Суспільство
Парамедикиня «Тайра» відкриває благодійний фонд для допомоги родинам полонених
Волонтерка та парамедикиня Юлія Паєвська запускає благодійний фонд «Мрія» для допомоги родинам полонених українців.
Про це вона написала на своїй фейсбук-сторінці.
«Я не хочу миритися з тим, що у нас украли мрію. Я вирішила, що мушу хоча б спробувати повернути дітям, родинам мрію. Мрію, яка окрилює, надає сил, мрію, яка відкриває нове майбутнє. Я відкриваю благодійний фонд “Мрія”, який опікуватиметься родинами військовополонених та цивільних бранців. Таких родин у нас близько 10 тисяч за офіційними даними», — написала Юлія Паєвська.
Незабаром волонтерка планує підписати меморандум з Центром допомоги полоненим та іншими установами і організаціями, які допомагають у пошуку полонених, надають допомогу з оформленням статусів і виплат.
«Щоб діяти разом, на одну мету. Щоб ніхто не лишився забутим. Щоб збільшити шанс всім повернулися додому до своїх рідних. Щоб рідні мали підтримку і допомогу увесь цей час», – додала «Тайра».
Читайте також: Від «Да Вінчі» до «Тайри». Що ви знаєте про захисників і захисниць, які виборюють нашу свободу? (ТЕСТ)
Про Юлію Паєвську
Юлія Паєвська – українська військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка та доброволиця. Командирка підрозділу «Янголи Тайри» та евакуаційного відділення 61-го війського мобільного госпіталю(2018—2020). З 2014 року як парамедикиня брала участь у Революції гідності та російсько-українській війні. 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя потрапила у російський полон, була звільнена через три місяці 17 червня 2022 року.
Нагороджена відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції», орденом «Народний Герой України», медалями «За сприяння Збройним Силам України» та «Захиснику Вітчизни», нагрудними знаками «Знак пошани» та «За заслуги перед Збройними Силами України».
Нагадаємо, вісім українок увійшли до списку «100 жінок 2022 року» за версією BBC. Серед них – парамедикині, активістки та перша леді України.
Також ми писали, що українська правозахисниця та керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук потрапила у список 25 найвпливовіших жінок світу за версією видання Financial Times.
Фото: facebook.com/julia.paevska.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі