Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Od8V5DZjcwc?si=9UktaV8N3Eani-VzSSSSSS

Спорт

Партію українського шахіста відтворили у серіалі «Хід королеви» (ВІДЕО)

Опубліковано

 А чи знали ви, що у фіналі популярного серіалу «Хід королеви» розіграли реальну шахову партію… українського гросмейстера! Василь Іванчук з Тернопільщини є одним з найсильніших шахістів планети: він обігрував росіян Каспарова й Карпова та легендарного норвежця Магнуса Карлсона. А в 1993 році зіграв з американцем Патріком Вольфом, і саме цю партію творці серіалу обрали для ключової сцени!

Про геніального шахіста, який і досі заявляє про Україну на весь світ, дивіться в новому відео ШоТам!

Українець Василь Іванчук — один з найсильніших шахістів планети, який обігрував росіян Каспарова й Карпова! А його партію з американцем Патріком Вольфом відтворили у фінальній сцені екранізації книги «Хід королеви»!

Він має титули чемпіона Європи й чемпіона світу з бліцу та чемпіона світу зі швидких шахів. Василь Іванчук народився в 1969 році в місті Копичинці на Тернопільщині. У 6 років батько навчив його грати в шахи, а мати — вчителька фізики — розвивала логіку.

Хлопець мав чудову пам’ять і з 10 років почав займатися в шаховому клубі. Закінчив шаховий факультет Львівського інституту фізкультури. Вперше заявив про себе в 1988 році, коли переміг на престижному турнірі в Нью-Йорку.

А за три роки в Лінаресі обіграв двох чемпіонів — Гаррі Каспарова й Анатолія Карпова. У 1993 році зіграв з американським шахістом Патріком Вольфом. Серед сотень тисяч партій саме цю обрали для ключової сцени в серіалі «Хід королеви».

Щоправда, в реальній грі була нічия, але в серіалі партію виграла американка. Минуло 30 років, але Василь досі пам’ятає цю гру, хоч і не вважає її найкращою в кар’єрі.

Читайте такожЯк це — бути мамою чотирьох дітей під час війни. Історія переселенки з Луганщини, що знайшла новий дім на Львівщині

«Так, звичайно, від першого до останнього ходу я її не пригадаю. Тобто партія досить довга. Вона тривала 78 ходів — щось приблизно таке. Ну, але пам’ятаю, який був розіграний дебют, пам’ятаю деякі ключові моменти», — Василь Іванчук, один з найкращих шахістів світу.

Іванчук 18 разів вигравав у одного з найкращих гравців світу — норвежця Магнуса Карлсена.

У 2016 році Іванчук здобув перемогу на турнірі чемпіонату зі швидких шахів у місті Доха. Під час нагородження він сів зіграти в шашки з грузинським гросмейстером Баадуром Джобавою.

Але в самий розпал партії Василя викликали на нагородження. Стоячи на п’єдесталі, він продовжував думати над грою, а коли повернувся, то швидко обіграв суперника. Гравці захоплюються його незвичайною манерою гри, ерудицією та феноменальною пам’яттю.

Кажуть, Василь любить довго гуляти перед поєдинками, а партії прораховує на стелі.

«Наскільки я знаю, багато шахістів це роблять і можуть робити досить успішно. І це не є щось таке, що притаманне лише мені», — Василь Іванчук, один з найкращих шахістів світу.

У Василя є шахова школа у Львові, він є чинним тренером, але не лишає і змагання. Наприкінці минулого року 54-річний гросмейстер став віцечемпіоном Європи з бліцу. Геніальний шахіст не планує зупинятися й упевнений, що здобуде ще не одну перемогу для України.

Нагадаємо, 14-річний вінничанин став срібним призером Всесвітньої шахової Олімпіади.

Також ми повідомляли, як 9-річний вінничанин грає з охочими в шахи за донат для ЗСУ.

Спорт

Українські параатлети встановили два рекорди Європи на Кубку світу з паверліфтингу в Дубаї

Опубліковано

На Кубку світу з паралімпійського паверліфтингу у Дубаї Україна встановила 2 рекорди Європи та виграла 8 медалей.

Про це повідомив Національний комітет спорту людей з інвалідністю.

Європейські рекорди встановили Наталія Олійник (топспроба) – 154 кг та Антон Крюков (топспроба) – 247 кг.

«Золото» виграв Костянтин Панасюк (вагова категорія до 59 кг).

Читайте такожУ підвалі мріяла про бокс: історія юної чемпіонки з Маріуполя, що вміє тримати удар

Антон Крюков

«Срібло» дісталося Мар’яні Шевчук (до 55 кг + сума), Наталії Олійник (понад 86 кг + сума) та Антону Крюкову (понад 107 кг + сума).

Олійник Наталія

Володарем «бронзи»  стала Марина Копійка (до 41 кг: топспроба).

Наступні змагання Кубка світу відбудуться 20-25 березня в єгипетському Шарм-еш-Шейху.

Нагадаємо, 30 українських ветеранів вирушили до Лас-Вегаса на змагання Повітряних сил США.

Фото: National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee.

Читати далі

Спорт

30 українських ветеранів вирушили до Лас-Вегаса на змагання Повітряних сил США

Опубліковано

30 військових ветеранів України вирушили до Лас-Вегаса для участі у змаганнях Повітряних Сил США 2024. Ці учасники були відібрані спеціальною комісією після Всеукраїнських змагань з адаптивних видів спорту, які пройшли у Києві наприкінці грудня.

Про це інформує Міністерство у справах ветеранів.

Головний тренер національної збірної Олена Яновська зазначила, що американські колеги запросили українських ветеранів, щоб продемонструвати, як адаптивні види спорту впливають на відновлення організму.

Українські учасники візьмуть участь у дев’яти видах спорту — стрільбу з лука, легку атлетику, велосипедний спорт, паверліфтинг, веслування на тренажерах, волейбол сидячи, плавання, баскетбол на кріслах з колесами. За словами тренерки, учасники пройшли три тижні важких тренувань перед відправленням.

Дивіться відео98-річна розвідниця пройшла ІІ Світову, а 24 лютого знову зібралася на фронт

«Після повернення ви будете мати надзвичайно важливе завдання — допомогти вашим товаришам повернутися до повноцінного життя. Своїм прикладом ви покажете, що життя не закінчується після поранення або військової служби», — зазначив виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.

Змагання відбудуться з 4 по 16 березня 2024 року.

Про змагання

Змагання Повітряних Сил США (United States Air Force and Marine Corps Trials) – щорічні внутрішні змагання для ветеранів та військовослужбовців США, які отримали травми або захворювання під час служби. Цього року до участі у них була запрошена і українська команда, у складі якої – ветерани та чинні військові. Ці змагання відбудуться з 4 по 16 березня 2024 року у Лас-Вегасі. У Києві у грудні пройшли Всеукраїнські змагання з адаптивних видів спорту, за результатами яких українська команда з 30 учасників була сформована для участі у змаганнях у США.

Нагадаємо, Veteran Hub оголосив грант для організацій, що працюють із ветеранами.

Також на платформі е-Ветеран створили єдину базу знань для ветеранів.

Фото: Міністерство у справах ветеранів України.

Читати далі

Спорт

Жіноча збірна України з важкої атлетики виграла медальний залік Чемпіонату Європи

Опубліковано

Жіноча збірна України з важкої атлетики продемонструвала виняткові результати на Чемпіонаті Європи, що відбувся у Софії (Болгарія), і виборола перше місце у медальному заліку.

Про це повідомили в НОК України.

Зазначається, що за підсумками змагань, українські спортсменки здобули в активі 12 медалей: 5 золотих, 5 срібних та 2 бронзові нагороди.

Однією з головних героїнь турніру стала Каміла Конотоп, яка у ваговій категорії до 59 кілограмів виборола титул абсолютної чемпіонки Європи. Вона показала надзвичайні результати у ривку (105 кг), поштовху (125 кг) та за сумою двох вправ — 230 кг.

Каміла Конотоп

Ще одна видатна українська атлетка, Анна Давидова, стала чемпіонкою Європи у сумі багатоборства (220 кг) та здобула дві срібні нагороди у ривку (100 кг) та поштовху (120 кг).

Читайте такожУ підвалі мріяла про бокс: історія юної чемпіонки з Маріуполя, що вміє тримати удар

Своїм сильним виступом вразила також Світлана Самуляк, яка у тій же вазі виграла ривок (101 кг), посіла третє місце у поштовху (118 кг) та друге місце у сумі багатоборства (219 кг).

Ганна Давидова та Світлана Самуляк

У ваговій категорії до 87 кг Анастасія Манєвська продемонструвала дивовижні результати, здобувши друге місце у поштовху (128 кг) та срібло у двоборстві (230 кг).

Анастасія Манєвська

На завершальний день змагань Валентина Кісіль (вагова категорія 87+) виборола бронзову медаль у ривку, показавши результат 108 кг.

Валентина Кісіль

Нагадаємо, українські гімнасти на Кубку світу в Єгипті вибороли «золоту» і «срібну» медалі.

Також ми розповідали, як Ярослава Магучіх встановила новий рекорд сезону в стрибках у висоту.

Фото: НОК України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: