

Суспільство
Національний авіаційний університет отримав літаки Tecnam
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Для Міжнародного центру підготовки пілотів Національного авіаційного університету придбали два нові легкомоторні навчально-тренувальні літаки Tecnam (Неаполь, Італія).
Про це повідомили у пресслужбі Національного авіаційного університету.

За інформацією пресслужби, Літаки P2002-JF розмитнено, розвантажено та розміщено в ангарі аеропорту.
Характеристика літаків
Зазначається, що нові літаки P2002-JF, 2019 року випуску, сертифіковані EASA відповідно до CS-VLA, що відноситься до категорії VLA (VeryLightAircraft за європейською класифікацієєю).

Також, приладова панель відповідає міжнародним стандартам та обладнана пілотажно-навігаційним комплексом Garmin 660.
Читайте також: На Харківщині відтепер можна літати на попутних літаках
Літаки мають видатні експлуатаційні якості і льотні характеристики поряд з високою рентабельністю і низькою вартістю обслуговування, що робить його чудовим вибором передусім для початкового льотного навчання.

Двигун літака
P2002-JF обладнані двигуном виробництва RotaxAircraftEngines (Австрія), що є дуже важливим з погляду економічності, адже як паливо P2002-JF може використовуватися звичайний бензин АІ-95 з середньою витратою 17 літрів на одну годину.

Завдяки цьому, з крейсерською швидкістю близько 200 км/г літак здатний за 6 годин подолати відстань понад 1000 кілометрів, що є дуже хорошим показником для повітряних суден цього класу. Всі системи двигуна Rotax дубльовані, що значно знижує можливість його відмови.
Безпечність літака
P2002-JF – це ще і безпечний літак. Безпека завжди була на чолі пріоритетів для розробників і конструкторів Tecnam.

У P2002-JF вона реалізована в конструкції планера, в вузлах та агрегатах літака. Захистом під час капотування служать дві дуже міцні дуги, також виконані зі сплаву сталі і хрому, інтегровані у задню частину вітрового скла і рухомий ліхтар кабіни.
Читайте також: Україна модернізувала штурмовики L-39ZA для Уганди
Ще одним гарантом безпечної експлуатації є звуковий сигналізатор критичних кутів атаки (датчик зриву), що попереджає про наближення зриву потоку, який може привести до звалювання і штопору – причин більшості катастроф в малій авіації.

Також P2002-JF обладнані додатковими системами, зокрема:
- системою обігріву ППТ (приймач повітряного тиску),
- системами «Аudiopanelandmarkerreceiver»,
- системою «Transponder» (система ідентифікації «свій-чужий»), завдяки якій пілоти зможуть здійснювати польоти по Україні та за її межі.
Упродовж двох тижнів сертифіковані фахівці:
- пристикують стабілізатори і крила до літаків,
- почнуть процедуру сертифікації льотної придатності для подальшої експлуатації,
- отримають бортові номери у Державіаслужбі України.
Читайте також: Український військовий льотчик отримав “повітряний оскар”
Нагадаємо, 2019-го Міжнародний центр підготовки пілотів НАУ отримав три літаки: одномоторний Cessna 172 та два одномоторні TecnamP2002-JF.
Окрім того, у тренажерному центрі столичного Національного авіаційного університету для навчання пілотів встановили французьський авіасимулятор ALSIM ALX II, що об’єднує одразу різні типи літаків.
Як ми писали раніше, у Канаді встановили модель українського літака Ан-225 «Мрія».
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Офіційне представництво Вінницької громади відкрили в Європейському Комітеті Регіонів у Брюсселі.
Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
«Особлива подія міжнародного рівня: відкрили Офіс Вінниці у Брюсселі», — написав міський голова.
Він наголосив — це дасть громаді більше можливостей, щоб переймати досвід іноземних колег та бути ближчими до грантових проєктів і ділових процесів.
Громада також розпочинає формувати спільноту амбасадорів міста по всьому світу з-поміж вінничан, які живуть наразі закордоном. Триває комунікація з вінничанами у Сполучених Штатах Америки, Кореї, Японії, Фінляндії та інших країнах.
«Думаю, весь світ бачить, наскільки рішуче Україна налаштована на євроінтеграцію. Вінниця, як і кожна громада, докладає максимум зусиль для того, щоб зберігати стабільність під час війни, розвиватись та змінюватися на краще. Ми активно налагоджуємо міжнародні зв’язки та зміцнюємо економічний потенціал», — додав чиновник та висловив сподівання, що Офіс Вінниці у ЄС стане майданчиком для нових знайомств та подальшого розвитку громади.
Нагадаємо, у Вінниці облаштували «віденські зупинки» для маломобільних пасажирів.
Раніше ми повідомляли, що у Вінниці почали курсувати перші 12 швейцарських трамваїв Tram2000.
Фото: facebook.com/SAMorgunov.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська співачка Джамала потрапила до трійки найпопулярніших виконавиць в глобальному плейлисті Spotify Equal 2023.
Про це артистка написала у фейсбуці.
«Вчора отримала новину про те, що увійшла в трійку найпопулярніший світових виконавців зі Spotify Equal за 2023 рік. Дуже дякую кожному за підтримку», — написала вона.
Стрімінгова платформа Spotify підбила підсумки 2023 року й назвала найпопулярніші пісні у світі й у кожній країні.
Джамала потрапила до топ-3 глобального плейлиста Spotify Equal 2023 із піснею Take Me To A Place з ЕР «Поклик». На перших сходинках опинилися румунська співачка INNA й американська співачка й піаністка Аліша Кіз.
Читайте також: «Давай будем на чистоту». Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка? (ТЕСТ)
Нагадаємо, торік Spotify створив спеціальний плейлист до Дня незалежності України.
Також ми розповідали, як гурт ТНМК випустив анімаційний кліп про повернення українських біженців на батьківщину.
Фото: facebook.com/jamalaofficial.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Львівщині, Вінниччині, Житомирщині, Черкащині та Чернігівщині розпочинає роботу комунікаційний центр Служби 112.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Відтепер громадяни, які перебувають у цих регіонах зможуть викликати усі екстрені служби за єдиним номером – 112. Це дозволяє значно пришвидшити процес зʼєднання з екстреною службою та посилює комунікацію між підрозділами.
Оператори Служби, які працюють у Львові, володіють англійською, польською, чеською та турецькою мовами.
Вже наступного року планують запустити 112 у Дніпрі та Одесі. Згодом викликати рятувальників, поліцейських, медиків або працівників газової служби за єдиним номером можна буде з будь-якого регіону України.
Читайте також: «Рецепт знайшли практично випадково». Як подружжя з Києва відродило сухе варення – старовинний столичний смаколик
Про Службу
Служба 112 працює за принципом «єдиного вікна», що дозволить українцям використовувати для виклику допомоги всього один телефонний номер.
Служба забезпечена цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них.
Нагадаємо, відкриття першого комунікаційного центру Служби 112 у Києві відбулося у липні 2023 року. За цей час оператори прийняли майже 350 тисяч викликів.
Фото: МВС України.