Технології
Наукові експерименти юних українських дослідників протестують у космосі
Наукові експерименти українських школярів зможуть потрапити на Міжнародну космічну станцію, повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.
Про це стало відомо під час підписання у Вашингтоні угоди про участь України в програмі місії 16-ї Міжнародної космічної станції.
«Уперше весь світ дізнається про наймолодших українських науковців. Наукові експерименти наших школярів відтепер зможуть потрапити на Міжнародну космічну станцію на орбіті Землі», – йдеться у повідомленні.
Особливість угоди
За інформацією, така можливість з’явилась в учнів 5-11 класів завдяки ініціативі Малої академії наук за підтримки МОН та Посольства України у США.
За угодою, 2021 року Україна вперше візьме участь в американській програмі з розвитку наукової та STEM-освіти, організованої Національним центром освіти наук про Землю та космос США (NCESSE) та Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка за підтримки НАСА (NASA).
Команди дітей отримають мінілабораторії та матимуть запропонувати ідеї для досліджень в умовах мікрогравітації на орбіті.
Під час двоетапного конкурсного відбору дві команди зможуть надістали свої експерименти на Міжнародну космічну станцію, де далі ними керуватимуть астронавти.
Читайте також: У мережі з’явився онлайн-пазл української космічної ракети “Циклон”. Пограємось?
Учасники команд-переможців побачать запуск ракети Falcon 9 на мисі Канаверал і візьмуть участь у науковій конференції у Вашингтоні.
Учителі, які працюватимуть із юними дослідниками, пройдуть професійне навчання від експертів програми у Вашингтоні.
Довідка
Міжнародна космічна станція (МКС) — пілотована космічна станція на орбіті Землі, створена для наукових досліджень у космосі.
SSEP – програма з розвитку наукової та STEM-освіти, організована Національним центром освіти наук про Землю та космос США (NCESSE) та Інститутом космічної освіти імені Артура Кларка (the Arthur C. Clarke Institute for Space Education) за підтримки НАСА (NASA).
Читайте також: Як у Дніпрі працює завод приватної космічної компанії Firefly Aerospace (ФОТО)
SSEP спеціалізується на дослідженнях мікрогравітації. З моменту заснування в 2010 році в програмі брали участь лише школярі США, Бразилії та Канади.
Нагадаємо, у Києві відкрили першу Шкільну обсерваторію.
Також ентузіаст зробив власну обсерваторію у містечку на Житомирщині.
Як ми повідомляли раніше, Нацбанк випускає монету на честь 250-річчя обсерваторії Львівського університету.
Головне фото: tech.24tv.ua.
Технології
Що можна подивитися
- повнометражні фільми — 84 гривні;
- короткометражні та інші стрічки — 45 гривень.
Освітній контент
Коментарі
Технології
Що таке «OUTEX»
Як виникла ідея
Для кого цей продукт
- люди, які прагнуть займатися спортом будь-де й будь-коли;
- ті, хто потребує реабілітації, але не має доступу до спеціалізованих центрів.
Коментарі