Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Найавторитетніше світове видання про архітектуру написало про квартиру у Львові (ФОТО)

Опубліковано

Про втілений львівськими архітекторами проєкт квартири в історичній забудові міста написало найавторитетніше світове видання про архітектуру ArchDaily.com. Про це повідомляє пресслужба міськради.

У чому унікальність квартири?

Як кажуть у міськраді, це помешкання на Гуцульській — реноваційний проєкт засновників архітектурного бюро «Replus» Христини Бадзян та Дмитра Сорокевича. Квартиру в будівлі 1892−1896 років архітектори робили для своєї сім’ї. Автори проєкту переосмислили традиційну гуцульську етніку і втілили її в австрійському неоренесансі.

Приміщення зазнало капітальної реконструкції та перепланування. Однак дизайнери максимально зберегли всі залишки автентики. Додатковий простір у вузьких і довгих кімнатах врятували за допомогою дзеркал та відповідного розміщення меблів.

Зберегли старі дерев’яні балки на стелі. Підлогу виклали шматочками натурального мармуру. У кімнатах відреставрували паркет. Із дверей ХІХ століття зняли численні шари фарби і покрили їх лаком.

В інтер”єр вписали оригінальний вінтажний гардероб, якому понад 150 років. Також архітектори дали нове життя п’єцу з фабрики Левинського — тепер це великий відкритий камін, викладений за принципом британського винахідника, графа Румфорда.

«Ми хотіли показати, що стара квартира може залишатися автентичною і водночас наповненою елементами життя сучасної людини. Любимо, коли перед нами є виклики, тому охоче взялися реалізовувати найсміливіші ідеї: з двору — алюмінієві вікна від стелі до підлоги, збережена автентика фасаду, зробили відкритий камін. „Не буде тяги“, „увесь дим в хату“ — це забобони. Ми довели, що це не так. Лишили дещо кітчеві двері, паркет, стіни, кахлі, не соромлячись їхнього вигляду, і протиставили цьому кухню за 40−50 тисяч доларів», — розповідає співавторка проєкту, співзасновниця бюро «Replus», архітекторка Христина Бадзян.

8 місяців ремонту

Повідомляється, що ідею втілили у 2019 році. Ремонт тривав вісім місяців.

«Нам подобається творити для себе, бо можна реалізувати всі шалені задуми, до яких ми уже доросли. Замовники до такого можуть бути поки не готові. Тому наші проєкти для себе завше дещо гіперболізовані. Мовляв, а можна ще отак», — додає Христина Бадзян.

Квартира на Гуцульській стала п’ятим проєктом архітектурного бюро у журналі ArchDaily. До цього видання відзначило роботу «Replus» над веганським кафе OM NOM NOM на вул. Римлянина й офісом львівської компанії «InSpe», а також реновацію помешкання на вул. Зарицьких і вілли неподалік Шевченківського гаю.

Квартира на Гуцульській стала п’ятим проєктом архітектурного бюро у журналі ArchDaily. До цього видання відзначило роботу «Replus» над веганським кафе OM NOM NOM на вул. Римлянина й офісом львівської компанії «InSpe», а також реновацію помешкання на вул. Зарицьких і вілли неподалік Шевченківського гаю.

Що відомо про архітекторів?

Бюро «Replus» заснували у 2014 році львівські архітектори Христина Бадзян та Дмитро Сорокевич. Команда спеціалізується на реконструкції. Концептуально у фокусі архітекторів — збереження автентики, підсилення накопиченого досвіду історичних львівських будівель мультифункціональними дизайнерськими практиками, а також гармонійне вписання оригінальної архітектурної думки у сучасний контекст відповідно до світових трендів. 

У 2017-му бюро «Replus» увійшло до Британської асоціації дизайнерів інтер’єру у структурі Товариства британського та міжнародного дизайну SBID. Того ж року стало фіналістом міжнародного професійного конкурсу у Лондоні із проєктом офісу компанії «InSpe». Того ж року Христина Бадзян і Дмитро Сорокевич отримали українську премію Artspace у категорії «Найкраще дизайнерське рішення для невеликої квартири площею до 60 м²» за проєкт реконструйованого помешкання на вулиці Зарицьких у Львові. Це попередня власна квартира подружжя архітекторів. Завдяки перетворенню за власним дизайнерським проєктом, її вдалося продати із меблями, технікою і навіть вазонками. За отримані кошти придбали більше помешкання на Гуцульській.

Зараз «Replus» творить інтер’єри майбутнього Львівського муніципального мистецького центру та Музею міста у пивницях Ратуші, а також розробляє проєкт ревіталізації простору довкола ставу Стосіка на Замарстинівській.

Хто такі ArchDaily?

ArchDaily — архітектурне онлайн-видання із семимільйонною читацькою аудиторією. Засноване у 2008 році у Нью-Йорку. Сайт публікує матеріали про останні новини у архітектурі з усього світу: тренди, втілені проєкти, дизайнерські продукти, інтерв’ю із представниками архітектурного середовища та професійні конкурси. Редакція співпрацює з найпрестижнішими і найвпливовішими архітектурними бюро по всьому світу і створює вартісний контент для архітекторів, дизайнерів та усіх небайдужих до цієї царини.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес3 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура4 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес4 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....