

Економіка і бізнес
«Нова пошта» готується до безпілотної доставки вантажів
Компанія «Нова пошта» працює над організацією доставки вантажів за допомогою безпілотних літальних апаратів.
Про це пишуть Крила з посиланням на співзасновника компанії В’ячеслава Клімова, який розповів про плани компанії на Форумі інноваційних підприємств.
«Ми тестуємо. Полетимо з Києва до Харкова на вантажному безпілотному літаку. Упевнений, що благополучно приземлимося», – сказав Клімов.
Раніше він вже повідомляв, що «Нова пошта» тестує доставку посилок за допомогою повноцінних безпілотних літальних апаратів. У 2018 році Клімов розповідав, що, цілком ймовірно, з часом у структурі «Нової пошти» з’явиться інжинірингова компанія, яка займеться питаннями доставки за допомогою безпілотників.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
«Наші хлопці тестують доставку безпілотником. Це буде не іграшковий безпілотник, а візуально справжній невеликий літачок, який буде просто швидко доставляти пошту між містами», – розповідав тоді Клімов.
У 2016 році ПАТ «Укрпошта» планувала запуск пілотного проекту з доставки посилок дронамі. Підприємство тестувало дрони ізраїльської компанії Flytrax, які можуть доставляти посилки вагою до 3 кг на відстань до 23 км зі швидкістю до 70 км/год.
Компанія «Нова пошта» заснована в 2001 році. Співзасновники – В’ячеслав Клімов, Володимир Поперешнюк і Інна Поперешнюк. На сьогоднішній день мережа «Нової пошти» налічує понад 6 тис. відділень по Україні.
Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи
Нагадаємо, український сервіс доставки Rocket почав роботу в Нідерландах.
Як ми повідомляли раніше, Нова пошта відкрила автоматизований сортувальний термінал у Черкасах за 33,2 млн грн.
Головне фото: wing.com.ua.
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».
Економіка і бізнес

У столиці провели один із найбільших маркетинг-форумів року — MRKTNG MRTHN 2025, організований медіа MMR та холдингом ekonomika+. Під гаслом «Під сонцем інсайтів» понад 500 учасників і понад 40 спікерів зібралися, щоб поділитися досвідом і показати, як маркетинг може впливати не лише на бізнес, а й на цілу країну.
Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Від аналітики до культури
Маркетинг-форум відкрив CEO Elit-Web Ігор Воловий, який презентував дослідження потреб онлайн-покупців. Анна Гладіревська з EVA показала, як технології доповнюють сервіс, а не замінюють людину. За словами Віктора Іванченка й Олександра Байдікова з Megapolis+, міська реклама — це не просто білборди, а частина простору.
Про сміливість інвестувати в культуру під час війни говорив Сергій Грабчак з Ощадбанку. За словами організаторів, ці кейси співпраці з Litkovska, MAKHNO та Tsvite Teren надихнули багатьох у залі. А Володимир Завадюк і Наталія Вовк з 1+1 media поділилися прикладами контенту, який дарує надію — зокрема, проєктами «Клуб %1» і «Різдво. Ти не один».
Мілітарі-маркетинг та нові ролі брендів
Окремо обговорювали мілітарі-комунікації. Серед учасників панелі були Олександр Алимов і Олексій Покришень з агенції TWID, Оксана Бондаренко з НГУ «Азов», Сергій Тодосан і Олег Шульга з «АЗОВ.ONE» та «К-2». Модерував зустріч Віталій Капустян.
Спікери торкнулися теми викликів — як знайти правильні меседжі, будувати довіру та залучати донаторів, не перетворюючи комунікацію на рекламу.
Читайте також: Український мюзикл «Тигролови» представили на Бродвеї у Нью-Йорку
Не лише реклама, а й сенси
Один із блоків обговорення був про брендинг і репутацію. Ксенія Сікорська розповіла про ребрендинг ПУМБ, а Ольга Дівущак — як працює Foundation Coffee Roasters з цінностями. Валерія Толочина з MEGOGO говорила про вимірювання впливу бренду.
Світлана Попова з AFINA Group згадала тему підтримку українських виробників, а Дарʼя Маліхатко з Publicis Groupe — аналітику, яка веде до реальних інсайтів. Василь Яцишин поділився кейсом оновлення бренду «Мяу!», Наталія Євдокімова — інструментами BigData, а Маріанна Коніна пояснила, як керувати онлайн-репутацією. Тарас Маципура з Carlsberg Ukraine розповів, як будувати ефективні команди.
Анастасія Ливинець з МХП зазначила: «Справжнє мистецтво маркетингових комунікацій можуть створювати тільки люди, які мають мотивацію та спільні цінності»
На завершення обговорили нішевий маркетинг і культуру як нову моду з Валерією Русаненко (Pandora), Катериною Тейлор (Port of Culture), Вікторією Середою («Сенс»), Святом Загайкевичем («Підпільний Стендап») і Сергієм Костею (Bolt).
Разом із ekonomika+ організатори зібрали кошти на десятки кілометрів зв’язку для 5-ї окремої штурмової бригади.
«Кожен донат — ще один метр, який наближає перемогу. Бо маркетинг — це не лише про продукт, це про сенс і відповідальність», — прокоментували благодійну частину заходу організатори.



Нагадуємо, що Орландо Блум вийшов в етер BBC One Show із браслетом UNBROKEN (ВІДЕО).
Фото надала комунікаційна команда MRKTNG MRTHN 2025