікою.
До того ж для внесення пестицидів на 1 га поля потрібно близько 5 л робочого розчину, що економить до 95% води.
Агродрону потрібно до 30% менше препарату, ніж традиційному обприскувачу, для отримання такого ж біологічного ефекту. А внесення з точністю до 2 см підвищує засвоюваність препарату в рази.
Читайте також: Як сироварня стала притулком для тварин і врятувала крокодила
Із дронами-обприскувачами можна працювати відразу після дощу. А пошкодження рослин під час оброблення дорівнює нулю.
Завдяки експлуатації дронів-обприскувачів у 2021 році створили понад 1 тис. робочих місць у регіонах для молодих спеціалістів.
Нагадаємо, евакуйоване підприємство з Луганщини створює сепаратори для агробізнесу на Черкащині.
Також ми розповідали, як у Дніпрі створили вертикальну ферму з вирощування зелені у бомбосховищі.
Фото: facebook.com/droneua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Подружжя Руслана і Яни Величко з Маріуполя відкрили сімейну у Чорткові на Тернопільщині «Пекарню сім’ї Величко».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Чортківської міської ради.
Сім’я Величко займалася торгівлею в Маріуполі, але війна назавжди змінила їхнє життя. Їхні три магазини, дві квартири, два будинки та автомобілі були розбомблені, і вони були змушені залишити все це. Сім’я виїхала з Маріуполя 15 березня з немовлям на руках.
Незважаючи на труднощі, з якими вони зіткнулися, сім’я Величко ніколи не втрачала сили духу і рішучості. Вони вже два роки думали про відкриття пекарні, і не дозволили війні стати на заваді їхнім мріям.
Спершу переїхали на Тернопільщину у місто Бучач і відкрили свою першу пекарню там. Руслан працював касиром, а Яна пекла, але через кілька місяців вони зрозуміли, що їм потрібна допомога. Вони знайшли стажерів та жінку, яка навчала випічці та допомагала у всьому, і їхній бізнес пішов вгору.
Читайте також: ШоТам розігрує розмальовані митцями артефакти війни, аби придбати дрони для ЗСУ

Нині пекарня родини Величків – це процвітаючий бізнес, а наполеглива праця та рішучість подружжя окупилися. Вони використовують італійські печі для приготування випічки, професійну кавоварку та еквадорську арабіку. Вже за напрацьованою схемою відкрили пекарню і в Чорткові.
Девіз пекарні «Випікаємо з любов’ю. Випічка, яка полонить ваше серце» відображає пристрасть і любов подружжя до того, що вони роблять.
Дивіться відео: Харківська пекарня «Тілі-тісто» переїхала і волонтерить усім колективом
Сім’я Величко подолала багато викликів, щоб досягти сьогоднішніх результатів. Коли вимикається світло, їм доводиться пекти при свічках, але це їх не зупиняє. У них є сторінка в інстаграмі, де вони публікують всю свою інформацію та фотографії, завжди шукають шляхи для вдосконалення. Навіть зараз докупляють додатковий інвентар, щоб у пекарні відвідувачам було максимально комфортно. Роздумують над новими рецептами, використанням цікавих інгредієнтів.
Нагадаємо, на Львівщині після капітального ремонту та оновлення обладнання запустили військову пекарню.
Також ми розповідали, як у деокупованому Святогірську підприємець запустив пекарню.
Фото: facebook.com/chortkiv.city.council.