Суспільство
“Одинак шукає музу”: як самотні замки України зареєструвалися в Tinder
Самотні замки України зареєструвалися у мобільному додатку для знайомств Tinder. Про це повідомляє Zruchno.Travel.
Авторкою проєкту виступає українська мандрівниця Лала Тарапакіна. Таким чином хоче зібрати кошти на відновлення замків України.
За добу замки в Tinder замки зібрали сотні збігів
“Я вже більше ста років один, мені давно хочеться познайомитися з кимось, розповісти свою історію, запросити друзів на вечірку або навіть організувати фестиваль. Або просто посидіти поруч і подивитися на захід”, – так “пише про себе” один із замків.
Чому це важливо?
Усього в Tinder є 12 профілів одиноких замків. Найстаріший із замків побудований у XI столітті. Якщо не вжити жодних заходів, через 60 років історичні споруди й зовсім зникнуть.
Читайте також: Волонтери створюють 3D-модель національної архітектурної пам’ятки
Детальніше про проєкт
Проєкт “12 вартових” створений як громадська ініціатива – його мета популяризувати турботу про напівзруйновані замки та інші культурні пам’ятки України. Команда проекту хоче змінити підхід до збереження пам’яток і зупинити руйнування в конкретних замках.
“Протягом проекту ведуться безперервні роботи з пошуку архівних матеріалів, прямої допомоги замкам і палацам, і тих простих робіт, які можуть значно відстрочити процес руйнування – суботники в замках, ремонт вікон, покрівлі та багато іншого”, – прокоментували у “12 вартових”.
Як допомогти ініціативі?
Більше дізнатися про “12 вартових” можнае за посиланням, де також можна зробити пожертву для збереження замків.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі