Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/qtaZSkaGVOgSSSSSS

Суспільство

Оборонець Маріуполя відкрив майстерню і виготовляє сувеніри з деревини (ВІДЕО)

Опубліковано

Микола Воропай захищав Маріуполь із перших днів вторгнення. Його будинок, фотостудію та магазин сувенірів знищили російські ракети. Але він відновив свою справу в Івано-Франківську. Як це вдалося, розповідає ШоТам.

Росіяни розбомбили його дім і майстерню, але він зміг почати все заново. Відновив бізнес в Івано-Франківську і знову пішов захищати країну.

Микола Воропай 6 років служив у Маріуполі та водночас майстрував сувеніри. Планував далі розвивати сувенірний бізнес, але завадило вторгнення.

Микола повернувся до служби в морську охорону міста. Збирав розвідувальні дані про морські цілі ворога та передавав оборонцям Маріуполя.

Читайте також: «Ми не будівельники, але нас тисячі». Хто відбудовує Україну? Чотири ініціативи, що повертають життя в деокуповані регіони

На початку березня чоловік ненадовго відпросився зі служби, щоб поїхати додому.

«Коли ми під’їхали до мого будинку, я побачив, що мого будинку немає. Все згоріло. Я не очікував, що моя мати ще там. Я просто її погукав, і вона зі згорілої будівлі мені відповіла. І так я вивіз матір», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».

Наприкінці травня чоловік вирвався з оточеного росіянами міста. Отримав відпустку і поїхав до родини в Івано-Франківськ.

Там разом із донькою започаткував майстерню «АRTнація.Відновлення». Із фінансуванням допоміг Український ветеранський фонд.

«Усі мої верстати згоріли, в мене не залишилось нічого. Тобто воно вже не може відновитися. А це все ми відновлюємо завдяки Українському ветеранському фонду. Підтримка Українського ветеранського фонду допоможе багатьом ветеранам отримати стартові позиції для відновлення бізнесу», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».

«Дуже у нас у Маріуполі гарно заходили підставки під гаряче, підставки під телефони, підставки під квіти. Хочемо зайнятися будинками для тварин. Найпопулярніший виріб — це підставка під телефон», — Марія Гльоза, керівниця виробництва «АRTнація. Відновлення».

Також тут планують шити шеврони й вишиванки, а ще — створювати ляльки.

«Багато буде виробів на національну тематику. Брендування одягу, логотипи, надписи. Якщо сувенір зроблений із душею, то він буде чудовий і всім сподобається», — Микола Воропай, засновник виробництва «АRTнація. Відновлення».

«Це можна зробити індивідуально під кожну людину. Ми можемо сфотографувати, наприклад, якусь людину або товар. І потім це перевтілити у виробах. Наприклад, зробити пазл із цим зображенням», — Марія Гльоза,  керівниця виробництва «АRTнація. Відновлення».

Микола планує познайомити увесь світ з Україною завдяки своїм сувенірам. А поки що міцно тримає фронт, щоб наблизити нашу Перемогу.

Нагадаємо, оборонець заснував на Київщині психологічний хаб «Танто».

Також ШоТам розповідав, як одесит повернувся з Ізраїлю, щоб боронити Україну.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: