Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Найавторитетніше світове видання про архітектуру написало про квартиру у Львові (ФОТО)

Опубліковано

Про втілений львівськими архітекторами проєкт квартири в історичній забудові міста написало найавторитетніше світове видання про архітектуру ArchDaily.com. Про це повідомляє пресслужба міськради.

У чому унікальність квартири?

Як кажуть у міськраді, це помешкання на Гуцульській — реноваційний проєкт засновників архітектурного бюро «Replus» Христини Бадзян та Дмитра Сорокевича. Квартиру в будівлі 1892−1896 років архітектори робили для своєї сім’ї. Автори проєкту переосмислили традиційну гуцульську етніку і втілили її в австрійському неоренесансі.

Приміщення зазнало капітальної реконструкції та перепланування. Однак дизайнери максимально зберегли всі залишки автентики. Додатковий простір у вузьких і довгих кімнатах врятували за допомогою дзеркал та відповідного розміщення меблів.

Зберегли старі дерев’яні балки на стелі. Підлогу виклали шматочками натурального мармуру. У кімнатах відреставрували паркет. Із дверей ХІХ століття зняли численні шари фарби і покрили їх лаком.

В інтер”єр вписали оригінальний вінтажний гардероб, якому понад 150 років. Також архітектори дали нове життя п’єцу з фабрики Левинського — тепер це великий відкритий камін, викладений за принципом британського винахідника, графа Румфорда.

«Ми хотіли показати, що стара квартира може залишатися автентичною і водночас наповненою елементами життя сучасної людини. Любимо, коли перед нами є виклики, тому охоче взялися реалізовувати найсміливіші ідеї: з двору — алюмінієві вікна від стелі до підлоги, збережена автентика фасаду, зробили відкритий камін. „Не буде тяги“, „увесь дим в хату“ — це забобони. Ми довели, що це не так. Лишили дещо кітчеві двері, паркет, стіни, кахлі, не соромлячись їхнього вигляду, і протиставили цьому кухню за 40−50 тисяч доларів», — розповідає співавторка проєкту, співзасновниця бюро «Replus», архітекторка Христина Бадзян.

8 місяців ремонту

Повідомляється, що ідею втілили у 2019 році. Ремонт тривав вісім місяців.

«Нам подобається творити для себе, бо можна реалізувати всі шалені задуми, до яких ми уже доросли. Замовники до такого можуть бути поки не готові. Тому наші проєкти для себе завше дещо гіперболізовані. Мовляв, а можна ще отак», — додає Христина Бадзян.

Квартира на Гуцульській стала п’ятим проєктом архітектурного бюро у журналі ArchDaily. До цього видання відзначило роботу «Replus» над веганським кафе OM NOM NOM на вул. Римлянина й офісом львівської компанії «InSpe», а також реновацію помешкання на вул. Зарицьких і вілли неподалік Шевченківського гаю.

Квартира на Гуцульській стала п’ятим проєктом архітектурного бюро у журналі ArchDaily. До цього видання відзначило роботу «Replus» над веганським кафе OM NOM NOM на вул. Римлянина й офісом львівської компанії «InSpe», а також реновацію помешкання на вул. Зарицьких і вілли неподалік Шевченківського гаю.

Що відомо про архітекторів?

Бюро «Replus» заснували у 2014 році львівські архітектори Христина Бадзян та Дмитро Сорокевич. Команда спеціалізується на реконструкції. Концептуально у фокусі архітекторів — збереження автентики, підсилення накопиченого досвіду історичних львівських будівель мультифункціональними дизайнерськими практиками, а також гармонійне вписання оригінальної архітектурної думки у сучасний контекст відповідно до світових трендів. 

У 2017-му бюро «Replus» увійшло до Британської асоціації дизайнерів інтер’єру у структурі Товариства британського та міжнародного дизайну SBID. Того ж року стало фіналістом міжнародного професійного конкурсу у Лондоні із проєктом офісу компанії «InSpe». Того ж року Христина Бадзян і Дмитро Сорокевич отримали українську премію Artspace у категорії «Найкраще дизайнерське рішення для невеликої квартири площею до 60 м²» за проєкт реконструйованого помешкання на вулиці Зарицьких у Львові. Це попередня власна квартира подружжя архітекторів. Завдяки перетворенню за власним дизайнерським проєктом, її вдалося продати із меблями, технікою і навіть вазонками. За отримані кошти придбали більше помешкання на Гуцульській.

Зараз «Replus» творить інтер’єри майбутнього Львівського муніципального мистецького центру та Музею міста у пивницях Ратуші, а також розробляє проєкт ревіталізації простору довкола ставу Стосіка на Замарстинівській.

Хто такі ArchDaily?

ArchDaily — архітектурне онлайн-видання із семимільйонною читацькою аудиторією. Засноване у 2008 році у Нью-Йорку. Сайт публікує матеріали про останні новини у архітектурі з усього світу: тренди, втілені проєкти, дизайнерські продукти, інтерв’ю із представниками архітектурного середовища та професійні конкурси. Редакція співпрацює з найпрестижнішими і найвпливовішими архітектурними бюро по всьому світу і створює вартісний контент для архітекторів, дизайнерів та усіх небайдужих до цієї царини.

Коментарі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували стрічку «Сімейний альбом» про родинну історію Голодомору й війни (ВІДЕО)

Опубліковано

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада презентували документальну стрічку «Сімейний альбом». Його зняла режисерка Марина Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У фільмі досліджують історичні паралелі, які є між геноцидом росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабної війни.

Фото: пресслужба МКСК

Читайте також: У Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО)

«Прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки — британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року. Йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його», — написали в МКСК. 

Коли Самара віднайшла камеру свого прадіда та альбом із фотографіями з України, вона переосмислила свій творчий шлях. Жінка вирушила на Харківщину через 90 років після Голодомору, аби засвідчити сучасні прояви геноциду проти українського народу. 

Відео: ютуб-канал Планети кіно

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

У міністерстві зазначають, що фільм «Сімейний альбом» уперше представили у світі на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. 

Цей фільм уже озвучили п’ятьма мовами:

  • англійською;
  • польською;
  • німецькою;
  • французькою;
  • іспанською.

Фільм «Сімейний альбом» здобув перемогу на Мистецькому конкурсі державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» у 2023 році. Стрічку створила компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: ютуб-канал Планети кіно

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...