Економіка і бізнес
Парламент ухвалив закон про трансплантацію органів: що зміниться
У четвер, 28 лютого, Верховна Рада України прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині“. Про це повідомляє UATV. “За” проголосував 231 народний депутат.
У документі зазначено, що положення закону діятимуть лише після початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Цю систему мають створити не пізніше 1 січня 2020 року. Після цього рішення щодо трансплантації прийматиме консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я.
Читайте також: В Україні створюють єдину онлайн-систему трансплантації
Від початку дії закону розширюється перелік осіб, які є близькими родичами, і можуть бути донорами. Це двоюрідні сестри та брати, тітка чи дядько, племінники тощо. Крім цього, сімейний лікар зможе отримувати згоди на посмертне донорство та матиме право вносити таку інформацію до ЄДІСТ.
Що є зараз?
До нині в Україні був відсутній єдиний реєстр донорів, в якому би зберігалася вся необхідна інформація за світовими стандартами.
Це – одна з головних перешкод трансплантації кісткового мозку в Україні. Поки такий реєстр відсутній, українцям роблять пересадку кісткового мозку від неродинного донора лише за кордоном – в Білорусі, Туреччині, Італії, Польщі, тощо.
Тож МОЗ України зробило перший крок для того, щоб реєстр донорів і трансплантація стали реальністю в нашій країні.
Читайте також: У Національній службі здоров’я запрацював контакт-центр. Як додзвонитись?
Уже розпочалася закупівля послуг з розробки програмного забезпечення для ЄДІСТ та доступ до міжнародної бази живих донорів кісткового мозку.
Які основні зміни?
- Використання Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) стане обов’язковим з 1 січня 2020 року. До цього часу організація трансплантації здійснюватиметься на основі інформації, що міститься на паперових носіях;
- Згоду пацієнтів на посмертне донорство зможуть отримувати та вносити до ЄДІСТ сімейні лікарі;
- Приймати рішення про трансплантацію органів від неживого донора та визначати черговість пацієнтів у списку очікування буде консиліум лікарів медзакладу, що виконує трансплантацію.
Також були прийняті технічні зміни щодо розмежування функцій оплати та організації трансплантації. Національну службу здоров’я України визначено фінансовим оператором, що оплачуватиме послуги з трансплантації з 1 січня 2020 року. Усі інші функції з організації трансплантації покладено на окремий Уповноважений орган з питань трансплантації.
Розширено перелік осіб, які є близькими родичами, а отже, донорами для родинної трансплантації можуть також бути двоюрідні брати і сестри, дядьки, тітки та племінники. Донорами кісткового мозку також можуть бути повнорідні брати та сестри віком до 18 років.
Розбіжності у трактуванні нормативних актів, що регулюють трансплантацію в Україні, які деякі лікарі вважали перепоною для здійснення трансплантації, – усунули.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі