Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Психологія, сучасна класика та ветеранська проза: пʼять книжок від українських авторів, які можна прочитати за вихідні

Опубліковано

Хочемо запросити вас поринути у світ українських авторів фікшену та нонфікшену, й запропонувати провести ці вихідні разом з книгою. Від психологічної літератури до сучасної класики й ветеранської прози — кожна з цих книг обіцяє незабутнє літературне враження.

Приготуйтеся до захоплюючого відпочинку та відкрийте для себе світ нових історій, що чекають, аби розкрити перед вами свої таємниці та емоції разом з добіркою, яку створила редакція ШоТам.

“Стіни в моїй голові”, Володимир Станчишин

фото: видавництво “Віхола”

Книга Володимира Станчишина розкриває тему тривожності, депресії та соціальних фобій. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти – жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного.

Головне – зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні. Книга допоможе прийняти себе, зрозуміти, що кожен натрапляє на труднощі й не самотній в цьому та допоможе зібрати до купи думки.

Про автора:

Психолог з фаховою освітою від Львівського національного університету ім. Івана Франка та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії. Він почав свій професійний шлях у спільноті “Лярш-Ковчег”, де допомагав людям з розумовою неповносправністю.
У 2019 разом з колегою Катериною Ковалишин заснував та очолив Центр психічного здоров’я “Лабораторія змін”. Володимир каже, що хотів би зробити психотерапію зрозумілою, тому читає багато семінарів для різних організацій, часто виступає.

“Я переконаний, що ми маємо навчитися говорити про психотерапію не як про щось незрозуміле й загадкове, а як про частинку нашої реальності”, – зазначає психолог.

“Я, “Побєда” і Берлін”, Кузьма Скрябін

фото: видавництво “Фоліо”

Літературний дебют від Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи “Скрябін”, який загинув в автомобільній аварії 2015 року. Книжка включає дві захоплюючі повісті та тексти відомих пісень групи. Перша повість, “Я, “Побєда” і Берлін”, пройнята яскравим почуттям гумору, веселим настроєм, що, напевне, розвеселить навіть дуже серйозних читачів. Друга повість, “Місто, в якому не ходять гроші”, – це драматична історія про дівчину Алісу, що опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависть та нелюдські порядки

Про автора:

Український музикант, телеведучий, продюсер і автор книг, Кузьма Скрябін, відомий своїми смішними й щемкими історіями, що поєднують у собі вигадані та автобіографічні моменти. Його творчість відображає таланливу особистість, що зробила значний внесок у розвиток української музики, літератури та культури. Звання народного артиста України було присвоєно йому посмертно. Книги Кузьми Скрябіна стануть цінним придбанням для поціновувачів української рок-сцени та сучасної літератури.

“З любов’ю – тато”, Валерій Пузік

фото: видавництво “Лабораторія”

Ця книжка – розмова із сином, який далеко, але й завжди поруч – у самому серці. Вона не про бої та воєнні події, а про людей, які переживають війну. Валерій Пузік пропонує власну фронтову реальність через уламки спогадів та роздуми сьогодення, наголошуючи на важливості людського фактора навіть у найжорстокіших умовах.

Про автора:

Український письменник, художник, режисер, журналіст і військовий. У січні 2015 пішов добровольцем на фронт. Брав участь у бойових діях на Донбасі в складі батальйону Добровольчого українського корпусу Правого Сектору (ДУК ПС).

Учасник виставок живопису та графіки в Україні та за кордоном, зокрема, “Інкубаційний період”, “Відлуння”, “Примарна зона”, “Моя армія. Бачити серцем”.

Лауреат літературних конкурсів, тексти відзначені “Смолоскипом”, “Гранословом”, літературною премією імені Олеся Ульяненка та іншими.

“Фелікс Австрія”, Софія Андрухович

фото: Видавництво Старого Лева

У стародавньому місті Станіславів, що пройняте атмосферою кінця XIX – початку XX століття, розгортаються долі двох жінок, переплетені в нерозривний вузол подій та почуттів. Вони живуть у світі, де наукові відкриття переплітаються з шарлатанством, бали та карнавали сплітаються з таємницями, прихованими у різьблених комодах. На тлі цієї епохи, що втілює міфи про ідилічне життя, вони змушені вибирати між протистоянням і пристрастю, між бажанням залишитися та піти.

Про авторку:

Народилася в Івано-Франківську в 1982 році, випускниця Львівського національного університету зі спеціальності “Українська філологія”.

Софія Андрухович – відома письменниця, авторка кількох книг, найвідомішою з яких є “Фелікс Австрія”, опублікована у 2014 році. Цей роман був перекладений на кілька мов та визнаний преміями, серед яких “ЛiтAкцeнт” і “Книга року BBC”. У 2015 році вона отримала літературну премію імені Джозефа Конрада.

“Солодка Даруся”, Марія Матіос

фото: видавництво Абабагаламага

Події розгортаються в часи, коли до України прийшла радянська влада. Роман вражає своєю драматичністю, правдивістю, суворим викриттям людської байдужості, заздрощів, ницості.
Цей твір, без перебільшення, одна з найзнаковіших подій в українській літературі часів Незалежності. Французька критика (у Франції “Солодка Даруся” вийшла у найпрестижнішому видавництві “Ґаллімар”) із захопленням відзначала:

“Цей роман – справжня перлина! Марія Матіос має неймовірно потуж­ний поетичний стиль. Вона впевнено тче історію – достоту, як у величній античній трагедії”.

Його перекладено багатьма мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, іта­лій­ською, польською.

Про авторку:

Українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист. Народилася на Буковині в 1959 році. Біографію і творчість Марії Матіос дещо пояснюють спрямованість її письменства. Крізь твори дуже добре видно саму авторку. Милозвучні описи Буковини, села і людей з використанням діалектів надають книгам особливості.

Матіос володарка премії імені Тараса Шевченка за роман “Солодка Даруся” (2005), також роман визнаний однією з книг, яка найбільше вплинула на українців. 



Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі