Суспільство
Павільйон музею Революції Гідності претендує на європейську архітектурну премію
Виставковий павільйон просто неба Національного музею Революції Гідності – “Куб” – номіновано на престижну архітектурну премію EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.
Про це повідомляє видання “Вечірній Київ”.
Що відомо про премію
Премією Міс ван дер Рое відзначають досконалість у галузі архітектури та привертають увагу до важливого внеску європейських фахівців у розробку нових концепцій та технологій. Премія також популяризує професію архітектора.
«Ця європейська премія присуджується раз на два роки. Окрім країн-членів Європейського Союзу учасниками премії є ряд країн, які до нього не входять, серед них і Україна. Від кожної країни номінують від 5 до 7 проєктів, які далі змагаються за перемогу. Потрапити у цей список – уже велика честь і визнання. Важливо відзначити, що подати заявку на премію самостійно неможливо. Проєкт повинні номінувати експерти, що входять до комітету Премії. Для нашої команди ця номінація – це в першу чергу підтвердження важливості застосування тимчасових рішень у традиційній архітектурній практиці й розуміння цінності нашої роботи для професійної європейської спільноти», — розповідає Ірина Яковчук, співзасновниця агенції urban curators та член команди проєкту.
Читайте також: У Києві на Андріївському узвозі облаштують арт-сквер з амфітеатром
Чим особливий Куб
Павільйон відкрили 21 листопада 2019 року на місці, відведеному під будівництво Національного музею Революції Гідності у Києві.
Авторами архітектурної ідеї проєкту тимчасової конструкції є агенція urban curators та архітектор Єгор Штефан.
Читайте також: У Києві на алеї Героїв Небесної Сотні відкрили Дзвін гідності
Кубічна форма виставкового простору найуніверсальніша з можливих – the ultimate box. Ідея «куба» — не відтворювати споруду музею, а актуалізувати її зміст. Усередині шестигранної конструкції – спіральна галерея, що підіймається догори довкола атріуму. Цей атріум є простором подій та збору людей. Сцена, яка є центром тяжіння для спіральної галереї, може швидко перетворити її на відкритий університет, концертний і театральний простір. Ця скелетоподібна багаторівнева структура є алегорією на «йолку», на яку під час революції вилазили люди, щоб бачити події навколо, а пізніше обліпили її банерами та плакатами для самовираження. Новий простір є продовженням цієї революційної практики. Тимчасовий простір на місці котловану під спорудження музею діє упродовж року. Експозиція змінюється, а в теплу пору року тут відбуватимуться відкриті освітньо-культурні заходи. На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів.
Фото: vechirniy.kyiv.ua
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі