

Суспільство
ООН та Мінцифри проведуть хакатон для посилення безпеки в громадах
Програма ООН із відновлення та розбудови миру спільно з Міністерством цифрової трансформації України запрошують усіх охочих взяти участь у триденному хакатоні Hack for Locals 2.0: «Безпечні громади», що відбудеться 30 жовтня – 1 листопада 2020 року. Про це пише Гурт.
Що відомо про Hack for Locals 2.0
Основна ідея хакатону – об’єднати небайдужих учасників та учасниць з усієї України: розробників, дизайнерів, представників громад, управлінців, активістів та ентузіастів громадянського суспільства, надавачів послуг з безпеки, підприємців і маркетологів для плідної співпраці та пошуку інноваційних рішень, які сприятимуть побудові більш безпечних, сильних і згуртованих громад.
Захід проводиться Платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42 у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Канади, Нідерландів, Швейцарії та Швеції.
Читайте також: В Україні оголосили гранти на проведення заходів для дітей і молоді
Як взяти участь у хакатоні?
- зареєструватися на подію за посиланням. Можна зареєструватися як індивідуальний учасник і обрати собі команду на хакатоні або вирушати на хакатон вже зі сформованою командою змінотворців.
- 30 жовтня приєднатися до хакатону у будь-якому зручному для вас місці онлайн або на одній із локацій партнерів;
- за 48 годин створити проєкт та презентувати його журі. Для цього ви можете зібрати власну команду, працювати самостійно або приєднатися до існуючих команд;
Реєстрація для участі в хакатоні триватиме до 20 жовтня 2020 р.
Щоб взяти участь у хакатоні, ідея вашого проєкту має відповідати одному з напрямів:
- цифрова безпека та цифрова грамотність;
- безпечні та інклюзивні послуги для всіх без винятку;
- координація діяльності між різними надавачами послуг із безпеки та громадами;
- ефективне реагування на кризи та можливості раннього попередження/сповіщення (як об’єднати громадян, представників влади та надавачів послуг із безпеки на місцевому рівні в разі виникнення надзвичайної ситуації або загрози);
- посилення громадської безпеки із використанням open data.
Яка сума гранту?
Три найкращі проєкти зможуть отримати грант на реалізацію своїх ідей від Програми ООН із відновлення та розбудови миру (сума гранту може коливатися від 3 000 до 30 000 доларів США залежно від ідеї та географії проєкту), підтримку в складанні грантової заявки, менторську допомогу від організаторів та інші цінні призи від партнерів.
Читайте також: Як український бізнес піклується про країну (ВІДЕО)
Формат хакатону
Хакатон відбудеться в онлайн-форматі з використанням програм Slack та Zoom. Додатково буде облаштовано сім партнерських офлайн-локацій у різних містах України на базі університетів та ІТ-компанії SoftServe, а саме:
- Донецький національний технічний університет (м. Покровськ);
- Приазовський державний технічний університет (м. Маріуполь);
- Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк);
- Поліський національний університет (м. Житомир);
- Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара (м. Дніпро);
- Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Наукове містечко «Нова Енергія» (м. Івано-Франківськ);
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та IT-компанія SoftServe (м. Харків).
Там будуть створені комфортні умови для командної роботи: з чаєм, кавою, обідами та командою підтримки. Тож за бажанням команди можуть зустрітися наживо або ж обрати повністю онлайн-формат.
Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією. Для офлайн-учасників організатори забезпечать необхідні умови для комфортної роботи на локації (з урахуванням можливих обмежень), харчування і в разі потреби відшкодують витрати на проїзд для учасників з інших міст (до 750 грн на одну особу при пред’явленні квитків).
Детальніше – тут.
Фото: lpnu.ua
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»