Суспільство
Переселенці із Херсона збирають металобрухт, щоб зігріти ЗСУ (ВІДЕО)
Переселенці із Херсона Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська збирають металобрухт, щоб виготовити буржуйки на фронт.
Про невтомних волонтерів розповідає ШоТам.
Щоб у морози військових зігрівали їхні польові каміни, Олександр і Тетяна переїхали до Тернополя.
«Ми не воюємо з автоматами, але маємо підтримувати кожен на своєму місці наших хлопців і таким чином наближати перемогу», — розповідає волонтерка Тетяна Шкодівська.
Тетяна й Олександр — історики, які все життя волонтерили на Херсонщині. Зустрівши світанок 24-го лютого, рушили туди, де можуть допомагати українцям.
Оселилися в Тернополі і вже доправили у прифронтові області 12 тонн води і 350 наборів продуктів.
«Перший час я ходив розвантажував автомобілі з гуманітарними вантажами. Але почало холоднішати. Ми з нашим волонтером-зварювальником яблука збирали, він мене запитав, каже: “Саша, ти чуєш, як холодно?”. А тоді було дуже холодно. Кажу: “Чую”. “А уяви, як нашим хлопцям на передовій!”», — згадує волонтер Олександр Кобець.
Читайте також: «Наші студенти ламають стереотипи». Університет Третього віку в Хмельницькому навчає пенсіонерів-переселенців
Тож купили газові балони, старі автомобільні диски і почали перетворювати залізо в тепло.
«Тут був кран. Я той кран обрізав, залив води повністю, щоб газ увесь вийшов. Я розрізав його навпіл. Потім вирізав на дверцята, завіси приварив. Приварив маленьке піддувайло. Ще збоку приварив трубку: запхаєш проволоку, і можна щось висушити. Тут можна підігріти чи чай заварити», — розповідає майстер-зварювальник Олег Демидась.
Із одного газового балона виходить 2 буржуйки. Нині лінію фронту обігрівають уже 12. Одна коштує волонтерам 1000 гривень, тож просять усіх небайдужих допомогти зігріти воїнів.
А поки планують соціальний проєкт, щоб зігрівати гарячими вечерями ще й переселенців.
Нагадаємо, волонтери на Рівненщині виготовляють пічки-буржуйки для захисників.
Також вінницький завод починає масово випускати буржуйки для захисників.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі