Суспільство
Освітній проєкт STEM is FEM оголосив відбірковий тур на безкоштовне навчання
Українських школярок запрошують долучитися до світу цифрових розробок. Благодійний освітній проєкт STEM is FEM розпочав відбірковий тур на участь у 9-му навчальному модулі. На цей раз українських школярок знайомитимуть із комп’ютерною наукою.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Машинне навчання – лише одна з дисциплін, яким присвячено черговий навчальний модуль «Computer science». Слухачок знайомитимуть із повним спектром дисциплін, що входять до комп’ютерної науки – штучний інтелект, автоматизація структуризації даних, проектування комп’ютерів та мереж, а також моделювання даних та інформаційних процесів. Про це розповів ініціатор проєкту STEM is FEM, керівник IT-компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв.
Читайте також: Із 3D-принтерами та VR-технікою: у київській школі з’явилась сучасна лабораторія (ФОТО)
«Модуль Computer Science – це можливість дізнатися більше про галузь комп’ютерних наук. Ті, хто цікавляться роботою у IT-секторі, часто думають, що для цього достатньо знати одну чи декілька мов програмування. Проте щоб конкурувати на ринку праці, важливо мати комплексні знання, вивчати також алгоритми, бази даних, комп’ютерну архітектуру та інші дисципліни, – наголошує Сапар Карягдиїв, – Наш модуль допоможе сформувати у учасниць цілісне уявлення про те, що таке Computer Science, і як обрати правильний напрям для подальшого навчання та саморозвитку».
Читайте також: Запустили онлайн-платформу з усіма даними про українські ІТ-компанії
Протягом двох днів досвідчені спеціалістки читатимуть лекції з цих дисциплін та проводитимуть майстер-класи. На заході також передбачені мотиваційні спічі відомих успішних жінок та призовий конкурс.Модуль відбудеться 20-21 лютого в онлайні.
До участі запрошуються учениці українських середніх навчальних закладів. Дізнатися деталі та подати заявку можна на офіційному сайті проєкту Stemisfem.org до 29 січня включно.
Фото: sotka.life
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі