Економіка і бізнес
Переселенка за півтора місяця відкрила у Тернополі мовний центр «Мрія»
Переселенка Олена Черкаська втілила свою «Мрію» у Тернополі, відкривши центр вивчення іноземних мов.
Як вдалося «з коліс» почати власну справу, розповідає ШоТам.
Олена їхала 5 діб за кермом із 9-місячною дитиною. У рідному Харкові жінка керувала мовним центром та виховувала маленьку донечку.
Прокинувшись 24 лютого, навпомацки завантажила речі у машину і рушила в дорогу.
«200 км ми їхали 17 годин. Здається, було швидше пішки дійти. Але то був страшенний стрес, бо напівзголоднілі, дитина мало що їла, але слава Богу ми доїхали…», — розповідає Олена Черкаська, переселенка з Харкова.
Читайте також: «Це справа нашого життя». Херсонці відкрили в Києві Verde Salad Bar з легендарними «космічними» сирниками
Попри пережитий стрес, довго сидіти без роботи Олена не змогла.
«У травні ця думка до мене прийшла, що я можу відкрити власну справу. Потім, коли подивилася на ціни на оренду нежитлової нерухомості в Тернополі, зрозуміла, що це навіть дешевше, аніж знімати квартиру. І подумала: якщо я маю кваліфікацію і знання, як відкривати мовні центри (у Харкові я відкрила не один мовний центр), то чому б їх не використати тут, для себе? І так воно закрутилося, і швиденько ми це все зробили», — додає Олена Черкаська.
Так за півтора місяця в Тернополі з’явилася Mriya. Тут діти та дорослі вивчають англійську і польську мови. А ще – навчаються веденню власного бізнесу та готують музичні вистави.
«Мені дуже подобається в цій школі. Тут дуже цікаво, вчать англійську», — каже юна учениця Олени.
Дивіться відео: Родина переселенців із Харкова відкрила кондитерську в Ужгороді «з нуля»
А поки тернополяни опановують іноземні мови, Олена вдосконалює українську.
«Особисто в мене не було абсолютно ніяких проблем з переходом на українську мову. Навіть коли приходиш додому, то вже навіть важко перелаштуватися і розмовляти російською. Тому починаємо говорити між собою українською», — каже Олена Черкаська, переселенка з Харкова.
«Я хочу, щоб Україна перемогла цю росію. І хочу, щоб всі воїни прийшли додому з обіймами і подарунками», — додає юна учениця Олени.
Нагадаємо, переселенці із Запоріжжя відкрили у центрі столиці бар «Характерники».
Також ШоТам розповідав, як переселенець відновив бізнес у селі на Черкащині і виготовляє вулики для бджолярів.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay