Суспільство
«Незламна краса»: історія вчительки з Лисичанська, яку поранив уламок ворожої ракети (ВІДЕО)
Уламок ворожої ракети влучив Олені прямо в око, позбавивши її частини обличчя. Після того жінці було боляче дивитися в дзеркало. Та завдяки українським хірургам вона знову усміхається, а її обличчя відновлюється.
Історію незламної українки розповідає ШоТам.
Олені Свєтловій 59 років. Вона вчителька хімії та біології з Лисичанська. 20 червня 2022 року жінка потрапила під ворожий обстріл. Уламок снаряда поцілив їй прямо в око і знищив частину обличчя.
Першу допомогу надали військові медики, потім Олена пролежала три тижні в комі у лікарні в Дніпрі. Опритомнівши, жінка побачила, що з нею сталося, і не могла прийняти себе.
Ока та верхньої частини носа більше не було. Її охопив страх залишитися такою назавжди. Та спеціалісти центру «Незламні» запевнили: зроблять усе, аби повернути їй красу.
«Пацієнтка поступила не одразу до нас. А вже була переведена з запальними явищами, тобто це і викликало, власне, складність. На сьогоднішній день ми потихеньку йдемо до своєї певної мети», – каже Олег Ковтуняк, завідувач відділення щелепно-лицевої хірургії.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
Аби закрити діру в обличчі, хірурги приживили на це місце шматок із чола. І лише після цієї операції Олена знову наважилася поглянути на себе.
Сил та віри в себе додав курс тілесно-орієнтованої психотерапії. Кожне таке заняття повертає Олені відчуття свого обличчя, а разом із цим і душевний спокій.
«Важливо знайти цей ключик до тіла, щоб усе тіло нас послухалося і допомогло нам працювати з цією проблемою, яка в нас відбулася внаслідок травми», – Вікторія Зеленко, спеціалістка з тілесно-орієнтованої психотерапії.
До жінки повертається впевненість. І вона наважилася на сміливий крок. Взяла участь у фотопроєкті про жінок, чию красу не зламати російськими снарядами. А власний портрет на виставці, організованій центром «Незламні», додав їй віри в майбутнє.
Нині Олена мешкає у Львові в модульному містечку для переселенців. Звідси дистанційно проводить уроки для учнів своєї школи, які опинилися в різних куточках світу.
Під час уроків камера Олени поки що вимкнена. Але скоро учні знову побачать свою вчительку. І не тільки онлайн. Тим часом лікарі готуються до наступної пластичної операції Олени.
«Тепер будемо думати, як відновити естетику. Дірку ми закрили, скажемо так, а тепер треба красу наводити», – каже Олег Ковтуняк.
Олена – перша пацієнтка нового напрямку «Незламна краса» від центру «Незламні». Ця програма доступна кожному постраждалому від війни, хто потребує відновлення обличчя.
А Олена вірить: російський слід незабаром зникне з її обличчя та з її рідного Лисичанська.
Нагадаємо, у Національному реабілітаційному центрі «Незламні» встановили протези 32-річному військовому, який у російському полоні втратив обидві ноги.
До того ж фахівці реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ удосконалили техніку виготовлення протезів.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі