

Економіка
Нібулон встановив рекорд з відвантаження і річкового перевезення зерна
Компанія Нібулон за другий квартал поточного маркетингового року відвантажила на експорт майже 1,6 млн тонн сільгосппродукції: це найкращий результат за весь період діяльності компанії.
Про це повідомили у пресслужбі Нібулону.
Окрім того, відзначили, що мають найуспішніший результат з відвантаження збіжжя за підсумками місяця у другому кварталі – листопад 2020 року, з показником відвантаження у 623 тис. тонн збіжжя. Також листопад 2020 року входить у трійку найрезультативніших місяців з експорту продукції за весь період діяльності компанії.
У структурі експорту домінує кукурудза з часткою 40,8 % (648 тис. тонн), наступна – пшениця з часткою 26 % (413 тис. тонн). Частки ячменю та ріпака майже однакові – близько 16 % кожної культури.
До речі, якщо ще 10 років тому серед постачальників с.-г. продукції було всього 40% безпосередньо сільгосптоваровиробників, то у 2020 році цей показник виріс до 85%. Тобто тепер ці 85% товаровиробників стали повноцінними учасниками експортних операцій зі збіжжям. А можливим це стало завдяки будівництву мережі перевантажувальних терміналів та елеваторних комплексів у безпосередній близькості до виробників сільськогосподарської продукції.
Читайте також: Україна вперше за 70 років очолить комісію, що регулює судноплавство на Дунаї
Перше півріччя 2020/21 маркетингового року стало рекордним, порівняно з аналогічними періодами інших років, за кількістю перевантаженого зерна на зовнішньому рейді морського порту Миколаїв – 72,5 % (1,9 млн тонн) від загального обсягу експортованого компанією збіжжя:
- у 2013/14 МР доля відвантажень на зовнішньому рейді складала близько 6,6 %,
- у 2018/19 МР – 46,7 %,
- у 2019/20 МР – 62,6 %.
У період навігації 2020 року флот компанії транспортував 4,14 млн тонн вантажів, що стало кращим показником за всю історію водних перевезень в компанії.
Нагадаємо, Нібулон ввів в експлуатацію новий водогін.
Як ми повідомляли раніше, Нібулон спустив на воду 90-метрову баржу.
Головне фото: nibulon.com.

Економіка

Платформа для кіберспортсменів Organization.GG залучила $610 тис. інвестицій від кіберспортивного холдингу WePlay Esports, венчурного фонду QPDigital, а також бізнес-янголів із Кремнієвої долини.
Про це пише AIN.
Зазначається, що отримані гроші стартап направить на створення нових форматів взаємодії стрімерів із фанатами та розширення каталогу ігор. Як відзначили в команді Organization.GG, інвестиції також допоможуть вивести продукт на нові ринки.
«Цей раунд дозволить нам додати нові формати взаємодії стрімерів зі своїми фанами, які нині переважно обмежені чатом на Twitch. Ми стрімко набираємо популярність в Європі та плануємо до кінця року вийти ще й на північноамериканський ринок»- прокоментував CEO Organization.GG Дмитро Охрімчук.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Про кіберспорт
Кіберспорт, е-спорт – спортивні змагання з відеоігор. Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри Doom, в 1997 році в США з’явилася перша ліга електронного спорту – Cyberathlete Professional League. Відтоді з’явилося багато нових ліг із кіберспорту. 2015 року світова аудиторiя кіберспорту становила 226 мільйонiв людей і планувалося, що 2019 року вона досягне 427 мільйонiв.
Нагадаємо, у Запоріжжі створять інноваційний хаб для дітей.
Як ми повідомляли раніше, українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тис. інвестицій від венчурного фонду QPDigital..
Головне фото: funduk.ua.
Економіка

Український бренд hiSnack виставив на полички альтернативу шкідливим картопляним чіпсам – сушені снеки з фруктів та овочів, пише newfood.media.
Здорова їжа представлена безліччю смаків – від нейтрально овочевих до солодких.
«Ми нічого не вигадуємо, тільки перетворюємо те, що створила природа, в смачний і корисний перекус», – говорять у компанії.

Олександр Янов, засновник бренду hiSnack, розпочав своє виробництво 4 роки тому. Говорить, що після численних спроб і невдач нарешті отримав гідний продукт.
«Ми впорались та активно продовжуємо рухатись далі, – каже він. – Дуже хочеться, щоб нашу продукцію з надписом Made in Ukraine можливо було купити в будь-якому куточку земної кулі».
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Влітку 2020-го у рамках проєкту «Бізнес-трамплін» компанія отримала призовий фонд, який направить на автоматизацію пакування снеків.

У компанії додають, що hiSnack – це лише натуральні продукти, без барвників, консервантів, цукру та з мінімум калорій.
Отже, вони ідеально підійдуть тим, хто дбає про здоров’я, але полюбляє солоденьке.
Нині у асортименті здорової їжі – перекуси з яблука, груші, ананасу, манго, кокосу, полуниці, буряку, та навіть помідорів. Ймовірно, пізніше з’явиться батат та кабачки.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн
Усі фото: facebook.com/hisnack.
Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.