Суспільство
Переселенець із Криму заснував сироварню на Черкащині
Кримчанин Февзі Саліджанов разом із дружиною та дітьми переїхав на Черкащину після анексії Криму. Тут заснували родинну сироварню, повідомляє Суспільне.
Спочатку 29-річний Февзі Саліджанов з дружиною винаймали житло в Черкасах та Корсуні, потім придбали будинок у Шполянському районі.
Домашній цех
Ранок 29-річного Февзі розпочинається із поїздки по молоко до сусіднього села. Його придбав 90 літрів. Каже, готуватиме сир Сулугуні.
“Ось це у нас тут ніби маленький цех удома. У нас все необхідне для сироваріння. Починали ми з таких от кастрюль, а потім із часом придбали таку сироварню”, — розповідає чоловік.
Читайте також: Як переселенка вдягає спортсменів з усієї України (ВІДЕО)
В холодильниках зберігають сири. В них є бринза і різновиди твердих італійських сирів. Рецепти беруть в інтернеті.
“Качотта- напівтвердий сир, їх робимо зі спеціями: паприка помідор базилік, оливки. Кремовий сир Рікотта, Скаморца – напівм’який сир”, — каже сировар.
“Наші родичі жили в Карпатах. Там був один сировар, він робив Швейцарські тверді сири. Брат мені надіслав відео. Я теж вирішив спробувати зробити такий сир. Лише для себе, і в думках не було займатись цим. Брат прислав, ми спробували. Для нас твердий сир – це було взагалі щось. Потім вирішили продавати. Купив молока, зробив декілька головок сиру і люди розкупили”, — пригадує Февзі початок родинної справи.
12 видів сирів щотижня
А потім сироваріння захопило – додає Февзі. Нині щотижня вони виготовляють 12 видів сирів.
“З мінусів – це тільки те, що постійно занятий! Постійно є якась робота! Але з іншого боку, мені це подобається, я завжди в теплі і затишку, діти при мені. Я не їжджу на заробітки кудись далеко”, — розповідає він.
Після переїзду, каже чоловік, не змінився, але подорослішав.
“Я скоріше змінився через те, що дорослішаю! Ну, що ще… Ставлення людей, тут краще, я Вам скажу. Тут люди добріші, вихованіші. В Криму теж гарні люди! Але мені тут подобається більше”, — зізнається Февзі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі