Суспільство
Новояричівська громада влаштовує віче, щоб вирішити нагальні питання під час війни (ВІДЕО)
Новояричівська громада на Львівщині влаштовує віче, щоб обговорити нагальні питання під час війни. На зібраннях вирішують від укріплення блокпостів до розселення переселенців.
Як вдається організувати тисячі людей у громаді, розповідає ШоТам.
Збирати мешканців разом вирішив голова громади.
«Мені достатньо 10 хвилин, щоб зібрати тисячу людей і вирішити ті питання, які кожен день ставали перед нами. Це питання блокпостів, забезпечення укриттів і дровами. Так само нічне патрулювання у нічний час», — розповідає голова Новояричівської селищної ради Петро Соколовський.
У списку щоденних справ мешканців цієї громади стоїть віче. У перші місяці війни зустрічі відбувалися тричі на день.
Говорили на віче і про те, як допомогти ЗСУ. Господині та молодь із Запитова та Борщовичів вигадили диво-батончики, які додають захисникам сил. Змішуються горіхи, мед, родзинки, сушений виноград та запікаються в печі.
За перші три місяці війни відправили тисячі батончиків, а також вареників на фронт. Піклуються у цій громаді і про переселенців. Влаштовують працювати на місцеві підприємства.
А ще спільно з БФ «Запорука» перетворюють старий гуртожиток на повноцінний будинок.
Дивіться відео: Переселенка відновлює 100-літній будинок зв’язкової УПА на Прикарпатті
«Об’єкт унікальний тим, що це фактично 30 кімнат. Їх можна назвати такими мініквартирами. Кожна з них буде обладнана санвузлом і мінікухонькою», — каже голова селищної ради Петро Соколовський.
Тут зможе оселитися 100 переселенців. Крім того, до нового навчального року громада готує укриття для школярів.
«Це підлогове покриття, відновлення стін, відповідно освітлення. Для того, щоб діти комфортно в час тривог могли там перебувати і навчатись», — розповідає голова селищної ради Петро Соколовський.
З таким міцним тилом, як тут, немає сумнівів, що Україна переможе!
Нагадаємо, Буцька громада на Черкащині засадила вільні землі, щоб запобігти продовольчій кризі.
А громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі