Суспільство
ОТГ проти Covid19: як громади фінансово підтримують лікарів
Березанська об’єднана територіальна громада, що на Миколаївщині, у квітні профінансувала місцеві лікарні майже на 155 тис. грн. Про це Миколаївському регіональному відділенню Асоціації міст України повідомили у громаді, передає Громадський простір.
На рівні Асоціації проаналізували виконання місцевих бюджетів за перший квартал року, а також кошти, які були затверджені громадами для попередження розповсюдження коронавірусу. Якщо казати про Березанську селищну раду, то наразі вона справляється із затвердженими обсягами доходів – є перевиконання, триває фінансування захищених статей видатків. Водночас, певні кошти спрямовуються на протидію Covid19.
“Шляхом внесення змін до бюджету ОТГ, на утримання інфекційного відділення районної лікарні ми спрямували понад 93 тис грн. Ще на 30 тис грн профінансовано купівлю медикаментів та імунобіологічних препаратів для надання невідкладної допомоги та запобігання поширенню коронавірусу. Крім цього, центру первинної медико-санітарної допомоги наша селищна рада виділила 30 тис грн на засоби індивідуального захисту та дезінфекції”, – коментує голова Березанської ОТГ Валерій Хоміцький.
Читайте також: У Рівному на 3Д-принтері друкують кисневі зволожувачі
У громаді зазначають, що дані заклади перебувають на балансі району, тому і кошти на підтримку лікарень надали до районного бюджету. Це, зокрема, стосується і проблеми функціонування інфекційного відділення Березанської ЦРЛ та виплати заробітної плати медикам. На районному рівні було вирішено, що витрати на утримання відділення і оплату плаці медиків поділять серед районного бюджету, а також Березанської та Коблівської ОТГ.
Додатково із селищного бюджету були виділені кошти для надання допомоги вразливим/малозабезпеченим верствам населення – придбання продуктових наборів.
Головне фото: unian.net
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі