Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“(Не)помітні історії”: в Брюсселі відкрили виставку про українських переселенців

Опубліковано

В “Station Europe”, будівлі Європейського парламенту в Брюсселі, відкрили виставку, яка присвячена історіям дев’яти осіб з півдня та сходу України. Ці люди були змушені залишити свої рідні домівки через обстріли, пережили перевірки та знущання від російських окупантів, борючись за своє виживання.

Про це повідомила комунікаційна агенція Gres Todorchuk.

фото: Gres Todorchuk

Про виставку

Ці історії супроводжуються зображеннями найцінніших предметів, які вдалося забрати перед евакуацією: шапка та шарф, виткані в тимчасово окупованому рідному місті; прикраса, яку майже знищили окупанти на блокпосту; записка від найближчої подруги, що залишилася на тимчасово окупованій території; синьо-жовта стрічка, якою герой пройшов полон у Херсоні; ключі від будинку, що вже зайшли його розграбували росіяни; книга з бібліотеки в Маріуполі, яка допомагала героїні боротися з онкологією під час повномасштабної війни в Україні, та інші.

Читати також: Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Презентація виставки

Виставку зі світлинами та історіями внутрішньо переміщених українців вже відвідали: регіональна директорка UNFPA у Східній Європі та Центральній Азії, Флоренс Бауер, та представник України при Європейському Союзі, Всеволод Ченцов.

фото: Gres Todorchuk

Як потрапити на виставку

Відвідати виставку до 25 квітня включно можуть усі охочі за адресою: Брюссель, площа Люксембург (Place du Luxembourg), Station Europe, Ukrainian Civil Society Hub.

Гості експозиції мають змогу просканувати QR-код та перейти на сайт, щоб дізнатися більше про те, як Центри допомоги врятованим можуть підтримати внутрішньо переміщених українців.

Нагадаємо, що український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагороду.

Також ми повідомляли, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Фото: Gres Todorchuk

Суспільство

Нова Пошта відкрила перше відділення в Іспанії

Опубліковано

Нова Пошта відкрила відділення в Барселоні. Іспанія стала 12 європейською країною, у якій компанія відкрила своє відділення.

Про це йдеться на сайті Нової пошти.

Відділення відкрили за адресою C/Gran de Sant Andreu, 413, Sant Andreu, 08030. Українці можуть отримувати та відправляти в Іспанію документи, посилки та вантажі до 100 кілограмів, а доставка з України триватиме від восьми днів.

Також у травні почне працювати адресне обслуговування кур’єром, завдяки якому можна буде відправити та доставити вантажі до 1000 кілограмів на будь-яку адресу в Іспанії.

Читайте також: “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош

Вартість доставки з України в Іспанію

  • Документи до 1 кілограма – 1000 гривень;
  • Посилки до 2 кілограмів – 1050 гривень;
  • Посилки до 10 кілограмів – 1700 гривень;
  • Посилки до 30 кілограмів – 3000 гривень;
  • Вантажі від 30 до 1 000 кілограмів – 120 гривень за кожен кілограм.

Доставка кур’єром додатково коштує 100 гривень для відправлень до 30 кілограмів, або 120 гривень за кожні 100 кілограмів.

Клієнти можуть отримати промокод зі знижкою -15% на послуги з доставки посилок до 30 кілограмів з України в Іспанію до 15 травня.

Нагадаємо, Нова Пошта запускає компанію, яка генеруватиме електроенергію.

Фото: Нова Пошта

Читати далі

Суспільство

Як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні?

Опубліковано

За час повномасштабної війни в Україні отримали поранення 19 875 людей. Лікарні та реабілітаційні заклади мало пристосовані для пацієнтів, а косметичних ремонтів недостатньо, щоб створити умови для якісної реабілітації. Люди, що мають інвалідність або травми, не можуть самостійно користуватися простором – це перетворює людину з суб’єкта в об’єкт і не сприяє відновленню. Проте разом ми можемо це змінити. Як саме?
У Києві презентували покрокову зрозумілу інструкцію про те, як зробити заклади реабілітації безбар’єрними. Завантажити посібник можна безкоштовно за посиланням та самостійно перевірити заклад у своєму місті чи громад.

У посібнику ви знайдете:

  • перелік основних реабілітаційних послуг
  • матрицю порушень (ситуації, які демонструють бар’єри, з якими стикаються різні маломобільні групи населення)
  • рішення для різних просторів лікарні: вхід, подвір’я, коридори, сходи та ліфти, палати, навігація, їдальня, душові та вбиральні
  • кабінети фізичної терапії та ерготерапії, у яких пацієнти зможуть відновити побутові навички: ставити чайник, готувати їжу, відновити дрібну моторику тощо
  • також авторки додали анкету для самостійного аудиту медичного закладу на доступність: тож всі читачі можуть перевірити заклад у своєму місті або громаді. 

«Тут зібрані сучасні практики, підходи, рішення, щоби створювати простори лікарень привітними для всіх: людей, що допомагають відновлюватися: лікарів, терапевтів; для пацієнтів, для яких цей простір створюється; і відвідувачів: тих, хто приходить підтримати своїх рідних на шляху до відновлення» – поділилась на презентації Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена президента з питань безбар’єрності.

Читайте також: «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Безбар’єрність не закінчується на пандусах і пониженнях. Це про те, як зробити заклади реабілітації комфортними для пацієнтів і лікарів, місцем заспокоєння, розвантаження, безпеки, місцем відновлення: як соціально-психологічного, так і навичок людини, яка прагне повернутися до активного життя, а не лежати в палаті в очікуванні обслуговування». – пояснює Вікторія Тітова, керівниця проєкту, СЕО Big City Lab.

«Потреба в реабілітаційних послугах в Україні значно зросла після початку повномасштабного вторгнення росії. Водночас важливо не лише розвивати інфраструктуру, реконструювати будівлі, а й забезпечити доступність для всіх людей, які потребують таких послуг. Це дозволить їм комфортно та гідно пройти реабілітацію і полегшить процес одужання», — говорить заступниця Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Автори посібника – урбан-бюро Big City Lab. 

Посібник створено спільно з Міністерством охорони здоров’я України, в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської. 

За фінансової та технічної підтримки Світового банку, Посольства Швейцарії та партнерів з розвитку.

До створення посібника долучилися Мінвідновлення, фахівці з реабілітації, експерти з фізичної доступності, архітектори та військові, що самі проходили реабілітацію або допомагають відновитися іншим.

Додаткова інформація:

На презентації обговорили стратегію держави, пріоритети міністерств, найпоширеніші проблеми доступності реабілітаційних закладів, шляхи їх вирішення: Тетяна Ломакіна, (радниця-уповноважена президента з питань безбар’єрності), Марія Карчевич (заступниця міністра охорони здоровʼя України), Євген Плащенко (директор департаменту просторового планування територій та архітектури Інфраструктури України), Сімон Троллер (заступниця директора з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні (SDC)), Вікторія Тітова, (СЕО Big City Lab). 

На панельній дискусії шукали відповіді, що ж заважає реалізувати кращі практики доступності в Україні та зчим стикаються пацієнти, захисники та захисниці, лікарі та фахівці з реабілітації.

У дискусії взяли участьВасиль Стрілка (директор департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій Міністерства охорони здоров’я України), Софія Брем (архітекторка Big City Lab, спеціалістка з фізичної доступності, Олексій Притула (ветеран, ветеринарний лікар), Наталя Заболотна (перша заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації), Віталій Пчолкін (виконавчий директор ГО «Група активної реабілітації»), Олена Долинна (керівниця Центру реабілітації КНП «Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної ради»). Модерувала дискусію Уляна Пчолкіна (голова правління спілки «Ліга сильних», консультантка з питань безбарʼєрності Superhumans Center).

Нагадаємо, понад 16 тисяч українців отримають мікрогранти на розвиток бізнесу.

Фото: Вінницька ОВА

Читати далі

Суспільство

Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

Опубліковано

У мережі з’явився другий трейлер фільму «Тісто». Він розповідає, що їжа – це найкращий спосіб наблизитися до тіла та душі людини. Вона зберігає зв’язок поколінь та допомагає усвідомити, ким були наші предки і ким залишаємося ми.

Документальна стрічка «Тісто» через історії людей, які відновлюють, зберігають і поширюють автентичні українські страви, розповідає про філософію хліба, борошна та тіста, а також – як вона насправді всіх нас пов’язує між собою.

Українців об’єднує національний гастрономічний код та власна унікальна кухня. Страви, які готували наші бабусі та прабабусі, були виразами їхньої любові, а спогади про ці смаки та традиції, пов’язані з готуванням, єднають нас із нашим корінням.

У кожному регіоні України ведучі досліджували певну страву, яка виникла там, є одним з символів цієї місцевості або ж готується за особливим рецептом. Так, наприклад, у Полтаві та області вони звернули увагу на вергуни та галушки (у місцевому ресторані їх понад 20 видів), а у Харкові — на вареники, а ще дізналися, як печуть «шахтарські паски».

Відомий шеф-кухар Євген Клопотенко продемонстрував традиційний рецепт пампушок. Мешканці Чернівецькій області пояснювали, що таке зАтирка, а одесити поділися традицією виготовлення справжнього форшмаку. Черкащани розкажуть про справжній хлібний квас та хліб на власноруч виготовленій заквасці. У Кіровоградській області ведучі скуштують пряники «коні і барини», у Дрогобичі — пляцок, а на Закарпатті — весільний медяник, до якого кожна господиня додає свій секретний інгредієнт. 

Читайте також: «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

Дізнавайтеся ще більше цікавинок про унікальні українські рецепти та людей, які допомагають їх передати наступним поколінням, у фільмі «Тісто»! З 2 травня в кіно!

Проєкт cтворено ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ ТЕЛЕВІЖН» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та бренду «Хуторок», партнерство з яким реалізовано агенцією інтегрованих рішень Brandly by FILM.UA.

ДОВІДКА

  • Жанр: документальний
  • Хронометраж: 95 хвилин
  • Ведучі: Володимир Ярославський, Ольга Мартиновська
  • Креативний продюсер: Сергій Гулейков
  • Режисер-постановник: Дмитро Кочнев
  • Оператор-постановник: Дмитро Муленко
  • Сценарист: Антон Базелінський
  • Композитор: CEPASA
  • Консультант проєкту: Олександр Веремієнко

Синопсис

Творча група відправляється у мандрівку Україною, аби поспілкуватися з унікальними людьми: кухарями, пекарями, кондитерами, рестораторами, та й просто фанатами гастрономічних досліджень. Ці люди — автори, дослідники і хранителі рецептів, вартові традицій, пов’язаних із виробами з тіста. Глядач дізнається понад два десятки рецептів. А за допомогою знаменитих українських кухарів вдасться зрозуміти, якою є філософія хліба, борошна, тіста. І як вона насправді всіх нас зв’язує між собою.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Скріншот із трейлеру

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство44 хв. тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення