

Суспільство
Опублікували відео онлайн-тренінгів з охорони лісів
У мережі стали доступними відео онлайн-тренінгів з охорони лісів, повідомили в Українській Природоохоронній Групі – UNCG у фейсбуці.
Зокрема провели 4 онлайн лекції, з яких учасники тренінгу дізналися про:
- управління українськими лісами,
- ліс з точки зору еколога
- проблеми і загрози українських лісів
- написання журналістських матеріалів про українські ліси.
Про що лекції?
У першій лекцій йдеться про юридичні та практичні аспекти: що таке ліс з погляду законодавства, що таке самосійні ліси, як управляються українськими лісами, що таке лісове господарство, які бувають рубки, як відновлюють ліси і як їх охороняють. Лекція за посиланням.
Друга лекція – про екологічну складову. У ній розказують про те, що таке біорізноманіття, екосистема та оселище, чому ліс – це не просто купа дерев, хто може мешкати у лісах, що таке природно-заповідний фонд та Смарагдова мережа, що таке праліс і чому екосистемні послуги – це підхід майбутнього. Лекцію можна переглянути тут.
Читайте також: Печиво, яке купують у 30 країнах: як майстриня відроджує традиційну випічку Полтавщини
Третя лекція – про загрози українським лісам. Вона допомагає зрозуміти, що таке стале ведення лісового господарства, і чому незаконні рубки – не єдина загроза нашим лісам. Про деградацію лісів, фрагментацію та інвазійні види, зміну клімату та її вплив на ліси, наводять приклади з лісів України. Ознайомитися з джерелом можна за лінком.
Четверта лекція – про ЗМІ. Розказують, що взагалі пишуть про ліс, чому ця тема цікава для читачів, які типові недоліки у матеріалах про ліс і як їх можна уникнути, де брати інформацію про охорону лісів і, найголовніше, чому роль ЗМІ у збереженні лісів – надважлива. Дивіться тут.
Лекції проводилися в рамках проекту «Forests in Focus: raising awareness of journalists on forest biodiversity and sustainable forestry practices», який виконує Українська природоохоронна група за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.
Читайте також: Шукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині
Нагадаємо, представили проєкт сучасного нового скверу у Києві на Солом’янці.
Головне фото: facebook.com/UkrainianNatureConservationGroup.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ