Суспільство
Переселенка з Маріуполя за грантові кошти відкрила кав’ярню в Івано-Франківську
Переселенка з Маріуполя Тетяна Васильєва за грантові гроші та власні заощадження відкрила кав’ярню в Івано-Франківську.
Про це пише Суспільне.
До облаштування кафе в Івано-Франківську Тетяна долучила людей з інших регіонів. Стіни кав’ярні прикрашають розписи довоєнного Маріуполя переселенки з Дніпра за світлинами Тетяни.
«Я вирішила, що хочу показати місцевим та переселенцям, яким було наше місто Маріуполь. Розписи робила дівчина з Дніпра. Вона допомогла мені реалізувати задумане», – розповіла Тетяна Васильєва.
Читайте також: Від маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя
За її словами, дитячий куточок у закладі допомагала облаштувати переселенка з Миколаєва Ольга Матвєєва. Вона з чоловіком займається виготовленням дитячих меблів та іграшок за методикою Монтессорі. Жінки познайомилися на курсах з бізнес-планування, які проводила в Івано-Франківську організація «Молода Просвіта Прикарпаття».
Кав’ярня доступна і для людей з інвалідністю — тут є кнопка виклику.
Тетяна Васильєва розповіла, що це її перший досвід у бізнесі, адже у Маріуполі вона працювала керівницею відділення банку. Щоб відкрити кав’ярню, жінка від літа 2022 року писала заявки на гранти.
У листопаді вона отримала грантові 80 000 гривень. Всі інші гроші на відкриття вона вклала з власних заощаджень.
Нагадаємо, харків’янин Михайло Цибулька під час війни переїхав до Івано-Франківської області та запустив виробництво крем-меду завдяки гранту.
Окрім того, жителька міста Прилуки на Чернігівщині відкрила на грант кондитерський цех і перетворила на бізнес своє хобі.
Фото: suspilne.media
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі