Суспільство
Психологія, сучасна класика та ветеранська проза: пʼять книжок від українських авторів, які можна прочитати за вихідні
Опубліковано
7 місяців тому
Хочемо запросити вас поринути у світ українських авторів фікшену та нонфікшену, й запропонувати провести ці вихідні разом з книгою. Від психологічної літератури до сучасної класики й ветеранської прози — кожна з цих книг обіцяє незабутнє літературне враження.
Приготуйтеся до захоплюючого відпочинку та відкрийте для себе світ нових історій, що чекають, аби розкрити перед вами свої таємниці та емоції разом з добіркою, яку створила редакція ШоТам.
“Стіни в моїй голові”, Володимир Станчишин
Книга Володимира Станчишина розкриває тему тривожності, депресії та соціальних фобій. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти – жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного.
Головне – зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні. Книга допоможе прийняти себе, зрозуміти, що кожен натрапляє на труднощі й не самотній в цьому та допоможе зібрати до купи думки.
Про автора:
Психолог з фаховою освітою від Львівського національного університету ім. Івана Франка та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії. Він почав свій професійний шлях у спільноті “Лярш-Ковчег”, де допомагав людям з розумовою неповносправністю.
У 2019 разом з колегою Катериною Ковалишин заснував та очолив Центр психічного здоров’я “Лабораторія змін”. Володимир каже, що хотів би зробити психотерапію зрозумілою, тому читає багато семінарів для різних організацій, часто виступає.
“Я переконаний, що ми маємо навчитися говорити про психотерапію не як про щось незрозуміле й загадкове, а як про частинку нашої реальності”, – зазначає психолог.
“Я, “Побєда” і Берлін”, Кузьма Скрябін
Літературний дебют від Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи “Скрябін”, який загинув в автомобільній аварії 2015 року. Книжка включає дві захоплюючі повісті та тексти відомих пісень групи. Перша повість, “Я, “Побєда” і Берлін”, пройнята яскравим почуттям гумору, веселим настроєм, що, напевне, розвеселить навіть дуже серйозних читачів. Друга повість, “Місто, в якому не ходять гроші”, – це драматична історія про дівчину Алісу, що опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависть та нелюдські порядки
Про автора:
Український музикант, телеведучий, продюсер і автор книг, Кузьма Скрябін, відомий своїми смішними й щемкими історіями, що поєднують у собі вигадані та автобіографічні моменти. Його творчість відображає таланливу особистість, що зробила значний внесок у розвиток української музики, літератури та культури. Звання народного артиста України було присвоєно йому посмертно. Книги Кузьми Скрябіна стануть цінним придбанням для поціновувачів української рок-сцени та сучасної літератури.
“З любов’ю – тато”, Валерій Пузік
Ця книжка – розмова із сином, який далеко, але й завжди поруч – у самому серці. Вона не про бої та воєнні події, а про людей, які переживають війну. Валерій Пузік пропонує власну фронтову реальність через уламки спогадів та роздуми сьогодення, наголошуючи на важливості людського фактора навіть у найжорстокіших умовах.
Про автора:
Український письменник, художник, режисер, журналіст і військовий. У січні 2015 пішов добровольцем на фронт. Брав участь у бойових діях на Донбасі в складі батальйону Добровольчого українського корпусу Правого Сектору (ДУК ПС).
Учасник виставок живопису та графіки в Україні та за кордоном, зокрема, “Інкубаційний період”, “Відлуння”, “Примарна зона”, “Моя армія. Бачити серцем”.
Лауреат літературних конкурсів, тексти відзначені “Смолоскипом”, “Гранословом”, літературною премією імені Олеся Ульяненка та іншими.
“Фелікс Австрія”, Софія Андрухович
У стародавньому місті Станіславів, що пройняте атмосферою кінця XIX – початку XX століття, розгортаються долі двох жінок, переплетені в нерозривний вузол подій та почуттів. Вони живуть у світі, де наукові відкриття переплітаються з шарлатанством, бали та карнавали сплітаються з таємницями, прихованими у різьблених комодах. На тлі цієї епохи, що втілює міфи про ідилічне життя, вони змушені вибирати між протистоянням і пристрастю, між бажанням залишитися та піти.
Про авторку:
Народилася в Івано-Франківську в 1982 році, випускниця Львівського національного університету зі спеціальності “Українська філологія”.
Софія Андрухович – відома письменниця, авторка кількох книг, найвідомішою з яких є “Фелікс Австрія”, опублікована у 2014 році. Цей роман був перекладений на кілька мов та визнаний преміями, серед яких “ЛiтAкцeнт” і “Книга року BBC”. У 2015 році вона отримала літературну премію імені Джозефа Конрада.
“Солодка Даруся”, Марія Матіос
Події розгортаються в часи, коли до України прийшла радянська влада. Роман вражає своєю драматичністю, правдивістю, суворим викриттям людської байдужості, заздрощів, ницості.
Цей твір, без перебільшення, одна з найзнаковіших подій в українській літературі часів Незалежності. Французька критика (у Франції “Солодка Даруся” вийшла у найпрестижнішому видавництві “Ґаллімар”) із захопленням відзначала:
“Цей роман – справжня перлина! Марія Матіос має неймовірно потужний поетичний стиль. Вона впевнено тче історію – достоту, як у величній античній трагедії”.
Його перекладено багатьма мовами, зокрема німецькою, англійською, французькою, італійською, польською.
Про авторку:
Українська письменниця, авторка збірок поезії, прозаїк, публіцист. Народилася на Буковині в 1959 році. Біографію і творчість Марії Матіос дещо пояснюють спрямованість її письменства. Крізь твори дуже добре видно саму авторку. Милозвучні описи Буковини, села і людей з використанням діалектів надають книгам особливості.
Матіос володарка премії імені Тараса Шевченка за роман “Солодка Даруся” (2005), також роман визнаний однією з книг, яка найбільше вплинула на українців.
Вам може сподобатися
-
Прочитали понад 31 тисячу книг: три громади встановили новий національний рекорд
-
«Починати працювати з пам’яттю потрібно вже зараз»: як українці вшановують загиблих і фіксують досвід війни
-
8 фактів про розвиток української анімації, які мотивують вас її полюбити
-
У США випустили ілюстровану книгу з цитатами понад ста українських дітей про війну
-
Україна вперше взяла участь в іспанському ярмарку «Liber»: представили 13 вітчизняних видавництв (ФОТО)
-
На Київщині встановили рекорд України за найдовший ланцюг з українських хустин (ФОТО)
Суспільство
Опубліковано
3 години тому13.10.2024
Бучанська громада завершила перероблення будівельного сміття, яке утворилося внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Це перша громада на Київщині, яка повністю переробила сміття.
Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
«Реалізація цього проєкту — яскравий приклад того, як громада може ефективно долати наслідки воєнних руйнувань. Ми готові ділитися досвідом з іншими громадами, аби сприяти повоєнній відбудові України», — написав Анатолій Федорук
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Менш ніж за рік фахівці переробили 75 тисяч кубів будівельного сміття. Цей проєкт Бучанська міська рада реалізувала спільно з ПРООН в Україні, які забезпечили громаду необхідним обладнанням та провели професійне навчання фахівців.
Нагадаємо, що на Київщині створять 69 осередків для вивчення предмета «Захист України» з оновленою програмою.
Фото: Pixabay
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
5 години тому13.10.2024
Марія Кобець стала ковалькою замість чоловіка. Жінка полишила роботу в музеї, коли того мобілізували на війну. Щоб кузня не занепала, жінка навчилася розпалювати горно та працювати лещатами, і сама викувала вже понад 100 виробів. Повне відео про історію жінки дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Історія Марії Кобець
Марія Кобець працювала науковою співробітницею в Чернігівському обласному історичному музеї. У 2018 році пішла в декретну відпустку — тоді в неї народився син Олег. Під час декрету допомагала чоловікові відкрити власну кузню. Андрій кував вироби, а марія знімала відео для соцмереж. І час від часу піддивлялася за роботою чоловіка з ковадлом, щоби й самій щось змайструвати в майбутньому.
Та в червні 2022 року Андрій пішов захищати Україну. Водночас Марії лишався місяць до виходу з декрету. Але вона не могла змиритися, що кузня стоятиме зачинена.
Повне відео про нову роботу Марії можете переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що айтівець та архітекторка успадкували яблуневий сад на десять гектарів та впроваджують інноваційні методи ведення господарства.
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
6 години тому13.10.2024
За вересень у Києві демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок, які розмістили з порушеннями вимог дизайн-коду.
Про це повідомили в управлінні з питань реклами КМДА
Демонтажі здійснювалися на вулицях Клавдіївській, Антоновича, Анни Ахматової, Єлизавети Чавдар, Преображенській та за іншими адресами міста. Найбільше конструкцій прибрали у Дарницькому районі — понад 500.
Читайте також: У Києві презентували документальний фільм, присвячений роботі військових капеланів у ЗСУ
«Загалом за вересень місто очистили від 11500 квадратних метрів реклами. Хочемо, щоб кількість незаконних конструкцій зменшувалася, а частка законних — зростала. Для цього необхідно дотримуватися дизайн-коду, який діє у місті. До того ж тепер стало легше отримати документ на вивіску (конструкцію площею до 3 квадратних метрів), адже відновив свою роботу онлайн-сервіс з оформлення», — написали в управлінні з питань реклами.
Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі