Економіка і бізнес
Найбільшими виробниками української арахісової пасти стали студенти
Спілка львівських студентів стала найбільшим виробником арахісової пасти в Україні, передає портал Agroday.
Вклавши по парі сотень доларів львівські студенти за кілька років перетворили хобі у бізнес з мільйонними оборотами. Сьогодні вони одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні, яку реалізують під торговою маркою “ТОМ”.
Як розпочали свою справу?
Першу пасту – пару сотень баночок – зробили в 2012 році, маючи найосновніше обладнання – машинку, яка перероблює арахіс. Інвестиції на той момент склали по $100 від трьох студентів. Виробництво арахісової пасти – вже як бізнес, почали у 2015 році, вклавши у справу близько 2 млн грн.
Зараз на підприємстві встановлене німецьке та італійське обладнання, яке довелося переробляти під свої потреби.
Коли починали справу, то конкурентів практично не було. Зараз їх близько 10 в Україні: з них 5-6 – це студенти, 1-2 – реальні конкуренти. Але ринок дуже далекий від американського, він ще тільки розвивається, тому конкуренції майже не відчутно. На ринку України є і імпортна арахісова паста, чимало китайського продукту – він дорожчий та містить некорисні жири.
Читайте також: У селі на Чернігівщині запустили успішне виробництво сирів
Як зараз ведуть бізнес?
За роки інвестори напрацювали величезну базу оптових і роздрібних клієнтів по всій країні. Пасту продають у крамницях, еко-магазинах та спортивних клубах. Місячний оборот коливається від 0,5 до 2 млн грн. Продукт продають у стіках по 25 грам, та склі, пластику – 35, 180, 300, 500 г. Для виробництв продають відрами по 10 кг. У планах – продавати відерцями по 1 кг.
“Намагалися виходити на супермаркети. Але там дуже дикі умови. Там не йдеться про заробіток, хіба що про рекламу. Також працюємо з ресторанами, які беруть цю пасту для своїх сніданків. З нашої пасти виробляють круасани, попкорн, печиво, солодощі, корм для собачок. Для спортсменів – це джерело білка”, – розповіли на підприємстві.
Читайте також: Ужгородська майстриня виробляє ексклюзивний зефір
Сировину купують у прямих імпортерів – Індії, Аргентини, Китаю в залежності від сезону і ціни. Горіх беруть нечищений, далі його обсмажують, чистять від шкаралупи, доочищають і закидають, як сировину у апарат, що його переробляє. Перероблена паста потрапляє в дозатор. Термін зберігання пасти – шість місяців. На підприємстві кажуть, що працюють за ДСТУ, не додають ні емульгаторів, ні згущувачів, лише натуральні наповнювачі.
Наразі під брендом “ТОМ” продається 11 смаків арахісової пасти: нейтральна, солодка, солона, з шоколадом, медом, журавлиною, курагою, родзинками, чорносливом, шматочками шоколаду, шматочками арахісу.
Виробництво завантажене на 10%. При цьому в місяць, в залежності від сезону, “ТОМ” випускає від 3 до 10 т арахісової пасти.
Як планують розвиватись?
Масштабуючи бізнес, на підприємстві розширили асортимент: до бренду додалися згущене молоко (виготовляє підрядник, продають щомісяця близько 100 кг), чаї та гранола. Ще в “ТОМі” запустили виробництво дорогих, елітних горіхових паст з фундука, мигдалю і кеш’ю.
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
«ПриватБанк» запровадив нову послугу, яка дозволяє клієнтам обмінювати готівкову іноземну валюту на гривні через банкомати типу Recycler. Це перший подібний сервіс в Україні, що надає можливість здійснювати обмін цілодобово та без додаткових комісій.
Про це повідомляє «ПриватБанк».
Як скористатися послугою
- Обмін валют доступний у банкоматах Recycler ПриватБанку 24/7;
- клієнт вносить готівкову іноземну валюту (долари США або євро) у банкомат і одразу отримує готівкові гривні без необхідності зарахування на картку;
- операція здійснюється за актуальним готівковим курсом ПриватБанку;
- сума до 100 гривень, яка не може бути видана готівкою, зараховується на картку клієнта або мобільний рахунок;
- максимальна сума однієї операції — до 1000 доларів США або 1000 євро.
Читати також: Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів
Знайти найближчий банкомат Recycler «ПриватБанку» можна за допомогою офіційної карти відділень та банкоматів на сайті банку.
Фото: «ПриватБанк».
Коментарі
Економіка і бізнес
Допомога від міста-побратима
- мобільну операційну рентген-установку (С-дугу);
- рентген-прозорий мультифункціональний операційний стіл для складних операцій.
Систематична допомога від Брюсселя
- 5 автомобілів швидкої допомоги;
- 2 пожежні авто;
- апарат КТ;
- 28 ліжок з електроприводом та матрацами для реабілітації;
- 3 000 бронежилетів для медиків і працівників екстрених служб.
Коментарі