

Економіка і бізнес
НБУ дозволив фізособам перекази за кордон для оплати реабілітації та протезів
Національний банк України пом’якшив з 16 вересня низку валютних обмежень.
Про це ідеться в повідомленні регулятора, відповідні зміни внесені постановою НБУ №115 від 15 вересня.
Зокрема, врахувавши відповідні пропозиції громадських організацій та банків, Нацбанк розширив перелік медичних послуг, для оплати яких фізособи можуть переказувати кошти за кордон.
До відповідного переліку додано:
- послуги з реабілітації,
- послуги з придбання протезів та їхніх складників,
- встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів.
Як зазначає регулятор, це важливо для відновлення здоров’я людей з інвалідністю, уключаючи учасників бойових дій, які потребують протезування.
Крім того, вирішено розширити можливості для банків та небанківських фінансових установ здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти. Так, під час розрахунку обсягу готівкової інвалюти, яку банк чи небанківська фінустанова має змогу продати на ринку, враховуватимуться залишки таких коштів у касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.
Дивіться відео: 13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ
Таким чином, уповноважені установи здійснюватимуть операції з продажу клієнтам іноземної валюти в готівковій формі в межах суми, яка визначається як сума таких складових:
- сума залишків готівкової інвалюти на 13 квітня 2022 року;
- обсяг перевищення купівлі готівкової інвалюти над обсягом її продажу за всіма інвалютами, що розраховується, починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів;
- 120% від обсягу купівлі безготівкової інвалюти у фізичних осіб за всіма інвалютами, що розраховується починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів.
Сума складових розраховується в доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, установленого НБУ на дату такого розрахунку.
Зазначається, що таке рішення ухвалено з метою подальшого нівелювання різниці між готівковим та безготівковим валютним курсом, що сприятиме підвищенню стійкості валютного ринку та стабілізації курсових очікувань.
Також регулятор дав змогу державним підприємствам та господарським товариствам, 100% акцій яких належать державі, переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов’язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, що були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабінетом міністрів.
Крім того, дозволено здійснювати інші платежі, пов’язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов’язань. На думку НБУ, такі зміни сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами.
Нагадаємо, Національний банк запустив сайт з фінансової грамотності «Гаразд».
Також ми повідомляли, що з нагоди Дня захисту дітей Нацбанк випустив пам’ятну 5-гривневу монету «Народжений в Україні».
Фото: АР.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay