Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

НМТ 2024. Як проходить іспит в умовах відключень і тривог

Опубліковано

Під час складання Національного мультипредметного тесту (НМТ) в умовах воєнного стану учасники й організатори можуть поставати перед труднощами – відсутністю електроенергії або ж повітряною тривогою.

Що робити у таких випадках пояснює Український центр оцінювання якості освіти.

Що робити, якщо під час НМТ зникло світло

Національний мультипредметний тест (НМТ) є випробуванням, яке проходить у комп’ютерному онлайн-форматі. Виходячи з цього, для його успішного проведення наявність електрики та інтернету в закладах освіти, на базі яких утворено тимчасові екзаменаційні центри (ТЕЦ), є критично важливими.

На тлі стабілізаційних відключень електроенергії у містах і селищах України внаслідок регулярних ворожих обстрілів критичної інфраструктури, під час складання тесту світло може згаснути.

“У більшості регіонів почастішали планові й екстренні вимкнення електроенергії. Враховуючи це, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти налагодили постійну комунікацію з усіма суб’єктами, від яких може залежати мінімізація ризиків відсутності електроенергії та/або інтернету в ТЕЦ у дні проведення тестувань”, – розповіли в УЦОЯО.

Оскільки повністю зарадити проблемі неможливо (як і передбачити графік проведення НМТ із врахуванням усіх вимкнень), учасникам іспиту важливо розуміти, що подібні ситуації враховані у відповідних нормативних документах.

Згідно з ними, учасник може подати заяву для участі в додатковій сесії НМТ – якщо під час основної сесії через повітряну тривогу, технічні проблеми або відсутність електроенергії він не мав змоги виконувати тест понад дві з половиною години.

НМТ 2024. Як проходить іспит в умовах відключень і тривог

Читайте також: Хто може отримати грошову допомогу на оновлення житла у 2024 році

“Скористатися своїм правом і взяти участь у додатковій сесії чи чекати початку / продовження / завершення тестування в межах основної сесії – добровільний вибір кожного учасника”, – наголосили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Якщо ж складеться ситуація, коли учасники, зареєстровані для участі в додаткових сесіях, не зможуть пройти оцінювання навіть у цей додатковий період – будуть ухвалені належні рішення.

“Таким вступникам буде надано ще одну можливість для проходження НМТ. Водночас ми сподіваємося, що таких ситуацій не виникне й усі учасники зможуть успішно завершити тестування під час основних або додаткових сесій і, відповідно, отримати свої результати для подання їх для вступу до омріяних вишів”, – підсумували в УЦОЯО.

Що робити, якщо під час НМТ оголошено повітряну тривогу

Згідно з інформацією, наданою Міністерством освіти й науки, якщо під час проведення НМТ почнеться повітряна тривога:

  • інструктор зупинить роботу над тестом
  • всі учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття

“За цих обставин учасник має зберігати відповідь після кожного завдання, а час, який залишився до завершення НМТ, – буде зупинено“, – пояснили в МОН.

Зазначається, що після закінчення тривоги потрібно повернутися до аудиторій і продовжити виконання завдань тестування.

“Якщо буде достатньо часу, тобто тривога триватиме менше ніж 2 години 30 хвилин (сумарно для обох етапів тестування), учасники зможуть повернутися і продовжити виконання завдань НМТ”, – уточнили в міністерстві.

Якщо ж тривога триватиме довше, відповідальний за ТЕЦ разом із регіональним центром оцінювання якості освіти вирішить – чи доцільно продовжувати тестування (з урахуванням залишкового часу).

Якщо НМТ буде зупинено, учасники зможуть скласти іспит під час додаткових сесій.

Для цього потрібно подати заяву до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Заяву можна подати через відповідального за тестовий пункт одразу на місці або самостійно впродовж трьох робочих днів (включно з тим днем, коли ви складали НМТ)”, – підсумували в МОН.

Нагадаємо, активісти створили порадник, як правильно реагувати на порушення закону про мову.

Фото: Освіта

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...