

Суспільство
Новий український фільм “Ціна правди” зможуть переглянути люди з порушенням зору і слуху
Кінокартина Аґнєшки Голланд “Ціна правди”, створена за підтримки Держкіно, вийде у широкий прокат 28 листопада із тифлокоментарем та субтитрами. Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Люди з порушенням зору та слуху зможуть переглянути фільм, завантаживши перед показом спеціальний додаток на смартфон.
Читайте також: Сім українських фільмів везуть на американський кіноринок: подробиці

Зазначається, що наступним релізом, який важливо зробити доступним для всіх, за його словами, є фільм “Пульс”, що вийде в прокат на початку 2020 року.
Це стрічка про легкоатлетку Оксану, яка внаслідок жахливої автомобільної аварії майже втрачає зір. Але повертається в спорт і виборює золото на Паралімпіаді у Пекіні.
Про фільм «Ціна правди»
Фільм розповідає про те, як у 1933 році репортер Ґарет Джонс шукає цікаву історію.
У Москві він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада розповідає йому про радянську утопію, яка не має нічого спільного з реальністю.

Ґарет починає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, розкриває правду про трагедію України: голодомор, цензуру, змову і масові репресії.
Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману “Колгосп тварин” Джорджа Орвелла.
Читайте також: Український фільм потрапив до лонг-листа “Золотого глобусу”
Що таке доступне кіно
Тифлокоментування – це стислий закадровий опис візуальної частини фільму для незрячих глядачів.
Практикується у світовій практиці вже понад 30 років, але в Україні адаптованих фільмів вкрай мало.

Адаптовані субтитри – формат доступності фільму для людей, які не чують. Діалоги та звуки там передаються шляхом написів та символів.
Читайте також: Український фільм про повернення Донбасу запросили на 15 фестивалів
Нагадаємо, в українських кінотеатрах та концертних залах звук тепер буде кращим завдяки новим вимогам до акустики у державних будівельних нормах (ДБН).
Відзначимо також, що анімаційний український фільм “Кохання” отримав нагороду Feinaki Beijing Animation Week у Пекіні.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України