Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Дім за тиждень. Як підприємець із Луганщини розробив унікальний модульний будинок для переселенців

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Будинок, який можна зібрати власноруч всього за тиждень. Підприємець із Сєвєродонецька, що на Луганщині, розробив унікальний проєкт модульного житла. Вартість такого будинку – 400 доларів за квадратний метр, а сама конструкція – довговічна та може слугувати постійною, а не тимчасовою домівкою.

Перший прототип модульної будівлі Михайло Івонін створив у місті Кам’янець-Подільський. Сюди власник компанії SVOD та керівник науково-дослідного інституту «Водоочисні технології» евакуювався з родиною 24 лютого. Про особливості технології, універсальність конструкції та відповідальність бізнесу перед людьми підприємець розповів ШоТам.

Михайло Івонін

Підприємець із Сєвєродонецька Луганської області

Розробив проєкт унікального модульного будинку, який можна зібрати всього за тиждень

Доля мого бізнес-центру така сама, як і у всього Сєвєродонецька

До повномасштабного вторгнення у мене в Сєвєродонецьку був науково-дослідний і проєктний інститут «Водоочисні технології». Ми виробляли реагенти для протикорозійного режиму й обслуговували такі підприємства, як «Азовсталь», Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча та Лисичанський нафтопереробний завод. Також я є генеральним директором компанії SVOD, що займається виробництвом реагентів, які були розроблені інститутом «Водоочисні технології». Ми випускаємо протинакипні фільтри для побутових систем водокористування. 

У Сєвєродонецьку я відкрив бізнес-центр Ivonin Park, де розташовувалися офіси багатьох компаній. Навколо нього облаштував сквер і запропонував охочим посадити в ньому іменні дерева. На цій території ми створили незвичайний дитячий майданчик, зроблений з міського автобуса. Містяни приходили туди відпочивати: вони сиділи на газонах і дивилися мультфільми та кліпи, які транслювалися на великому екрані. Доля цього простору така сама, як і у всього Сєвєродонецька – у будівлю потрапив снаряд, дах зруйнований, мародери розграбували все всередині, а частина рослин у сквері засохла, тому що все літо їх ніхто не поливав.

модульного будинку розробник Михайло Івонін
Михайло Івонін біля бізнес-центру Ivonin Park у Сєвєродонецьку.

За два місяці розробили конструкцію модульного будинку

Я з родиною виїхав з міста 24 лютого – у мене двоє маленьких дітей, півтора та п’ять років, і насамперед я думав про їхню безпеку. Ми просто покинули Сєвєродонецьк, прямуючи в бік Чернівців. Однак, не доїхавши 100 км, вирішили залишитися в Хмельницькій області й зупинилися в селі Рудківці. Я задумався над тим, чим займатися далі.

За моїми плечима – довгі роки управління науково-дослідним інститутом, понад 20 патентів і всіляких розробок. Відтворити інститут з нуля було практично нереально, тому що всі кадри розкидані по Україні та за кордоном, немає лабораторії, атестації лабораторій і власне підприємства – у Сєвєродонецьку у нас був завод, який випускав реагенти. Я подумав: оскільки нині в Україні внаслідок війни багато руйнувань, то в майбутньому потрібно буде все відбудовувати, до того ж оперативно. Так у мене і з’явилася ідея створити будинки, які швидко зводяться.

Ми переїхали до Кам’янець-Подільського, взяли в оренду цех і почали розробляти конструкцію модульних будинків. У моїй команді були люди, які працювали на підприємстві в Сєвєродонецьку й переїхали в Хмельницьку область. Разом за два місяці ми створили проєкт, і вже на початку літа в Кам’янець-Подільському звели перший будинок, який слугував нам офісом. 

прототип модульного будинку

Будинок можна зібрати всього за тиждень

Після того як втілили свій проєкт у життя, ми переїхали до Хмельницького. Там я почав відновлювати компанію SVOD: відкрив цех, і мої співробітники, які працювали над розробкою конструкції будинку, тепер працюють там. Ми продовжуємо випускати нашу продукцію, протинакипні фільтри, яку виготовляли до повномасштабного вторгнення.

Щодо модульних будинків – ми відкрили деревообробний цех у Вінниці. Оскільки вже є розроблена конструкція, там уже працюють столяри. Вони виготовляють з дерева блоки. Зовні та всередині – дошка «двадцятка», між ними – пінопласт 200 мм, який утеплює будівлю. Ця конструкція відповідає норвезьким стандартам.

Її особливість у тому, що і зовнішній, і внутрішній боки виконані з добре підігнаної дошки, тож не потребують жодної обробки – на відміну від будинку, який зводиться із СІП-панелей або газоблоків і потребує штукатурних робіт, шпаклівки, фарбування. Усе це трудовитратно та збільшує термін виготовлення будівлі. А тут усього за тиждень збирається екологічний і теплий будинок. Зовнішній бік виготовлений з термодерева, що оброблюється при температурі 200 градусів, щоб зробити його більш стійким до погодних умов. Якщо є потреба, можна його додатково опалювати за допомогою електрокотла або спліт-системи, що працює до -25 градусів.

модульний будинок: конструкція

Чекаємо перемоги, щоб відновлювати Україну

Вартість будинку залежить від розміру та матеріалів. Наприклад, ясень є більш дороговартісним, ніж липа. У середньому будинок коштує від 400 доларів за кв. м. Для того щоб житло було ще доступнішим для наших клієнтів, ми готові продавати тільки блоки, з яких вони самі собі зможуть зібрати будинок. Вартість 1 кв. м стіни – 60 доларів. Тож стіни дому на 100 кв. м коштуватимуть приблизно 6-7 тис. доларів. У такому разі звести фундамент і дах потрібно буде самостійно або за допомогою майстрів. Важливо підкреслити, що це не тимчасове житло, а постійне, яке спроєктоване так, що може стояти багато років.

Такий модульний будинок має один або два поверхи. Клієнт може вибрати проєкт, який йому сподобався, ми замовляємо його архітектору, який прораховує кількість блоків та їх конфігурацію. Потім ми виготовляємо їх, і людина за допомогою інструкції збирає сама стіни. Це до снаги будь-кому, не потрібно мати спеціальну підготовку – блоки зроблені так, що це ніби великий лего-конструктор. Таке будівництво не потребує кранів. Поки що ми не приймаємо замовлення на виробництво, адже будівельний бум почнеться після закінчення війни, а не в її розпал. Тому ми чекаємо перемоги України, щоб відновлювати нашу країну.

модульний будинок для переселенців

Бізнес – це не про гроші, а про відповідальність

Підприємець – це людина, яка добровільно взяла на себе відповідальність. Насамперед за людей, яких вона наймає на роботу на своєму підприємстві. І з цією відповідальністю вона завжди йде по життю. Нині для мене дуже болісно усвідомлювати, що в Сєвєродонецьку у SVOD працювали 200 осіб, а тепер – 10. Усі люди роз’їхалися, і я переживаю за всіх співробітників, за те, як складаються їхні долі. Ми позбавлені звичного способу життя, спілкування в колективі, спільних планів і розвитку – і це дуже прикро.

Відповідальність підприємця поширюється не тільки на його співробітників, але й на суспільство загалом. Люди, які не займаються бізнесом, дивлячись на підприємництво, зазвичай бачать тільки гроші. А підприємець – це не стільки про гроші, скільки про те, як його дії покращують світ і життя конкретних людей зокрема. Коли продається товар або послуга, вони мають полегшити життя споживачів. Тільки в такому разі продукцію куплять, і тоді підприємець отримає прибуток. Чи то будинок, чи то протинакипний фільтр – ми виробляємо товар, який необхідний людям. На жаль, багато українців за цей рік втратили житло. Модульні будинки  – це можливість для них побудувати собі дім і повернутися до комфортного життя.

Суспільство

«Крим — це Україна»: активісти у Сімферополі, Севастополі та Ялті поширили символи спротиву

Опубліковано

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.

Про це повідомили представники руху.

Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.

Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.

Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)

Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі банкомат продовжив видавати готівку після обстрілу (ВІДЕО)

Опубліковано

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.

Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).

Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit

Читати далі

Суспільство

У Львові запускають проєкт з адаптивної стрільби з лука для людей із порушеннями зору

Опубліковано

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.

Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».

Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.

«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.

Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.

Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)

Проєкт «Влучні» пропонує:

  • безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
  • менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
  • можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
  • до трьох тренувань на тиждень.

Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.

Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.

Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі