

Економіка і бізнес
П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля
Якщо ви берете на себе ризик, пов’язаний із організацією власної справи, краще би мінімально знати теорію бізнесу – аби вдало лавірувати на спадах і підйомах нестабільної української економіки.
Бізнесменам-початківцям краще починати з можливостей, доступних безкоштовно. І тут у нагоді стане наша підбірка про 9 онлайн-курсів, у яких розповідається про всі етапи створення бізнесу: від бізнес-плану до експорту.
Наступний рівень – офлайнові бізнес-курси, де ви не тільки дізнаєтесь про маркетинг, економічну теорію та управління власним бізнесом, але і знайдете необхідні контакти, які пізніше можуть вилитись у партнерство чи вигідні інвестиції.
Ми підібрали 5 шкіл підприємництва, які можуть допомогти поглибити знання з управління бізнесом та, можливо, знайти однодумців чи інвесторів.
1. STARTUP UKRAINE
Курси від Startup Ukraine підійдуть якраз початківцям. Startup Ukraine – це освітній центр для підприємців, який у 2012 році створила бізнес-вумен Анна Петрова.
За час існування курси підприємництва пройшли близько 17 тисяч людей. Про стартапи деяких бізнесменів ми вже писали на ШоТам – наприклад, про пекарню Good bread from good people, де працюють люди з ментальною інвалідністю. Серед слухачів центру також бізнес-кемп Made in Ukraine та конференція для підприємців ENTREPREHOLIC! Анна Петрова, генеральний директор Startup Ukraine, радить знайти своє, а не гнатися за брендом.

Перед стартом запитайте себе: яку проблему вирішує ваша ідея, яка користь від вашого продукту для людей і чи готові ви працювати на неї безкоштовно
Тривалість навчання: 2 місяці.
Вартість: 19 тисяч гривень.
2. Вільна школа підприємництва
Вільна школа підприємництва – це освітня платформа, що починалась у 2010 році як школа політичного PR та політичних технологій “PolitPR”. Тепер тут навчають не тільки маркетингу, журналістики та політичного PR, а й підприємництва та управління бізнесом.
Учасниками Вільної школи підприємництва за 9 років існування стали понад 49 тисяч осіб з 16 країн.
Практика, опрацювання юридичного боку ведення бізнесу і поради від професіоналів – такий формат роботи курсів підприємництва від школи. Наприкінці курсів кожен з учасників повинен створити проект власного бізнесу, а аналізуватимуть його успішні підприємці-викладачі школи.
Наразі підприємців тут може зацікавити два курси:
- курс зі створення, розвитку, менеджменту і маркетингу бізнесу, інструментів масштабування і автоматизації вашої справи;
- курс зі створення і просування персонального бренду, позиціонування себе як людини-бренду, відновлення репутації.
Тривалість навчання: 4 дні.
Вартість: один курс коштує 120 доларів.
3. Школа системного бізнесу “Бізнес-конструктор”
«Бізнес-Конструктор» – це ціла група компаній, яка допомагає власникам бізнесу отримати фундаментальні знання і власноруч модернізувати свою роботу.
До “Бізнес-конструктора” йдуть на навчання не початківці, а ті, хто вже отримує якийсь рівень доходу і прагне поліпшити роботу свого проекту.
Для таких цілей засновники школи пропонують кілька курсів. Наприклад, виховання керівників преміум-рівня – «Топ-менеджер». Або тримісячна програма «Власник бізнесу 2.0», де підприємці не просто створюють індивідуальний план розвитку бізнесу, а й впроваджують за допомогою засновника Кирила Куницького і особистого куратора.

Власне, підприємців-початківців тут може зацікавити програма «Власник бізнесу 2.0». Вона для тих,у кого ніби бізнес уже стабілізувався, але усі бізнес-процеси вони все ще замикають на собі, постійно зіштовхуються з одними і тими ж помилками і потребують порад щодо розвитку.
Тривалість навчання: 3 місяці.
Вартість: близько 150 тисяч гривень.
4. Львівська бізнес-школа при Українському католицькому університеті
Це досить молода бізнес-школа, і тут напрацювання обсягу знань об’єднується з цінностями підприємницької діяльності.
LvBS також впроваджує освіту англійською мовою.
Серед усіх програм бізнес-школи для початківців у бізнесі найбільше підійде MSc in Marketing Management. Це європейська магістерська програма з маркетингового менеджменту, яка об’єднує практики світової бізнес-освіти та досвід українських компаній.
Під час навчання можна буде створити власне портфоліо з реалізованими маркетингових проектів та рекомендаціями від компаний после успішного проходження практики.
Тривалість навчання: 22 місяці.
Вартість: 65 000 грн

5. Krok Business School (BSK)
BSK – частина приватного Університету КРОК. Бізнес-школа сповідує безперервне навчання “Life – Long – Learning” – “Навчання протягом усього життя”.
Розробляючи програми для підприємців та керівників різних рівнів, відштовхуються від формування уявлень про світові економічні процеси, новітніх технологій у бізнесі і, власне, глобалізації бізнесу.

Власникам малого та середнього бізнесу тут може бути цікава General MBA – це універсальна програма, що сформулює у підприємців практичні навички з усіх ключових бізнес-процесів у будь-яких галузях бізнесу.
Формат занять – по 4 дні інтенсивів на місяць.
Тривалість навчання: 16 місяців.
Вартість: 240 000 грн.
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay
Економіка і бізнес

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.
Про це повідомили у студії boardova.
Сюжет гри
Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».
У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.
У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей
Цінність гри для людей з-за кордону
«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.
Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.
«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.
Зміни у новому виданні
Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:
- «Зима»;
- «Місцини» (із пам’ятками України);
- «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).
Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.
Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.
Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).
Фото: студія boardova