Суспільство
Оркестр Міноборони запалює драйвовою музикою з окопів (ВІДЕО)
Від їхньої енергетики можна заряджати гаджети і в тилу, і на фронті! Ці хлопці та дівчата зводять понтони, розміновують колії, а ще запалюють крутезною музикою. Про неймовірних музикантів Brass Band Joker розповідає ШоТам.
Brass Band Joker — оркестр Держспецтрансслужби Міністерства оборони України. Його завдання — підіймати настрій та представляти ЗСУ за кордоном і на урочистостях.
Загалом в Україні налічується 129 військових оркестрів, і Brass Band Joker — один із них. У 2014-му учасники бенду виконували бойові завдання в зоні АТО, але й про музику не забували.
Узяли одну трубу з собою. І кожного ранку о 6-й годині ми виконували гімн на мосту. І слава за цей гімн пішла по всій Україні, — Богдан Задорожний, керівник оркестру.
Коли ж окупанти напали повномасштабно, вони 4 місяці виконували завдання на Харківщині. Кажуть, повернутися до музики було морально важко, але це — їхня місія.
Дивіться відео: Соломія Крушельницька — зірка світової опери з Тернопільщини
Тепер оркестр підбадьорює і військових, і цивільних: виступають у тилу і на фронті. А з окопів записують українцям музичні вітання.
Велике кровопролиття є в нашій країні. І це не так легко — підняти настрій музикою та піснею. Але це наше завдання, наш військовий обов’язок військових музикантів, — Іван Шерстюк, заступник начальника оркестру.
Попри війну та блекаут, воїни-музиканти не втрачають драйву. Здається, від енергетики їхніх танців можна гаджети заряджати.
Та коли буде потрібно, готові знову замінити музичні інструменти в руках на зброю.
«Якщо стане питання нам взяти до рук зброю та йти в бій, ми підемо», — Іван Шерстюк, заступник начальника оркестру.
Нагадаємо, трирічний барабанщик Всеволод підкорив серця українців та робить перші кроки у світ професійної музики.
Також ШоТам розповідав, як військовий ЗСУ Олександр Селезньов «Драммер» створює музику із гільз, Джавеліна та автомата Калашникова.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі