Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нідерланди повернули Україні 8 цінних артефактів, які вивезли незаконно

Опубліковано

20 березня директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав Посольству України в Нідерландах 8 предметів археології, які раніше незаконно вивезли з території України.

Про це повідомляє МКІП.

Нідерландські митники перехопили українські предмети культурної спадщини після їхнього прибуття до Нідерландів у березні 2023 року. Інспекція інформації та спадщини працювала з експертами з Національного музею старожитностей у Лейдені, щоб дослідити походження предметів. Слідство показало, що предмети, ймовірно, були незаконно вивезені. 

фото: МКІП

Читати також: Психологія, сучасна класика та ветеранська проза: пʼять книжок від українських авторів, які можна прочитати за вихідні

Історія повернення

Після підтвердження експертами Національного музею історії України, Інспекція взяла під охорону наконечники списів та стріл. Водночас власник предметів відмовився від претензій до них, підкресливши, що це культурна спадщина України, яка підпадає під захист закону, і, крім того, вони виявилися незаконно вивезеними.

Міністерство культури та інформаційної політики України заявляло, що ці предмети археології є культурними цінностями України. Вони мають історичне, наукове, етнографічне значення для держави. Предмети були вивезені з території України з порушенням вимог національного законодавства у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей. 

Нагадаємо, що співачка Юля Юріна спалила свій російський паспорт в новому кліпі на пісню “Чорна хмара”.

Також ми писали, що у квітні Курган & Agregat стануть амбасадорами курсу української мови.

Фото: МКІП

Суспільство

В Україні випустили журнал про Слобожанщину (ФОТО)

Опубліковано

Мультимедійна платформа «Локальна історія» презентувала новий журнал, присвячений історії та культурі Слобожанщини. Це вже восьмий випуск видання.

Про це повідомляє «Локальна історія».

Про журнал

На обкладинці журналу — ілюстрація художниці Олі Гайдамаки, а всередині — глибокі історичні дослідження, репортажі та аналітика. Видання розповідає про заселення Слобожанщини, вплив Козацької революції на регіон і створення Слобідської України. Окрема стаття присвячена загадковому місту Гелон, яке згадується в легендах.

Читати також: Фасад притулку для тварин у Києві прикрасили муралами (ФОТО)

Особливу увагу приділили видатним постатям Слобожанщини. У журналі можна прочитати:

  • як Микола Костомаров шукав своє місце в історії;
  • чим жив хутірний світ Пантелеймона Куліша;
  • репортаж про Тростянець, що пов’язаний із життям і творчістю Миколи Хвильового.

Також у випуску зібрали цікаві факти про календарні обряди українців Вороніжчини Сумської області 150 років тому. Автори дослідили, як мешканці Вороніжа бачили своїх сусідів-росіян і чому називали їх неробами.

Нагадаємо, що у лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО).

Фото: «Локальна історія».

Читати далі

Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Шопочитати