Суспільство
Оборонець Маріуполя відкрив майстерню і виготовляє сувеніри з деревини (ВІДЕО)
Микола Воропай захищав Маріуполь із перших днів вторгнення. Його будинок, фотостудію та магазин сувенірів знищили російські ракети. Але він відновив свою справу в Івано-Франківську. Як це вдалося, розповідає ШоТам.
Росіяни розбомбили його дім і майстерню, але він зміг почати все заново. Відновив бізнес в Івано-Франківську і знову пішов захищати країну.
Микола Воропай 6 років служив у Маріуполі та водночас майстрував сувеніри. Планував далі розвивати сувенірний бізнес, але завадило вторгнення.
Микола повернувся до служби в морську охорону міста. Збирав розвідувальні дані про морські цілі ворога та передавав оборонцям Маріуполя.
Читайте також: «Ми не будівельники, але нас тисячі». Хто відбудовує Україну? Чотири ініціативи, що повертають життя в деокуповані регіони
На початку березня чоловік ненадовго відпросився зі служби, щоб поїхати додому.
«Коли ми під’їхали до мого будинку, я побачив, що мого будинку немає. Все згоріло. Я не очікував, що моя мати ще там. Я просто її погукав, і вона зі згорілої будівлі мені відповіла. І так я вивіз матір», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».
Наприкінці травня чоловік вирвався з оточеного росіянами міста. Отримав відпустку і поїхав до родини в Івано-Франківськ.
Там разом із донькою започаткував майстерню «АRTнація.Відновлення». Із фінансуванням допоміг Український ветеранський фонд.
«Усі мої верстати згоріли, в мене не залишилось нічого. Тобто воно вже не може відновитися. А це все ми відновлюємо завдяки Українському ветеранському фонду. Підтримка Українського ветеранського фонду допоможе багатьом ветеранам отримати стартові позиції для відновлення бізнесу», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».
«Дуже у нас у Маріуполі гарно заходили підставки під гаряче, підставки під телефони, підставки під квіти. Хочемо зайнятися будинками для тварин. Найпопулярніший виріб — це підставка під телефон», — Марія Гльоза, керівниця виробництва «АRTнація. Відновлення».
Також тут планують шити шеврони й вишиванки, а ще — створювати ляльки.
«Багато буде виробів на національну тематику. Брендування одягу, логотипи, надписи. Якщо сувенір зроблений із душею, то він буде чудовий і всім сподобається», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».
«Це можна зробити індивідуально під кожну людину. Ми можемо сфотографувати, наприклад, якусь людину або товар. І потім це перевтілити у виробах. Наприклад, зробити пазл із цим зображенням», — Марія Гльоза, керівниця виробництва «АRTнація. Відновлення».
Микола планує познайомити увесь світ з Україною завдяки своїм сувенірам. А поки що міцно тримає фронт, щоб наблизити нашу Перемогу.
Нагадаємо, оборонець заснував на Київщині психологічний хаб «Танто».
Також ШоТам розповідав, як одесит повернувся з Ізраїлю, щоб боронити Україну.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ