Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Науковець із Харкова створив пристрій для реабілітації військових: його особливості

Опубліковано

Викладач та інженер Михайло Фик з Харкова через повномасштабне вторгнення вже три роки живе в Івано-Франківську. Він розробив магнітно-ультразвуковий фізіотерапевтичний лікувальний опромінювач «МУФЛОН» для реабілітації військових. Пристрій у кілька разів дешевше західних аналогів та простіший у використанні.

Про це повідомили в Dev.ua.

Історія створення приладу

До науковця звернулися місцеві волонтери з пропозицією виробляти пристрої для реабілітації, передусім для військових. На той момент Михайло Фик уже кілька років займався подібними розробками. Власні дослідження він розпочав у 2014-2015 роках після російського вторгення.

«Такі прилади були потрібні для реабілітації військових, щоб вони швидше відновлювались, скоріше відходили після контузій, поранень. Але, по-перше, ті прилади, які зараз є на ринку, дуже складні й дорогі. По-друге, вони не є універсальні: навіть досвідченим лікарям складно швидко переналаштувати прилад під наявну потребу. Тому ми розробили такі аналоги, які були б більш універсальні й не менш ефективні, ніж фірмові, але ще недорогі та зручні у використанні», — розповів інженер.

Виготовлення пристрою коштує 100 євро. У виданні зазначають, що його аналоги в Європі коштують приблизно в сім разів більше.

Читайте також: У «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме

Як працює пристрій

На екрані пристрою відображається електричний потенціал статичного поля, що виникає при дотику контакту до опромінювача. Аплікатор кріпиться безпосередньо на тіло. Якщо подивитися на сигнал, то можна спостерігати спектр частот, який відображає спектральні характеристики приладу — набір хвильових «акордів», що впливають на організм.

«МУФЛОН» впливає на людину більш м’яко порівняно з відомою у світі Машиною Ральфа, яка застосовує ударно-хвильову терапію. Пристрій українського науковця буде корисний тим, хто має проблеми зі спиною або з ногами. Також якщо покласти його на потилицю, то можна полегшити симптоми контузії. Військові вказують, що пристрій допомагає краще спати.

Прилад може працювати зокрема й від павербанка, а використовувати його можна і вдома. Зараз в Івано-Франківську пристроєм скористалося близько сотні військових.

Наразі ці апарати виготовляють близько десяти волонтерів-ветеранів. Кілька приладів тестують у міській клінічній лікарні у відділенні реабілітації. Надалі винахід зможуть ліцензувати й використовуватимуть для лікування пацієнтів у військовому шпиталі.

Нагадаємо, що український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ.

Фото: видання Dev.ua

Технології

У «Дії» надсилатимуть медичні сповіщення: як це працюватиме

Опубліковано

Користувачам у «Дії» незабаром приходитимуть повідомлення від електронної системи охорони здоров’я, зокрема номери рецептів та направлення. Для цього уряд ухвалив відповідне рішення.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Які сповіщення приходитимуть

  • Код рецепта та погашення;
  • код направлення до лікарів;
  • запити на доступ до даних;
  • згода на обробку персональних даних;
  • затвердження плану лікування тощо.

Читайте також:

Як це працюватиме

Невдовзі такі сповіщення першочергово приходитимуть саме в застосунок. Якщо в людини немає «Дії», то повідомлення надішлють у Viber. Якщо немає месенджера, то сповіщення відправлять через SMS.

Нагадаємо, що українці поділилися рекордною кількістю документів через «Дію».

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Дії»

Читати далі

Технології

Українська компанія створила роботизований комплекс «Плющ»: його характеристики (ФОТО)

Опубліковано

Автономну мобільну платформу створила компанія «Роботизовані Комплекси». На «Плющі» можна розміщувати ретранслятор для стабільного зв’язку та станцію РЕБ.

Про це повідомили в компанії.

Особливості комплексу

«Плющ» обладнали щоглою на 9,5 метрів. Обладнання можна розгорнути за 80 секунд, а скласти за 60 секунд. Комплекс зі стальним корпусом важить 775 кілограмів.

Цей робот може долати відстань на 40 кілометрів з максимальною швидкістю 9 кілометрів за годину. Ним може керувати один або два оператори.

Читайте також: Документальна стрічка Чернова перемогла на престижному фестивалі «Санденс» (ВІДЕО)

Інші характеристики

  • Відео: Оптичний модуль: 1/3’’ 4МП, 1920 × 1080;
  • прохідність: кут крену 30°, кут виїзду на перешкоду 45°;
  • радіозв’язок: SIYI 5.8 GHz (10 кілометрів на відкритій місцевості та 3 — на пересіченій). Також є можливість під’єднати Silvus.

Нагадаємо, що Міноборони прийняло на озброєння ударний безпілотник «Громило».

Фото: фейсбук-сторінка «Роботизованих Комплексів»

Читати далі

Технології

Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ

Опубліковано

Десятикласник Покровської школи №9 Микита Теличко родом із Донецька. Нині Микита з родиною живе у Великій Британії. Проєкт для вивчення жестової мови школяр створив до конкурсу Малої академії наук. На винахід його надихнув рідний брат, який користується слуховим апаратом.

Про це повідомило «Суспільне Донбас».

Ідея створення проєкту

Створювати технологію Микита розпочав у вересні 2024 року. До цього з 7-8 років юнак захоплювався робототехнікою та IT-технологіями.

«Мій молодший брат Макар, якому 12 років, має особливості: він не чує дуже високих частот і тому використовує слухові апарати. Я подумав: як можна допомогти таким людям, як Макар. Проаналізував і зрозумів, що дуже складно вивчати жестові мови», — поділився Микита.

Фото: сайт «Суспільне Донбас»

Словник працює з використанням комп’ютерного зору та відкритих баз даних. Для власної розробки юнак використав американську жестову мову, адже вона є найбільш поширеною.

«Захотілося вивчити жестову мову, наприклад, чи треба — які є зараз рішення? Ти просто заходиш на сайт, пишеш слово, знаходиш відео, як це слово показати. І ти намагаєшся його відтворити, але ніякого зворотного зв’язку не отримуєш. Тобто ти просто намагаєшся повторити, але не розумієш, чи правильно показуєш. Мій проєкт допомагає саме перевірити, чи зможуть тебе зрозуміти, чи правильно ти показуєш. А ще її так швидше вивчити, бо коли ти сам показуєш, то краще запам’ятовуєш», — розказав Микита Теличко.

Читайте також: В Україні презентували оригінальний рукопис Шевченка, написаний у 1838 році (ФОТО)

Як працює розробка

Головними компонентами технології стали:

  • використання Python та MediaPipe для розпізнавання жестів;
  • інтеграція бази даних WLASL;
  • розробка інтуїтивного користувацького інтерфейсу.
Фото: сайт «Суспільне Донбас»

Програма розпізнає жести через вебкамеру, порівнює їх з еталонними зразками та демонструє схожість виконанного жесту зі зразковим. Юнак також самостійно розробив математичну модель, яка вимірює відстань між фалангами пальців і не залежить від відстані до екрана. Винахід тестували в Асоціації глухих в одному з міст Британії.

Науковими керівниками Микити Теличка стала учителька інформатики Покровської школи №9 Дар’я Литвин та старший викладач катедри автоматики і телекомунікацій Донецького національного технічного університету Гліб Ступак.

Читайте також: В Ірпені відкрили першу в Україні лінію з переробки текстилю (ФОТО)

Подальші плани

Хлопець продовжуватиме вдосконалювати свій проєкт, зокрема алгоритм перевірки жестів та інтерфейс. Наразі сервіс є лише на комп’ютері Микити в одному екземплярі. Він хоче перенести свій проєкт на сайт і зробити доступним для всіх.

Також розробник подаватиме винахід на міжнародні виставки або конкурси, якщо будуть відповідні категорії. У майбутньому Микита хоче продовжувати займатися технологіями та вивчати штучний інтелект.

Нагадаємо, що розробники з України створили першу соцмережу для власників собак.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Сергія Теличка

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

Що насправді стоїть за незламністю: відверто про волонтерство від жінок, які керують фондами й ГО

На початку повномасштабного вторгнення засновниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук мала маленьку дитину, діти засновниці фонду...

Суспільство4 дні тому

«Для Києва це було б ковтком свіжого повітря». Якою має бути післявоєнна відбудова? Погляд урбаністки

Урбаністка Іванна Малій через свій YouTube-канал показує, як українські міста можуть стати комфортними для всіх....

Технології5 днів тому

Охоронець у смартфоні. Як працює перший український сервіс для захисту жінок «KATERYNA»

Майже кожна жінка переживала цей страх, коли вночі поверталася додому та чула кроки незнайомого чоловіка...

Культура1 тиждень тому

Завдяки їм ЮНЕСКО визнало кобзарство спадщиною людства

Кобзарство — це наша унікальна традиція: тужлива пісня про минуле під супровід кобзи проймає до...