Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

П’ять мистецьких відеоробіт про життя ЛГБТ+ людей отримають грант

Опубліковано

У просторі креативної спільноти IZONE відбувся пітчинг відеоробіт п’яти резидентів та резиденток проєкту Coming Out of Isolation 2.0, за результатами якого вже відомо, що кожен і кожна з них отримає грант у розмірі 50 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї.

Мистецька резиденція в рамках спільного проєкту фонду ІЗОЛЯЦІЯ та громадської організації «КиївПрайд» під назвою Coming Out of Isolation проходить вже вдруге. Мета проєкту  сприяти подоланню дискримінації, ксенофобії та упередженого ставлення до представників та представниць ЛГБТ+ спільноти в Україні. 

Читайте також: Стартував конкурс міні-грантів для союзників ЛГБТ+

Цього року участь у резиденції беруть п’ятеро художників і художниць. Це Яна Бачинська (Львів), Євген Коршунов (Бровари), Олена Сіятовська (Київ-Дніпро), AntiGonna (Вінниця-Одеса) і  Віталій Гавура (Херсон-Київ). Протягом п’яти тижнів вони працювали над розробкою ідей відеопроєктів, що висвітлюють різні аспекти життя ЛГБТ+ людей.

«Нашим основним критерієм у відборі учасників і учасниць резиденції був їхній досвід і підхід до роботи з відео як медіумом. Ми не ставили жодних обмежень у процесі подачі заявок, що стосувалися б попереднього звернення у художній практиці до ЛГБТ+ тематики, оскільки у цьому проєкті вважаємо важливим говорити з перспективи захисту прав людини, різноманіття ідентичностей і ґендерної флюїдності», коментує Олександра Погребняк, молодша кураторка фонду ІЗОЛЯЦІЯ і програмна координаторка проєкту Coming Out of Isolation 2.0.

З учасникам та учасницям резиденції працювала менторка одна з найяскравіших українських художниць Аліна Клейтман, яка у2015 році стала переможницею другої Спеціальної премії PinchukArtCentre Prize за роботу «Супер А. Поголи своє серце», а у 2018 році отримала Приз глядацьких симпатій PinchukArtCentre Prize за роботу «Спитай у мами».

«Усі проєкти будуть цікавими, і мене радує їхня різноплановість. І хоча я знаю ці відеороботи з самого початку все одно зараз важко уявити, як це буде виглядати — все залежить вiд того яку естетику виберуть автори», — розповідає менторка проєкту, художниця Аліна Клейтман.

Серед експертів та експерток, які взяли участь у обговоренні представлених проєктів були: квір-активістка та програмна координаторка ГО «КиївПрайд» Марина Герц, програмний координатор КМКФ «Молодість» Богдан Жук, кураторка Фонду ІЗОЛЯЦІЯ Катерина Філюк та художник Микола Рідний.   

Пітчинг проєктів став підсумком першого етапу Coming Out of Isolation 2.0. 

«Мій проєкт — це історія про групу друзів-диваків, які проживають у спільному просторі. Їхня повсякденність це аудіальні галюцинації, що є посланнями з майбутнього, в якому  наступила квір-утопія. Ці голоси належать експертам, які описують прийдешню реальність з різних позицій і сфер, таких як: економіка, архітектура, материнство, біохімія, політика, література та інших. Галюцинації викликають реакцію, яку виконавці розуміють як пряму дію для досягнення інклюзивного майбутнього, а глядач як художній жест. Візуальність фільму витримано в каноні пострадянського замилування занепадом, що входить в конфлікт зі світлими візіями персонажів», — розповідає художник Яна Бачинська.

«Я хочу зняти козацький гей-бурлеск, важливою частиною якого стануть костюми створені культовим квір-модельєром Михайлом Коптєвим, розповідає учасник резиденції, художник Євген Коршунов. — В моєму фільмі я критикую процес, коли певні групи людей монополізують за собою право використовувати наші культурні та історичні надбання і обмежують у цьому інших залежно від їх сексуальної орієнтації та гендеру».

Ще одна учасниця резиденції Олена Сіятовська працює над документальною історією про 20-річну трансгендерну дівчину Мішель: «Ми повільно занурюємося в реальність і побут героїні, яка всього декілька місяців тому переїхала до Києва з селища Олесько у Львівській області. Історія шкільних і студентських років періодично спливає у спогадах, тісно переплітаючись з повсякденною реальністю».

Режисер і сценарист Віталій Гавура працює над ігровим короткометражним фільмом з робочою назвою «Чачьо». У ньому він досліджує життя ЛГБТ+ людей у ромському середовищі. «Ця тема табуйована, про неї не говорять, проте такі люди є, їм не просто, бо ромська громада — вкрай гомофобна», говорить митець. 

Фільммейкерка та художниця AntiGonna (AntigonStaff) працює над короткометражним 8-ми хвилинним фільмом з анімаційними вставками, який має назву “Luсid skin”, що означає ” Прозора шкіра”. Герой фільму – це художник, який переглядає свою ідентичність. Він захоплюється самопошкодженнями, які вважає самопокаранням за “чоловіче” і “патріархальне”. Після сеансу селфхарму (задокументованих самопошкоджуючих  дій), він у жіночій сукні та макіяжі йде на квір-вечірку, де спочатку занурюється в ілюзію безпеки та свободи, але виявляється жорстко повернутий в реальний світ, а переслідуючий фантазм покарання накінець втілюється в життя. Та саме цей досвід стає основою для його справжнього преображення».

До кінця травня учасники та учасниці резиденції завершать свої відеороботи, які протягом літа-осені 2020 року будуть показані в Києві та інших містах України та включені до програм Гуртобусу і київського ПрайдМісяця. 

Організатори проєкту Фонд ІЗОЛЯЦІЯ та ГО «КиївПрайд» за підтримки Human Rights Fund 2019.

Коментарі

Суспільство

У Снігурівській громаді на Миколаївщині відбудували міст (ФОТО)

Опубліковано

Новий міст сполучає навколишні села, а також Миколаївську та Херсонську області. Об’єкт відновили завдяки фандрейзинговій платформі UNITED24, АВТ «Баварія» та Державній спеціальній службі транспорту.

Про це повідомили в Миколаївській ОВА.

«Для людей дуже важливе це сполучення між населеними пунктами, яке було зруйновано під час вторгнення. У січні 2023 року на цьому місці ми відкривали тимчасовий дерев’яний міст. Також у Снігурівській громаді через підрив росіянами Каховської ГЕС усі мости були підтоплені», — сказав голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Міст почали будувати у серпні 2024 року, а в експлуатацію ввели 19 грудня. Його довжина складає 54 метри, а ширина проїзної частини — вісім.

Читайте також: На Київщині відбудували міст через річку Ірпінь (ФОТО)

Окрім спонсорської підтримки у фінансуванні, з обласного бюджету спрямували 10,7 мільйона гривень. З цієї суми за три мільйони придбали будівельні матеріали, а за 7,7 мільйона облаштували покриття мосту й підходів до нього.

Нагадаємо, що в Ірпені відбудували ТРЦ, який зруйнували окупанти.

Фото: фейсбук-сторінка Миколаївської ОВА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Василькові відновлюють багатоповерхівку, пошкоджену під час війни (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині триває відновлення житлових будинків, зруйнованих унаслідок повномасштабного вторгнення росії. У Василькові на вулиці Декабристів, 46, фахівці відновлюють багатоповерхівку на 60 квартир, яку пошкодили бойові дії у 2022 році.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Що вже зроблено

Капітальний ремонт розпочали восени 2023 року. Роботи стартували з демонтажу зруйнованих елементів і підготовки до відновлення. Будівельники укріпили стіни, відремонтували шви між плитами перекриття, замінили всі вікна й двері.

Читати також: В Ірпені відбудували ТРЦ, який зруйнували окупанти

На завершальному етапі утеплили фасад, відновили покрівлю, а також утеплили цоколь. Зараз триває його облицювання та фінальні внутрішні роботи.

Ремонт дозволить понад 200 мешканцям повернутися до своїх домівок.

«Ми не просто відновлюємо будівлю — ми відновлюємо життєвий простір для людей, які пережили війну», — наголошують у Київській обласній військовій адміністрації.

Нагадаємо, що дитячий будинок сімейного типу з Донеччини отримав новий дім на Київщині (ФОТО).

Фото: Київська обласна військова адміністрація.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Волині створили настільну гру про гендер і екологію (ВІДЕО)

Опубліковано

Історикиня Галина Єрко, яка понад 20 років займається просвітницькою діяльністю у сфері гендерної рівності, презентувала унікальну настільну гру, яка поєднує теми екології та гендерних питань. Гра стала результатом її багаторічного досвіду й нових досліджень, які вона провела після початку повномасштабного вторгнення.

Повне відео про гру доступне на ютуб-каналі ШоТам.

Війна і екологія: як змінилося бачення проблем

Повномасштабна війна в Україні поглибила екологічні кризи, що, за словами Галини Єрко, по-різному впливають на жінок і чоловіків. Наприклад, жінки частіше страждають від обмеженого доступу до чистої води або змушені виконувати понаднормову роботу, пов’язану із домашнім господарством, що погіршує умови їхнього життя. Ці спостереження стали основою для розробки гри, яка допомагає краще зрозуміти зв’язок між гендерними і кліматичними викликами.

Про гру

Настільна гра, яку вже використовують для навчання у різних містах України, спрямована на студентів університетів, коледжів, молодіжні ради, громадських діячів і навіть представників органів місцевого самоврядування. Учасники гри аналізують проблеми використання ресурсів, вплив екологічних умов на життя людей у світі та Україні, а також шукають шляхи ефективного й відповідального використання ресурсів.

Читати також: 256 жінок, які зазнали гендерно зумовлене насилля, пройшли навчання з побудови власної кар’єри

Авторка сподівається, що гра допоможе учасникам глибше усвідомити сучасні глобальні проблеми та мотивуватиме до відповідальних дій у повсякденному житті.

«Ми хочемо, щоб люди розуміли важливість ресурсів і їхнього раціонального використання, а також замислилися над тим, як їхні дії впливають на інших», — каже Галина Єрко.

Детальніше про гру та історію створення можна дізнатися у відео ШоТам.

Нагадаємо, що в Україні стартувала ініціатива «Стань таємним Миколайчиком для захисниці»: як доєднатися.

Фото: ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура23 години тому

Українське Різдво 80 років тому. Бабуся з Прикарпаття про традиції з дитинства, які хотіли знищити комуністи

Надворі січень 1945 року. Під глиняною стріхою серед солом’яних прикрас зібралася родина. У сім’ї Москаликів...

Культура5 днів тому

Забуте ремесло: як родина на Львівщині відновлює різдвяні зірки

Надлітає сніг, на вулиці ніч, і серед мороку світиться єдине віконце майстерні в селі Дубляни...

Суспільство2 тижні тому

Замість цукерок на свята — турбота. Досвід волонтерки, що у 24 роки стала наставницею дитини з інтернату

В окремій кімнаті у львівському інтернаті особлива атмосфера — у різнокольорових чашках заварений чай, а...

Суспільство3 тижні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...