Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Назвали ТОП-10 найпопулярніших серед українців аудіокнижок

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Стало відомо, які аудіокниги найчастіше слухають українці. Їх визначили у першій українській аудіокнигарні АБУК. Про це виданню “Читомо” повідомила директорка АБУК Марія Помазан.

Які найпопулярніші?

Серед платних книжок, які навіть під час карантину не були безкоштовними, ТОП-10 виглядає так:

  1. Олександр Авраменко. Збірник диктантів для підготовки до ДПА.
  2. Олександр Авраменко. Українська література. Хрестоматія для підготовки до ЗНО
  3. Валерій Ананьєв. Сліди на дорозі.
  4. Марк Менсон. Витончене мистецтво забивати на все.
  5. Сергій Жадан. Інтернат (досить популярні усі книжки Жадана )
  6. Оксана Забужко. Польові дослідження з українського сексу
  7. Іван Франко. Захар Беркут
  8. Сьюзен Кейн. Сила інтровертів
  9. Айн Ренд. Атлант розправив плечі (перша частина)
  10. Сергій Жадан. Ворошиловград.

 Це рейтинг за весь час існування аудіокнигарні.

Читайте також: Що почитати на карантині: ТОП-10 статей #ШоТам

Що ж стосується безкоштовних книжок, лідер серед них – «Лісова пісня» Лесі Українки. Під час «карантинної» акції дуже популярними були «Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека.

Статистика аудіокнигарні

За останній рік 15,5% покупців книгарні – із-за кордону, перш за все, зі США, Німеччини та Польщі. В деякі періоди цей показник сягав до 22%. Останнім часом найбільша вікова категорія покупців – 18-24 роки, адже найпопулярніші зараз книжки – аудіохрестоматія для підготовки до ЗНО та збірник диктантів. Однак ще півроку тому найбільшою демографічною категорією були чоловіки 25-44. Основна частина аудиторії АБУК, за словами Помазан, – патріоти України, які спілкуються українською; люди психотипу «новатори».

Зараз у додатках АБУК на платформах Google Play і App Store – більш ніж 69 тис. зареєстрованих акаунтів, з них більше 20 тис. покупців платних аудіокнижок. 

«Ми робимо ставку на власні аудіозаписи, але за цей рік у нас з’явилося багато партнерських аудіокнижок та подкастів. Під час карантину темпи запису трохи пригальмували: пишемося там, де у читців є можливість безпечно дістатися до студії звукозапису, пробуємо домашні студії дикторів. З нами працюють найкращі українські голоси, крім того, ми дуже цінуємо авторське читання. Це як особисте звертання людини до людини, підхід, який особливо зближує в часи кризи і який виживе за будь-якого сценарію розвитку технологій», – зазначає Марія Помазан.

Що послухати?

Наразі в аудіокнигарні доступні 180 художніх та бізнес-аудіокнижок, подкастів, аудіолекцій та матеріалів для школярів. Ще до початку літа компанія випустить підручники для 11 класу й нові аудіоп’єси.Наразі АБУК працює як магазин аудіокнижок, але планує розглянути частковий чи повний перехід на підписну модель впродовж найближчого року. Ознайомитися з каталогом та завантажити додаток можна за посиланням.

Головне фото: vydra.net.ua

Суспільство

Укрнафта запустила на Львівщині нову високодебітну свердловину

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.

«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.

Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.

Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює

Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.

В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.

Довідка

ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.

Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.

До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.

Фото: ukrnafta.com.

Читати далі

Суспільство

Знищено 10 із 17 «шахедів» за ніч — Повітряні сили

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.

Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.

Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.

Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».

«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКапітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей

До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Про Повітряні Сили

Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.

Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.

Фото: Повітряні Сили.

Читати далі

Суспільство

Одна з країн НАТО замовила для України партію снарядів на 140 млн євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.

Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».

Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.

Читайте такожОзброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку

У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.

Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.

Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.

Фото: Rheinmetall.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство18 години тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство23 години тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

Суспільство5 днів тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство5 днів тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

РЕКЛАМА: