Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Психологія, сучасна класика та ветеранська проза: пʼять книжок від українських авторів, які можна прочитати за вихідні

Опубліковано

Хочемо запросити вас поринути у світ українських авторів фікшену та нонфікшену, й запропонувати провести ці вихідні разом з книгою. Від психологічної літератури до сучасної класики й ветеранської прози — кожна з цих книг обіцяє незабутнє літературне враження.

Приготуйтеся до захоплюючого відпочинку та відкрийте для себе світ нових історій, що чекають, аби розкрити перед вами свої таємниці та емоції разом з добіркою, яку створила редакція ШоТам.

“Стіни в моїй голові”, Володимир Станчишин

фото: видавництво “Віхола”

Книга Володимира Станчишина розкриває тему тривожності, депресії та соціальних фобій. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти – жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного.

Головне – зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні. Книга допоможе прийняти себе, зрозуміти, що кожен натрапляє на труднощі й не самотній в цьому та допоможе зібрати до купи думки.

Про автора:

Психолог з фаховою освітою від Львівського національного університету ім. Івана Франка та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії. Він почав свій професійний шлях у спільноті “Лярш-Ковчег”, де допомагав людям з розумовою неповносправністю.
У 2019 разом з колегою Катериною Ковалишин заснував та очолив Центр психічного здоров’я “Лабораторія змін”. Володимир каже, що хотів би зробити психотерапію зрозумілою, тому читає багато семінарів для різних організацій, часто виступає.

“Я переконаний, що ми маємо навчитися говорити про психотерапію не як про щось незрозуміле й загадкове, а як про частинку нашої реальності”, – зазначає психолог.

“Я, “Побєда” і Берлін”, Кузьма Скрябін

фото: видавництво “Фоліо”

Літературний дебют від Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи “Скрябін”, який загинув в автомобільній аварії 2015 року. Книжка включає дві захоплюючі повісті та тексти відомих пісень групи. Перша повість, “Я, “Побєда” і Берлін”, пройнята яскравим почуттям гумору, веселим настроєм, що, напевне, розвеселить навіть дуже серйозних читачів. Друга повість, “Місто, в якому не ходять гроші”, – це драматична історія про дівчину Алісу, що опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависть та нелюдські порядки

Про автора:

Український музикант, телеведучий, продюсер і автор книг, Кузьма Скрябін, відомий своїми смішними й щемкими історіями, що поєднують у собі вигадані та автобіографічні моменти. Його творчість відображає таланливу особистість, що зробила значний внесок у розвиток української музики, літератури та культури. Звання народного артиста України було присвоєно йому посмертно. Книги Кузьми Скрябіна стануть цінним придбанням для поціновувачів української рок-сцени та сучасної літератури.

“З любов’ю – тато”, Валерій Пузік

фото: видавництво “Лабораторія”

Ця книжка – розмова із сином, який далеко, але й завжди поруч – у самому серці. Вона не про бої та воєнні події, а про людей, які переживають війну. Валерій Пузік пропонує власну фронтову реальність через уламки спогадів та роздуми сьогодення, наголошуючи на важливості людського фактора навіть у найжорстокіших умовах.

Про автора:

Український письменник, художник, режисер, журналіст і військовий. У січні 2015 пішов добровольцем на фронт. Брав участь у бойових діях на Донбасі в складі батальйону Добровольчого українського корпусу Правого Сектору (ДУК ПС).

Учасник виставок живопису та графіки в Україні та за кордоном, зокрема, “Інкубаційний період”, “Відлуння”, “Примарна зона”, “Моя армія. Бачити серцем”.

Лауреат літературних конкурсів, тексти відзначені “Смолоскипом”, “Гранословом”, літературною премією імені Олеся Ульяненка та іншими.

“Фелікс Австрія”, Софія Андрухович

фото: Видавництво Старого Лева

У стародавньому місті Станіславів, що пройняте атмосферою кінця XIX – початку XX століття, розгортаються долі двох жінок, переплетені в нерозривний вузол подій та почуттів. Вони живуть у світі, де наукові відкриття переплітаються з шарлатанством, бали та карнавали сплітаються з таємницями, прихованими у різьблених комодах. На тлі цієї епохи, що втілює міфи про ідилічне життя, вони змушені вибирати між протистоянням і пристрастю, між бажанням залишитися та піти.

Про авторку:

Народилася в Івано-Франківську в 1982 році, випускниця Львівського національного університету зі спеціальності “Українська філологія”.

Софія Андрухович – відома письменниця, авторка кількох книг, найвідомішою з яких є “Фелікс Австрія”, опублікована у 2014 році. Цей роман був перекладений на кілька мов та визнаний преміями, серед яких “ЛiтAкцeнт” і “Книга року BBC”. У 2015 році вона отримала літературну премію імені Джозефа Конрада.

“Солодка Даруся”, Марія Матіос

фото: видавництво Абабагаламага

Події розгортаються в часи, коли до України прийшла радянська влада. Роман вражає своєю драматичністю, правдивістю, суворим викриттям людської байдужості, заздрощів, ницості.
Цей твір, без перебільшення, одна з найзнаковіших подій в українській літературі часів Незалежності. Французька критика (у Франції “Солодка Даруся” вийшла у найпрестижнішому видавництві “Ґаллімар”) із захопленням відзначала:

“Цей роман – справжня перлина! Марія Матіос має неймовірно потуж­ний поетичний стиль. Вона впевнено тче історію – достоту, як у величній античній трагедії”.

Його перекладено багатьма мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іта­лій­ською, польською.

Про авторку:

Українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист. Народилася на Буковині в 1959 році. Біографію і творчість Марії Матіос дещо пояснюють спрямованість її письменства. Крізь твори дуже добре видно саму авторку. Милозвучні описи Буковини, села і людей з використанням діалектів надають книгам особливості.

Матіос володарка премії імені Тараса Шевченка за роман “Солодка Даруся” (2005), також роман визнаний однією з книг, яка найбільше вплинула на українців. 



Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі