

Суспільство
ПРООН запускає нову платформу підтримки соціальних інновацій для подолання наслідків COVID-19
Для подолання довготривалих наслідків COVID-19 Регіональне бюро ПРООН у країнах Європи та Центральної Азії запускає платформу BOOST – регіональну програму для прискорення соціальних інновацій. Вона підтримуватиме нові рішення у цифровій, економічній та медичній сферах.
«Пандемія COVID-19 – це безпрецедентний виклик. Хоча нам досі невідомі усі аспекти її впливу, але ми точно знаємо, що вона суттєво змінить ринок праці, економіку, врядування і охорону здоров’я, і вже негативно впливає на всі сфери розвитку. Наша нова платформа має на меті підтримати і максимально поширити ефективні локальні рішення», – сказав керівник Стамбульського регіонального хабу Регіонального бюро ПРООН у країнах Європи та Центральної Азії Ґерд Троґеманн.
Як працюватиме платформа
Платформа BOOST працюватиме з низкою викликів, які стосуються різних аспектів розвитку, зокрема: цифровізації, економіки та благополуччя.
У розробці до відповідних інноваційних рішень зможуть долучитися приватний сектор, науково-дослідні інститути, навчальні закладивищі та організації громадянського суспільства в країнах Європи та Центральної Азії. Учасники зможуть подати заявку на розробку рішення, яке стосуватиметься одного чи більше викликів, до початку вересня 2020 року.
Що отримають переможці
Команди-переможці матимуть доступ до мережі ПРООН, яка об’єднає однодумців, засновників інноваційних проєктів та експертів, і візьмуть участь в шестимісячному онлайн-інтенсиві, що має підготувати їх до впровадження своїх рішень.
Програма включає як тренінги, так і індивідуальні консультації з менторами, серед яких будуть досвідчені представники бізнесу, спеціалісти з медичних, соціальних і цифрових технологій та лідери думок.
Платформа BOOST – це спільна ініціатива ПРООН, Міністерства фінансів Словаччини, Міністерства закордонних справ Республіки Польща та інших сторін. ПРООН та її партнери надалі підтримуватимуть ініціативи з поширення ефективних та сталих рішень у країнах Європи та Центральної Азії.
Докладніше про існуючі виклики та програму можна дізнатися на www.boostimpact.org.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»