Суспільство
Новий термінал у порту Ольвія завантажив перше судно
Новий термінал компанії “Євровнєшторг” у порту Ольвія обробив перше судно, завантаживши його партією кукурудзи завважки 21 тис. тонн. Українське зерно відправили до Лівану, повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.
В адміністрації портів кажуть, що приватні інвестиції дозволять у найближчі декілька років збільшити потужності порту з перевалки аграрної продукції на 6 млн тонн.
Читайте також: Потужності зернових терміналів в українських портах зросли на 17 млн тонн
Вже на кінець 2019 року ТОВ “Компанія “Євровнєшторг” планує вийти на обсяги перевалки сільськогосподарських вантажів у 1 млн тонн. Згодом, після завершення будівництва проекту, – до 4 млн тонн вантажів на рік.
Що варто знати про цей термінал?
Новий термінал у порту Ольвія (Миколаївська облассть) відкрили у травні 2018 року. Загальна площа забудови становить 1,7 га, гранична добова вивантаження — 60 вагонів і 100 автомобілів, обсяг одноразового зберігання — 35 тис. т кукурудзи, є сертифіковані склади і сертифікована лабораторія.
Термінал має нетипове для промислових об’єктів забарвлення і цілий ряд оригінальних технічних рішень: вентильовані підлоги підлогових складів, підземне пожежне водоймище, особливі арочні конструкції, які дозволяють встановити верхню механізацію (завантажувальні галереї) на даху арочного типу, замість типової 2-х скатної.
Плюс ще один
У найближчі три роки у порту Ольвія в рамках реалізації пілотного концесійного проекту (передачі в тимчасову експлуатацію) має бути побудований ще один зерновий термінал потужністю 2 млн тонн/рік.
Читайте також: У Бердянському порту збудують нові причали і зернові термінали
За даними Міністерства інфраструктури України, вже 7 провідних українських та міжнародних компаній підтвердили свої наміри взяти участь у концесійному конкурсі, який має відбутися на початку наступного року. Загалом зацікавленість у подальшій реалізації проекту виявило понад 20 компаній.
Як зазначається, реалізація концесійного проекту в порту “Ольвія” та “Херсон” сприятиме залученню інвестицій – близько 17,3 млрд грн та 1,37 млрд грн відповідно. Бюджети різних рівнів додатково отримають до 58 млрд грн по проекту в “Ольвії” та до 14,3 млрд грн за весь період дії договору концесії у Херсоні.
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

24 червня у столичному парку UNIT.City зберуться понад 200 активістів, задля порятунку тварин. На першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі» шукатимуть рішення у сфері захисту і розвитку культури відповідального ставлення до чотирилапих.
Про це редакції повідомили організатори події.
Серед учасників — зоозахисники з різних регіонів України, представники держави та бізнесу, міжнародні партнери, а також митці, які популяризують тему зоозахисту.
На форумі говоритимуть про:
- ефективні сервіси з адопції;
- нові підходи до евакуації тварин під час війни;
- етичну роль бізнесу;
- вплив мистецтва
- юридичний супровід прав тварин.
Своїм досвідом поділяться: правозахисниця Олександра Матвійчук, зоозахисник і власник притулку Олексій Суровцев, продюсер Олег Кохан, мисткиня Лала Тарапакіна, керівниця UAnimals Ольга Чевганюк, засновниці притулків та ініціатив Марія Вронська, Ольга Спектор і Катерина Скрипова.
Читайте також: Як подбати про тварин у спеку: 7 порад від UAnimals
Спеціально для учасників форуму організують показ кіноальманаху «Війна очима тварин» — проєкту, створеного за участі 500 українських і міжнародних митців. Антологію заснували на реальних історіях тварин, які пережили війну в Україні. Саундтреком стрічки став хіт гурту Imagine Dragons, а премʼєра вже відбулась на кінофестивалі Tribeca в Нью-Йорку.
Форум ініціювали зоозахисниці Олена Мачинська (URSA) та Ірина Лозова (Save Pets of Ukraine). Генеральний партнер події — Kormotech, а серед інших — UNIT.City, MasterZoo та «Моршинська».
Взяти участь у події запрошують усіх, хто дбає про добробут тварин: волонтерів, активістів, представників громадських організацій. Участь безкоштовна з обов’язковою реєстрацією.

Нагадуємо, що в Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна.
Фото надали організатори події