Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні планують збудувати велику базу з виготовлення суден

Опубліковано

Генеральний директор державної компанії «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Москаленко повідомив про плани створення промислового парку на базі судноремонтного заводу в Кілії, Одеська область.

Про це повідомляє inventure.

Про завод

Завод УДП у Кілії є одним з небагатьох в Україні, що продовжує ремонт та будівництво флоту, тому є ідеальним місцем для створення суднобудівної бази національного масштабу.

  • Завод знаходиться за 47 км від Чорного моря.
  • Власна акваторія та інфраструктура.
  • Вже наявне обладнання для суднобудування.
  • З 19 га території заводу використовується лише 9 га, що дозволяє розміщення нових виробництв.
  • Понад 300 висококваліфікованих фахівців.

Дмитро Москаленко зазначив, що вже є кілька пропозицій від іноземних компаній щодо спільного виробництва у Кілії. Першим резидентом промислового парку Kiliya можуть стати суднобудівники із країн Балтії.

Читати також: На Megogo вийшов фільм «Нам своє робить» про військовий гумор: перегляд безкоштовний

Глава УДП впевнений, що формат промислового парку дозволяє максимально ефективно використати потенціал заводу. Завод у Кілії має всі необхідні умови для розвитку суднобудівної галузі на національному рівні.

Обговорення на Ukraine Recovery Conference (URC2024)

Проєкт промислового парку Kiliya буде обговорюватися на Ukraine Recovery Conference (URC2024) у Берліні, яка стартує 11 червня. Це надає можливість залучити міжнародних інвесторів та партнерів для реалізації проєкту.

Створення промислового парку на базі заводу в Кілії має великий потенціал для розвитку суднобудівної галузі в Україні, залучення іноземних інвестицій та створення нових робочих місць.

Нагадаємо, що 340 тис. військовозобовʼязаних оновили дані про бронювання в «Резерв+».

Фото: УДП.

Економіка і бізнес

Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Опубліковано

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.

Про це повідомили у студії boardova.

Сюжет гри

Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».

У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.

У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Цінність гри для людей з-за кордону

«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.

Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.

«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.

Зміни у новому виданні

Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:

  • «Зима»;
  • «Місцини» (із пам’ятками України);
  • «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).

Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.

Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.

Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).

Фото: студія boardova

Читати далі

Економіка і бізнес

Delo.ua організовує у Києві Business Wisdom Summit: програма події

Опубліковано

11 квітня 2025 року у Києві діловий портал Delo.ua організовує Business Wisdom Summit. Під час події керівники одних із найбільших компаній в Україні обговорюватимуть трансформацію українського бізнесу та ринкові тренди у 2025 році.

Про це повідомили організатори.

Програма події

Під час саміту відбудеться сім панельних дискусій, нетворкінг серед 500 професіоналів та церемонія нагородження найкращих управлінців за версією «ТОП-100. Рейтинги найбільших». 

Подія проходитиме під гаслом «Дієві стратегії лідерів» із такими головними тематиками:

  • розвиток економіки України;
  • залучення інвестицій у відновлення країни;
  • масштабування бізнесу на світові ринки;
  • робота підприємців в умовах війни;
  • експорт для українських виробників зброї;
  • зменшення ризиків фінансування бізнесу в Україні.

Своїм досвідом на саміті поділиться президент корпорації TERWIN, співвласник EVA та VARUS Руслан Шостак, СЕО медіакомпанії Starlight Media Олександр Богуцький, міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, голова правління ПУМБ Сергій Черненко, генеральний директор мережі супермаркетів NOVUS Марк Петкевич, засновник ГО «Принцип» і юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм та багато інших професіоналів.

Зареєструватися на подію та дізнатися більше про Business Wisdom Summit можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні оголосили лідерів фінансового сектору за рейтингом «Топ Фінанс 2025».

Фото обкладинки: сайт Business Wisdom Summit

Читати далі

Економіка і бізнес

OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

Опубліковано

До національної програми підтримки військовослужбовців у застосунку «Армія+» доєдналася мережа АЗК OKKO. Мережа стала п’ятим партнером програми «Плюси».

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Пропозиції для військових

OKKO дозволяє військовим заощаджувати 6 гривень за літр бензину та дизелю, а також 2,5 гривні за літр газу. Разом із тим військові зможуть використовувати 20% знижки на меню АЗК та 10% на товари в магазині.

Максимальний обсяг пального зі знижкою становить 200 літрів на місяць. Натомість максимальна сума на покупки зі знижкою в кафе та магазині складає три тисячі гривень.

Аби скористатися цими послугами, варто згенерувати QR-код у застосунку, щоби оператор на касі його просканував. Пропозиція діє по всій країні.

Читайте також: 3-тя штурмова запустила власний магазин: увесь прибуток передаватимуть військовим

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG та OKKO.

«Кількість бізнесів, які доєднуються до “Плюсів”, поступово збільшується. Раді, що швидко і злагоджено запартнерилися із мережею АЗК ОККО, що надала нашим захисникам та захисницям чудові пропозиції. Цінності компанії такі ж самі, що і у нашої програми, — тепло, людяність, вдячність. А ще й відповідальність, із якою вони підтримують військових впродовж усього широкомасштабного вторгнення», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, що український полярник, який воював у ЗСУ, повертається в Антарктику після протезування (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка АЗК OKKO

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 години тому

Шо там у ШоТам або навіщо інвестувати в добрі новини для українців

На тлі зупинки грантової підтримки від Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID) чимало українських медіа...

Суспільство1 день тому

«Пам’ять у наших руках»: як мама та донька створили кондитерську на честь загиблого батька-військового 

Після загибелі свого чоловіка-військового Михайла киянка Наталя Реуцька не могла змусити себе бодай спробувати спекти...

Культура3 дні тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...