

Спорт
Паралижник зі Львівщини Павло Баль виграв бронзу на чемпіонаті світу
Український спортсмен Павло Баль виборов бронзу на чемпіонаті світу з лижних перегонів та біатлону, що триває у Швеції.
Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Павло Баль показав третій результат у лижних перегонах на 18 км, поступившись лише представникам Канади та Італії.
36-річний Павло Баль родом із Мостищини. Він займається у Львівському обласному центрі «Інваспорт», кулий прийшов після високої ампутації кінцівок. Тут йому запропонували кілька видів спорту, і він обрав саме лижні перегони та біатлон.
Читайте також: Де проголосили Акт Злуки? А що було за рік до цього? Тест до Дня Соборності України
Минулоріч він став чемпіоном світу з біатлону в індивідуальній гонці на 12,5 км, а також у лижній змішаній мікс-естафеті на 2,5 км.
«Торік Управління молоді та спорту Львівської ОДА придбало для Павла спеціальний велосипед – хендбайк, завдяки тренуванням на якому спортсмен зможе виступати і у велоперегонах серед людей з ураженням опорно-рухового апарату», – йдеться у дописі Козицького.

Нагадаємо, українець виграв «золото» на Універсіаді і присвятив перемогу загиблому снайперу ЗСУ.
Також ми повідомляли, як український веслувальник, дворазовий олімпійський чемпіон Юрій Чебан продав свої медалі, щоб допомогти ЗСУ.
Фото: t.me/kozytskyy_maksym_official.
Спорт

Чотирирічна Емілія Цзю з Білої Церкви пропливла дистанцію 1500 метрів на спині без жодної зупинки за 58 хвилин 15 секунд. Завдяки цьому вона встановила рекорд України.
Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
Техніку плавання на спині їй відпрацьовувала тренерка Олександра Лапшина у школі плавання Dream Swim, що забезпечило рівний темп протягом усієї дистанції.
Після завершення запливу Емілії вручили диплом рекордсменки. У тренувальному режимі дівчинка щодня займається плаванням, художньою гімнастикою, катається на велосипеді та самокаті, а взимку — на лижах.
Читайте також: Ветерани з ампутаціями у День Незалежності України перепливуть Босфор (ВІДЕО)
«Хочу наголосити, що всі рекорди в категорії “Діти” це — величезна заслуга батьків. Діти не стають рекордсменами самі по собі. Тато і мама Емілії — чудовий приклад здорової, спортивної сім’ї: дівчинка не їсть шкідливої їжі, змалечку привчена дотримуватися розкладу дня, не сидить годинами за гаджетами, цілорічно купається з татом у копанці тощо»‚ — написала Лана Вєтрова.


Нагадаємо, що 12-річний українець встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Лани Вєтрової
Спорт

Український дзюдоїст Нікіта Юданов виграв золоту медаль Кубка Європи серед юніорів, який відбувся в Берліні. Він змагався у ваговій категорії до 100 кілограмів.
Про це повідомили у Федерації дзюдо України.
У півфіналі змагань Юданов переміг серба Відака Мальєвіча, продемонструвавши перевагу в тактичній боротьбі. У фінальній сутичці він здолав ще одного представника Сербії, Лазара Здрале, закидом на вазарі.
Кубок Європи серед юніорів з дзюдо проходив 21-22 червня в Берліні. У турнірі взяли участь понад 500 спортсменів із 34 країн, а збірна України представляли 21 дзюдоїст. Ще одну медаль — «бронзу» — здобула Людмила Вознюк.
Нагадаємо, що українські юніорки вперше в історії здобули «золото» на ЧС із художньої гімнастики (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що український військовий встановив спортивний рекорд Гіннеса в зоні бойових дій.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Федерації дзюдо України
Спорт

«Пробігти кілька кілометрів, щоб допомогти тим, хто втратив більше», — так звучить гасло благодійного забігу Go to the Future 2025. Понад 1500 людей об’єднала подія на ВДНГ у Києві.
Учасниками стали ветерани, волонтери, зіркові особистості і просто небайдужі. Мета — не просто зібрати кошти на протези для військових, а й продемонструвати, що життя після ампутації не закінчується.
Про це повідомили організатори Go to the Future 2025.
У чому проблема
Як розповідають організатори забігу, тисячі військових, що пережили ампутації потребують не лише протезів, а й мотивації, емоційної підтримки та нової ідентичності в мирному житті. «Травма — це не лише фізичний біль, а й втрата віри в себе», — наголошують вони.
Яке рішення пропонують
Ініціатори Go to the Future 2025 вважають, що залучення ветеранів до спорту — це спосіб фізичної та психологічної реабілітації. Організатори влаштували «естафету єдності» за участі військових з ампутованими кінцівками, а також дистанції для дітей та аматорів. До заходу доєднались представники команди «Шахтар Сталеві» — футбольна команда, що переважно складається з ветеранів з ампутованими кінцівками, створена у 2024 році ФК «Шахтар».
«Я вважаю що зараз такі заходи просто необхідні, через те що їх проведення допомагає як тим, хто зараз на фронті захищає нашу країну, так і тим, хто після важких поранень повертається до нормального життя. Особисто мені такі заходи допомагають довести в першу чергу собі, що я можу жити та насолоджуватись життям як і інші люди», — зазначає ветеран із Сіверськодонецька Іван Артюх.
Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)
Теорія в дії
«Формула проста: спорт — це точка опори. Ветерани не лише пробігають дистанції, а й долають бар’єри у власній свідомості», — кажуть організатори.
Воротар команди з ампфутболу «Шахтар Сталеві» Роман Семенюк підтверджує: «Ми доводимо, що спорт можливий навіть після втрати кінцівок. Це тримає тіло й дух».
Під час забігу учасники проходили розминку та відновлення під наглядом фізіотерапевтів. Усі охочі мали змогу зробити масаж на локації від Traumeel S GEL. І дорослі, і діти об’єдналися навколо ідеї підтримати тих, хто захищає Україну.
«Ми віримо, що рух — це шлях до майбутнього. А спорт — потужний інструмент відновлення», — говорять партнери заходу, бренд Traumeel S GEL, що започаткував ініціативу «Рух заради майбутнього».
Які ж результати
На цьогорічному Go to the Future 2025 зібрали понад мільйон гривень. Участь у ньому взяли ветерани з ампутованими кінцівками, спортсмени з інвалідністю, діти та відомі українці. Організатори благодійного забігу підсумували, що для багатьох це не просто спортивна подія, а символ надії. Бо такі спортивні заходи допомагають змінити фокус із жалю на захоплення, з обмеження — на можливості. Бренд Traumeel S GEL, планує продовжувати підтримку подібних подій.

Нагадуємо, що український військовий встановив спортивний рекорд Гіннеса в зоні бойових дій.
Фото редакції надали організатори