

Суспільство
Немає болю та неправильне планування: 10 помилок маркетологів
У Києві 19-21 вересня відбувся IV Форум Креативних Індустрій. Ця подія протягом трьох днів об’єднувала понад 170 експертів із 16 сегментів креативних індустрій та близько 1500 відвідувачів. Спікер форуму Анастасія Давидова розповіла глядачам про помилки, які допускають маркетинг-директора та в чому успіх команди.
Анастасія Давидова
Екс-маркетинг-директор (CMO) найбільшої мережі кінотеатрів Мультиплекс. Президент клубу маркетинг директорів “The CMO Club CIS” і спікер Cannes Lions & Europe Innovation Summit. Володарка кількох нагород за ефективні комунікаційні кампанії, включаючи нагороди Effie і КМФР.
Світ постійно змінюється і з’являється багато інновацій та технологій. Маркетологи, як ніхто інший, повинні бути в курсі всіх нових тенденцій. Те, що вони вивчали 5-10 років тому – не актуально. Зараз Гугл, Фейсбук, Інстаграм змінюють алгоритми. Тому, щоб створити ефективну рекламну кампанію вашому бізнесу потрібно постійно навчатись на своїх помилках і знати більше.
Отже, помилка #
1. Не розуміти на 100% свого споживача
Часто маркетологи не знають, чим живе споживач. Кожний продукт повинен знати свого споживача: о котрій годин прокинувся, яку каву випив, на яку заправку заїжджає. Тобто все, що відбувається з ним протягом дня. Зараз важливо розуміти свого споживача саме через персоналізацію. Я, як людина, не хочу отримувати розсилку, яка мені не цікава. Щоб знати про свого споживача варто проводити дослідження, аналізи, фокус-групи. Це можна робити навіть у місцях продажу і питати, чому ви купили саме у нас.
2. “Неправильна” внутрішньокорпоративна комунікація
Завдання маркетологів – у тому числі і комунікувати, у тому числі і з керівниками різних департаментів. Вони повинні бути в курсі всього і бути всюди: на виробництві, в продажах, і логістиці. Задача маркетолога – максимально спілкуватись і бути обізнаним у всіх бізнес-процесах.
3. Упускати або не бачити нові можливості на ринку
Бізнес – це маркетинг та інновації. Нові можливості для ринку – це зростання вашого продукту. Ви маєте бути в курсі того, які зміни відбуваються на ринку, щоб швидко їх застосовувати.
Для прикладу, Кім Кардашян запустила в Інстаграмі нову косметику. Це означає, що при її 120 млн фоловерів – це буде трендом на ринку. Маркетологи повинні це відстежувати, щоб використати в якості реклами.
4. Неправильна структура і організація роботи відділу маркетинга
Як часто буває у компаніях, людей не вистачає і інші роблять не свою роботу. Тоді маркетинг не налагоджений структурно і виникають проблеми з якісним виконанням поставлених задач. Ви повинні слідкувати за тим, щоб у компанії був смм-спеціаліст, контент-менеджер, e-mail менеджер, таргетолог та діджитал-маркетолог. Якщо когось не вистачає, то якість роботи буде страждати.
5. Неправильне планування та аналіз ефективності
Якщо запустили маркетингову кампанію і не знають, чи вона запрацювала, або запланували не правильно – це помилка. Наприклад, у грудні всі активно починають продавати все, бо йде підготовка до Нового року. У такому разі якщо ви запустили кампанію 20 грудня – ви запізнились. Потрібно планувати кампанії під свята, івенти, споживацькі сплески, тобто перше вересня, восьме березня тощо. Є кілька інструментів ефективного планування, які ви можете використовувати: AGILE, Star MAP, Team Building, Soft: Monday, Slack, Analytics.
6. Відсутність метрик для захисту своєї стратегії
Все, що ви робите в маркетингу, повинно підкріплюватись цифрами. Помилка маркетолога в тому, що вони не слідкують за цими метриками, тобто не оперують цифрами. Під кожний продукт потрібно використовувати свою метрику, затверджувати і навчати команду використовувати їх. Наприклад, скільки коштує контакт, які обсяги аудиторії, що про нас говорять споживачі, де говорять, які канали використовують.
7. Фокус тільки на продажі та ліди, але не на бренд
Іноді компанії фокусуються тільки на збільшенні продажів, при тому у них зовсім не розкручений бренд. А це дуже важливо. Потрібно починати з розуміння бренду і робити так, щоб вас впізнавали.
8. HR vs Marketing
Помилка в тому, що маркетинг працює окремо від ейчар-служби. А саме співробітники компанії є найбільшими промоутерами бренду. Якщо ви кажете, що ваш продукт найкращий, а співробітники вважають інакше – це погано і впливає на продажі. Тому маркетингу потрібно працювати спільно з HR-департаментом, щоб перетворити співробітників на амбасадорів бренду.
9. Відсутність USP, його невизначеність (= рішення болю)
USP – це унікальна торгова пропозиція, тобто коли продукт відрізняється від інших на ринку. Наприклад, ви запускаєте виробництво червоного лаку для нігтів. Ви повинні чітко розуміти, чим ваш лак відрізняється від інших і який біль споживача він вирішує. Наприклад, лак тримається на нігтях в два рази більше за інших. Тобто, ваша задача – донести до споживача унікальність вашого продукту, чому він має переключатися на вас і яку проблему чи біль він вирішить завдяки вам.
10. Боятись здійснити і визнати помилку
На помилках вчаться і боятись цього не потрібно. Зазвичай, маркетологи важко переносять те, що стратегія не спрацювала. Всі пункти помилок – це ті моменти, які маркетолог повинен тестувати, щоби потім розуміти, що спрацювало, а що ні. І після цього швидко навчатись та робити інше.
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»
Суспільство

Німецький дизайнер Франк Петер Вільде ініціював благодійний збір на карету швидкої допомоги для України. Він закликав зробити пожертви в межах великодньої кампанії підтримки українських медиків.
Про це повідомив дизайнер на сторінці в інстаграм.
У своєму зверненні дизайнер наголосив, що пожертва на швидку допомогу — це внесок у мирне майбутнє Європи, вільне від російської агресії. Він підкреслив, що допомога Україні — це не лише акт солідарності, а й турбота про безпеку для наступних поколінь.
Збір відбувається через платформу YOUkraine, що системно підтримує українських військових та цивільних.
Читайте також: Принцу Гаррі подарували в Україні великодній кошик із символічним наповненням
Про дизайнера
Франк Петер Вільде — відомий німецький фешн-дизайнер, який публічно підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення. Він неодноразово виступав із заявами проти війни та закликами до європейської спільноти діяти.
У інстаграмі стиліст регулярно згадує Україну та поширює заклики про звільнення окупованих росією територій. У своїх образах Франк часто використовує поєднання кольорів українського прапора. Селфі Франка у ліфті стали фірмовим жестом для підтримки українців. На них Вільде доєднується до акцій Free Azov, одягає вишиванки та просуває автентику України.
Нагадаємо, що берлінський дизайнер Франк Вільде заспівав у таксі Uklon в Києві (ВІДЕО).
Також ми писали, що він вшанував пам’ять української художниці та бойової медикині Маргарити Половінко.
Фото обкладинки: інстаграм-сторінка Франка Вільде