Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Немає болю та неправильне планування: 10 помилок маркетологів

Опубліковано

У Києві 19-21 вересня відбувся IV Форум Креативних Індустрій. Ця подія протягом трьох днів об’єднувала понад 170 експертів із 16 сегментів креативних індустрій та близько 1500 відвідувачів. Спікер форуму Анастасія Давидова розповіла глядачам про помилки, які допускають маркетинг-директора та в чому успіх команди.

Анастасія Давидова

Екс-маркетинг-директор (CMO) найбільшої мережі кінотеатрів Мультиплекс. Президент клубу маркетинг директорів “The CMO Club CIS” і спікер Cannes Lions & Europe Innovation Summit. Володарка кількох нагород за ефективні комунікаційні кампанії, включаючи нагороди Effie і КМФР.

Світ постійно змінюється і з’являється багато інновацій та технологій. Маркетологи, як ніхто інший, повинні бути в курсі всіх нових тенденцій. Те, що вони вивчали 5-10 років тому – не актуально. Зараз Гугл, Фейсбук, Інстаграм змінюють алгоритми. Тому, щоб створити ефективну рекламну кампанію вашому бізнесу потрібно постійно навчатись на своїх помилках і знати більше.

Отже, помилка #

1. Не розуміти на 100% свого споживача

Часто маркетологи не знають, чим живе споживач. Кожний продукт повинен знати свого споживача: о котрій годин прокинувся, яку каву випив, на яку заправку заїжджає. Тобто все, що відбувається з ним протягом дня. Зараз важливо розуміти свого споживача саме через персоналізацію. Я, як людина, не хочу отримувати розсилку, яка мені не цікава. Щоб знати про свого споживача варто проводити дослідження, аналізи, фокус-групи. Це можна робити навіть у місцях продажу і питати, чому ви купили саме у нас. 

2. “Неправильна” внутрішньокорпоративна комунікація

Завдання маркетологів – у тому числі і комунікувати, у тому числі і з керівниками різних департаментів. Вони повинні бути в курсі всього і бути всюди: на виробництві, в продажах, і логістиці. Задача маркетолога – максимально спілкуватись і бути обізнаним у всіх бізнес-процесах.

3. Упускати або не бачити нові можливості на ринку

Бізнес – це маркетинг та інновації. Нові можливості для ринку – це зростання вашого продукту. Ви маєте бути в курсі того, які зміни відбуваються на ринку, щоб швидко їх застосовувати. 

Для прикладу, Кім Кардашян запустила в Інстаграмі нову косметику. Це означає, що при її 120 млн фоловерів – це буде трендом на ринку. Маркетологи повинні це відстежувати, щоб використати в якості реклами.

4. Неправильна структура і організація роботи відділу маркетинга

Як часто буває у компаніях, людей не вистачає і інші роблять не свою роботу. Тоді маркетинг не налагоджений структурно і виникають проблеми з якісним виконанням поставлених задач.  Ви повинні слідкувати за тим, щоб у компанії був смм-спеціаліст, контент-менеджер, e-mail менеджер, таргетолог та діджитал-маркетолог. Якщо когось не вистачає, то якість роботи буде страждати. 

5. Неправильне планування та аналіз ефективності

Якщо запустили маркетингову кампанію і не знають, чи вона запрацювала, або запланували не правильно – це помилка. Наприклад, у грудні всі активно починають продавати все, бо йде підготовка до Нового року. У такому разі якщо ви запустили кампанію 20 грудня – ви запізнились. Потрібно планувати кампанії під свята, івенти, споживацькі сплески, тобто перше вересня, восьме березня тощо. Є кілька інструментів ефективного планування, які ви можете використовувати: AGILE, Star MAP, Team Building, Soft: Monday, Slack, Analytics. 

6. Відсутність метрик для захисту своєї стратегії

Все, що ви робите в маркетингу, повинно підкріплюватись цифрами. Помилка маркетолога в тому, що вони не слідкують за цими метриками, тобто не оперують цифрами. Під кожний продукт потрібно використовувати свою метрику, затверджувати і навчати команду використовувати їх. Наприклад, скільки коштує контакт, які обсяги аудиторії, що про нас говорять споживачі, де говорять, які канали використовують.

7. Фокус тільки на продажі та ліди, але не на бренд

Іноді компанії фокусуються тільки на збільшенні продажів, при тому у них зовсім не розкручений бренд. А це дуже важливо. Потрібно починати з розуміння бренду і робити так, щоб вас впізнавали.

8. HR vs Marketing

Помилка в тому, що маркетинг працює окремо від ейчар-служби. А саме співробітники компанії є найбільшими промоутерами бренду. Якщо ви кажете, що ваш продукт найкращий, а співробітники вважають інакше – це погано і впливає на продажі. Тому маркетингу потрібно працювати спільно з HR-департаментом, щоб перетворити співробітників на амбасадорів бренду.

9. Відсутність USP, його невизначеність (= рішення болю)

USP – це унікальна торгова пропозиція, тобто коли продукт відрізняється від інших на ринку. Наприклад, ви запускаєте виробництво червоного лаку для нігтів. Ви повинні чітко розуміти, чим ваш лак відрізняється від інших і який біль споживача він вирішує. Наприклад, лак тримається на нігтях в два рази більше за інших. Тобто, ваша задача – донести до споживача унікальність вашого продукту, чому він має переключатися на вас  і яку проблему чи біль він вирішить завдяки вам.

10. Боятись здійснити і визнати помилку

На помилках вчаться і боятись цього не потрібно. Зазвичай, маркетологи важко переносять те, що стратегія не спрацювала. Всі пункти помилок – це ті моменти, які маркетолог повинен тестувати, щоби потім розуміти, що спрацювало, а що ні. І після цього швидко навчатись та робити інше. 

Коментарі

Суспільство

У Києві триває будівництво метро на Виноградар (ФОТО)

Опубліковано

Будівництво нових станцій київського метро на Виноградарі набирає обертів. Роботи активно проводять на кількох ділянках.

Про це повідомляє КМДА з посиланням на КП «Київський метрополітен».

Поблизу станції «Сирець» споруджують демонтажну шахту. Саме через неї вилучатимуть тунелепрохідний щит після завершення робіт.

Роботи на інших ділянках

Будівельники одночасно виконують кілька ключових етапів:

  • укладають гідроізоляцію та армують стіни тунелю;
  • бетонують стіни;
  • розробляють ґрунт для тунелів;
  • монтують розстрільні пояси для майбутніх дворівневих тунелів;
  • облаштовують джетпали, які стабілізують основу конструкцій.

Читати також: На станції метро «Либідська» розпочинають капітальний ремонт ескалаторів

Як працюють

Будівництво триває цілодобово. До процесу залучено міські служби та підрядні організації, які працюють у тісній співпраці, щоб дотримуватися графіка.

Нагадаємо, що в Києві триває будівництво метро на Виноградар: що нового зробили (ФОТО).

Фото: КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додає 52 вагони та створює 4 тисячі додаткових місць для святкових подорожей

Опубліковано

До новорічних свят «Укрзалізниця» запускає 52 додаткові вагони до популярних потягів по всій країні. Це допоможе забезпечити високий попит на подорожі під час святкового періоду.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Що зміниться

П’ять вагонів додають до складу потяга Львів – Київ – Дніпро (№ 79/80).

Читати також: «Магічні експреси» у стилі Гаррі Поттера здійснили перші рейси (ФОТО)

Додаткові місця також з’являться у потягах:

  • Київ – Ужгород (№ 81/82);
  • Київ – Рахів (№ 95/96);
  • Запоріжжя – Солотвино (№ 39/40);
  • Запоріжжя – Львів (№ 127/128);
  • Миколаїв – Київ (№ 121/122).

Загалом це близько 4 тисяч додаткових місць у різних напрямках.

Нагадаємо, що військові можуть придбати квитки на потяги «Укрзалізниці» через «Армія+».

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У «Видавництві Старого Лева» випустять нову книжку Євгенії Кузнєцової (ФОТО)

Опубліковано

Українська письменниця, перекладачка й авторка бестселерів «Спитайте Мієчку» та «Драбина» Євгенія Кузнєцова готує до друку нову книжку під назвою «Вівці цілі».

Про це повідомляє ВСЛ.

Що відомо про нову історію

За словами авторки, цей текст — ще одне «підглядання» за звичайними людьми, яких вона описує з теплом і розумінням:

«“Вівці цілі” — це черговий текст-підглядання. Там нема гостросюжетності, є сніг, ялинки, приємна зимова атмосфера, але все ж повітря дзвенить від тривожності. Я хотіла написати без цього тривожного тла, але переписувати вже не буду. Мені важливо говорити про звичайних людей. Про людей, які часом туплять, нервують, їх мучить совість, вони недоречно закохуються і сумніваються у тому, що робити далі».

Фото: ВСЛ

Читати також: Megogo запускає онлайн-книгарню: як це працює і що пропонують

Ілюстрації для книги створила художниця Андріана Чуніс.

На сайті «Видавництва Старого Лева» вже можна оформити передзамовлення на «Вівці цілі». Воно триватиме до 10 березня. Читачі, які замовлять книжку в цей період, отримають разом із нею авторську листівку від Євгенії Кузнєцової.

Нагадаємо, чому українці читають: «Український інститут книги» опублікував результати дослідження.

Фото: theukrainians.

Коментарі

Читати далі