

Суспільство
Нацгвардія презентувала документальний фільм про бій 2014-ого року
Команда “Mainstream Pictures” на замовлення Міністерства інформаційної політики України разом з прес-службою Національної гвардії України презентували 26-хвилинний фільм «Семенівка.5 травня».
“5 травня 2014 року, гвардійські спецпризначенці увічнили себе і Національну гвардію бойовою славою під час запеклих боїв біля населеного пункту Семенівка. Блискуча операція українських військових не тільки зберегла життя мирних людей, але й вибила ворога з позицій”, – повідомляють у прес-службі Нацгвардії.
Як проходив процес зйомок документальної стрічки
Зйомки фільму розпочалися у 2018 році, після роботи над історичним фільмом «Крути 1918».
“Коли ми створювали той фільм – ми часто проводили паралелі, говорили з представниками гвардії про історичні події в східних регіонах України. І так ми дізналися деталі про Семенівку: що там насправді було і хто є героями того дня”, – розповів продюсер Тарас Босак.
Читайте також: Про легендарний рейд десантників 2014-го року знімуть кіно
Фільм хронологічно описує хід подій збройного зіткнення українських силовиків (НГУ, ЗСУ та СБУ) та успішну перемогу над бойовиками. Він заснований на розповідях реальних очевидців, активістів та учасників бою, гвардійських загонів спецпризначення Західного і Південного територіальних управлінь, “омегівців” і спецпризначенців київської “посольської” бригади, командувача НГУ генерал-полковника Юрія Аллерова та спецпризначенців підрозділу «Альфа» СБУ.
“Робити документальне кіно про такі події у часи, коли йде війна, важко, але корисно. Багато зусиль докладено, щоб відтворити цілісну картину того, що відбувалося, методом логічного зв’язку та величезної кількості інформації від спілкування із тими, хто брав участь у бою, – я думаю нам вдалося це зробити”, – підкреслив прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб.
Довідка про бій біля Семенівки
29 квітня спецназівці знищили перший блокпост терористів. Ще ряд блокпостів було ліквідовано 2 травня. На місці ворожих позицій українські військовики встановили свої, однак 4 травня терористи здійснили провокацію, яка забрала життя двох українських військовослужбовців, ще трьох було поранено: під час переговорів підрозділу десантників з місцевими жителями один із терористів кинув у військових гранату з-за спини мирних громадян.
Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах
Вранці 5 травня два розрахунки по 10 військовослужбовців калинівського оперативного полку з бійцями спецпідрозділу СБУ “Альфа” та десантниками Збройних сил на БТРах рушили в напрямку Слов’янська. Та в районі залізничного мосту біля Семенівки українські військові потрапили в засідку.
На допомогу побратимам висунулася тактична група, що складалася з гвардійців загону спецпризначення Західного та Південного територіальних управлінь, “омегівців” та спецназівців київської посольської бригади.
Бій із сепаратистами тривав кілька годин. Зайнявши позиції у житлових будинках, ворог вів шквальний вогонь по українських військових. Українські військові зберегли життя десятків мирних людей, які перебували в населеному пункті. Загальна ж чисельність українських сил складала до 90 військовослужбовців.
Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю
Які проекти планують втілювати у життя в майбутньому
Mainstream Pictures планують і надалі створювати подібні документалньі стрічки. Наразі готують до виходу фільм про звільнення Харківської ОДА. Це історія про те, як гвардійський “Ягуар” звільнив будівлю Харківської обласної державної адміністрації від озброєних проросійських активістів, запобігши спробі створення псевдореспубліки.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: